Skocz do zawartości
m1xer

Zasilacz Sobie Strzela...

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos bardziej ogarniety z tematem napisze co zrobic z tym problemem... Zasilacz jak w sigu czyli Chieftec CFT-500A-12S 500W, napiecia trzyma ok (sprawdzane miernikiem) wszystko ladnie smiga, ale od czasu do czasu z zasilacza sluchac takie specyficzne "pstrykanie" hmm odglos jak lamanie wykalaczki ;) w tym czasie nie widac zmian w napieciu, nic sie nie restartuje itp. nie ma znaczenia czy komp jest w Idlu czy stresie (choc w stresnie nie wiem czy pstryka bo wiatraczki zagluszaja)

Co ciekawe pstrykanie nie jest regularne, czsami jest tak ze przez kilka dni jest ok, a czasami co godzine dwie (lub co kilka minut) slychac kilka trzaskow, Jesli nawet jakis sasiad ma spawarke czy inne ustrojstwo to i tak w "gniazdku" napiecie jest stale...

Zasilacz czyscilem, nic nie zapchane, przewiew w budzie jest jak byl...

 

I teraz nie wiem czy olac sprawe skoro wszystko chodzi ok, czy zaczynac rozgladac sie za nowa elektrownia... <_<

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma żadnych objawów padania, to nie obawiałbym się. Cykanie, pstrykanie może towarzyszyć pracy elementów elektrycznych, podobnie jak świst podczas obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mi się przypomniało, jak ja ostatni raz słyszałem pstrykanie zasilacza jak kumpel odwrotnie cewkę podłączył :lol: ale fajerwerki były na całą ulicę :lol:

 

Wracając do Twojego szefa, po prostu któregoś dnia może nie wstać ale nie obawiałbym się o nic więcej, złapie elektro-locka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna tego strzelana jakos wyeliminować? zalac czyms cewke (o ile to jej wina) mam dosc wyciszony komputer i takie pstryczki nie za zbyt mile dla ucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...