Skocz do zawartości
Gość xcode

Szybko Pomocy, Sprzedalem Proca...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xcode

ktory dzialal (tuz przed wysylka 9h Orthosa na priority 10) a podotarciu do kolesia jest D.O.A. (a dalem gwarancje co najgorsze...) i koles wrzuca go do Gigabyte'a EP43-DS3L, zasilanego jakas paswna zasilka 300W (ale wczesniej dzialal tam E6850), do tego GeForce 7600, jeden dysk i modul pamieci (jakiejs, zapytam bo moze to ona jest problemem), ale koles pisze ze jak wlozyl mojego cepa (pare razy, probowal ustawic mu nawet wczesniej FSB i Vcore) to komp zakreci wiatrakami i koniec - cisza.

 

Co moze byc przyczyna bo kurcze cep u mnie dzialal, a teraz kicha (i w... kasy w plecy :/)

 

/EDIT

 

Pamieci to jeden modul reaperkow 1150MHz.

 

Kurde kiedys tez tak mialem, to przekladalem wszystko az zaskoczylo.

 

A najgorsze ze koles nie ma speakera i nie uslysze bledu (choc tak szybko sie wylacza ze chyba nie pika).

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

E8600, bios ma F8, wiec supportuje cpu.

 

Kurde zby koles go uruchomil, w razie zwortu zeby dzialal.

 

Mozliwe ze jak ktos rzucil paczka podczas transportu to cos sie spierniczylo ? Cpu byl w OEM'ie i zapakowany w pudlo po zasilaczu - ofkoz pelno folii babelkowej.

 

Mogla go uszkodzic elektrycznosc statyczna :?:

 

Komp na E6850 kolesiowi caly czs kosi...

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"clear cmos' robił przed pierwszym włożeniem cpu? E6850 a E8600 to raczej rózne napięcia zasilania. Jeśli miał na sztywno ustawione napięcie cpu dla E6850 to mogł uwalić E8600.

edit: błąd, e6850 ma też dość niskie vcore.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Resetowal.

 

Elektrycznosc statyczna mogla go uwalic :?: Choc koles pisze ze wczesniej dotykal swojego mobasa i cepa i raczej mu wierze.

 

Moze powinien pojsc do jakiegos sklepu i przetestowac proca :?: Tylko boje sie ze jesli jest ok, to serwisanci moga tylko pogroszyc sprawe...

 

Kurde poprosze go chyba zeby jutro odeslal i bede sie modlil zeby dzialal...

 

Jutro koles podbije do kogos sprawdzic cepa, a ja dzisiaj normalnie nocy nie przespie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Chyba odwrotnie z tymi cepami w pierwszym zdaniu ;-)

 

Kurde nie wydaje mi sie bo na moim wogole nie wstaje po resecie biosu, E6850 ma bo kiedys jeszcze przed sprzedaza pokazywal mi screena jak gadalismy...

 

Mogl go uszkodzic elektrycznoscia statyczna :?: Chociaz wtedy pewnie by i sobie cos uwalil skoro wczesniej wyciagal swoje komponenty (w tym Tuniq Tower ktorego musial dotknac i sie rozelektryzowac chociaz w stosunku do obudowy). Zreszta sam nieraz wilgotnymi lapami po powrocie z podworka lapalem nieraz mobasy i nic im nie bylo (niektore nawet pod pradem :D), wiec watpie zeby tym bardziej cepa uwalil, poza tym pisze ze za boki lapal.

 

Jutro ma u kogos sprawdzic, ale dobrze by bylo jakby ktos tutaj mial przeblysk geniuszu ;-)

 

Poodaje wlasnie testom starego cefalona - pocieranie o dywam, wlosy (zarowno cepem, jak i dotykanie go reka ktora pocieralem) nie daje skutku - dalej dziala. Wiec jest szansa ze E8600 przezyl.

 

najwyzej bede mial najdrozszy breloczek w zyciu... (i brak komp ado nauki programowania :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles byl dzisiaj u mnie - u mnie cep dziala, do jego budy przelozylem wszystko co moje (zasilka, ofkoz cep, grafa, ram) i odpalilem i... dalej zonk. Widocznie koles ma cos nie tak z plyta, ale zdecydowal sie ze proca mimo to wezmie, wiec jestem happy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...