Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć sobie RAID 0, może z dwóch 500GB albo 750GB dysków. Ale jak to zwykle przy wyborze pojawiły się wątpliwości i pytania.

1. Czy RAID zrobiony za pomocą kontrolera z płyty głównej, po ewentualnym padzie płyty i jej wymianie/zmianie będzie używalny?

2. Jakie dyski wybrać, czyli jaka firma i jaka pojemność?

3. Czym róznią się takie dyski Samsumga F1 i F1R?

 

Kryteria cenowe: ~400zł na dyski (+/- 50zł)

 

PS. Czy podzielacie moje zdanie o tym że kontrolery eee... "raid" z allegro za 30zł (lol) to chłam i szit?

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

1. To zależy czy padnie tylko mobo, w jakich warunkach się to stanie, na jakie mobo zmienisz (kompatybilność raid) oraz pod jakim to będzie systemem chodziło. Dużo więc "zależy" - po co gdybać - zaczekaj na awarię :lol:

 

"ps": ogólnie podzielam to zdanie - ale to zależy do czego taki kontroler ma służyć - można np. postawić sobie oddzielny R1 na dane - jeśli wydajność nie jest priorytetem to będzie sobie działał jakoś...

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy czy padnie tylko mobo, w jakich warunkach się to stanie, na jakie mobo zmienisz (kompatybilność raid) oraz pod jakim to będzie systemem chodziło. Dużo więc "zależy" - po co gdybać - zaczekaj na awarię :lol:

 

"ps": ogólnie podzielam to zdanie - ale to zależy do czego taki kontroler ma służyć - można np. postawić sobie oddzielny R1 na dane - jeśli wydajność nie jest priorytetem to będzie sobie działał jakoś...

1. Właśnie tydzień temu padł mój Striker II Extreme. Tak więc się zastanawiam, uświadomiony że płyty główne się psują ;D Słyszałem o tym że każdy kontroler ma własny algorytm, który "rozkłada" odpowiednio dane. Jak się rozwali to dane idą.... daleko ;)

"ps": Raid 0 chyba jest do tego żeby mieć dużą wydajność? Na tym ma działać system (oczywiście ważne rzeczy będą miały backup ;)

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Słyszałem o tym że każdy kontroler ma własny algorytm, który "rozkłada" odpowiednio dane. Jak się rozwali to dane idą.... daleko ;)

Jeśli tylko dyski są sprawne to z odzyskiem nie ma większych problemów, nawet jeśli awaryjnie masz dostępne mobo z innym (niekompatybilnym) chipsetem. W każdym bądź razie lepiej nigdy nie liczyć na farta... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie żeby przy wyborze dysków kierować się tym samym co wybierając dyski nie do RAID?

 

Powiedzcie jeszcze czym różnią się takie dwa dyski:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=18778

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11797

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...