Skocz do zawartości
Squizz

Chłodzenie Do Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Niedawno składałem komputer na waszym forum. Teraz chciałbym poradzić się kupna dodatkowego chłodzenia do zestawu. Zastanawiałem się nad Scythe Mugen II, lecz nie wiem czy chłodzenie zmieści się do obudowy (Cooler Master Elite 331). W specyfikacji podane są wymiary 486 x 203 x 413 mm, jednak po dokładnym sprawdzeniu szerokość blachy obudowy wynosi tylko 185mm (Przedni panel jest sztucznie rozbudowany do 203mm). Płyta główna to Gigabyte GA-EP45 DS3. Podstawka LGA775. Jeśli jest za ciasno, to jakie polecacie inne coolery (zmiana obudowy nie wchodzi w grę)? Prosiłbym również o propozycje pasty termoprzewodzącej. Zależy mi aby całość nie przekraczała 200 zł. Prosiłbym również o proponowanie produktów dostępnych w proline.pl (ponieważ hurtownia jest blisko mnie).

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz zły dział :wink:

 

Dwa mi do CM Elite 333 na LGA775 weszło Karakorum więc Scythe Mugen 2 też Ci się powinien zmieścić (mówię tak po porównaniu wymiarów Karakorum do Scythe Mugen 2), a pasta to albo as5 albo zalman zm-stg1

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zły dział :oops: .

Możesz jeszcze powiedzieć Rafale ile cm masz luzu od ściany obudowy? I czy również jak ja masz 185mm szerokości bez przedniego plastiku?

Przeglądałem kilka tematów tu na forum i jednej osobie Karakorum dotykał ściany na budzie o szerokości 18cm. Ponieważ Mugen 2 jest o 5 mm szerszy od Karakorum mi też prawdopodobnie dotykałby ściany (no chyba, że dotykać może :razz: ). Jeśli nie to jakie węższe chłodzenie polecacie?

Dodam może, że zamierzam chłodzić Q9550 (bez kręcenia na boxie temperatury sięgały 70 st).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowach w których jest możliwość zamontowania z tyłu wentylka 120mm nie powinno być problemu ze zmieszczeniem Mugena czy Karakorum, jeżeli się obawiasz czy się zmieści rozejrzyj się za jakimś Zipangiem lub Kabuto.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Elite 331 ma 120mm wiatraczek z tyłu w standardzie :wink: . Szukając dokładniej w internecie napotkałem się na posty osób, które montowały chłodzenie Mugen 2 do mojej obudowy i nie było problemów. Podobno Infinity (160mm) zmieści się w tej obudowie na styk, czyli w moim przypadku powinienem mieć 2mm odstępu, oczywiście jeśli odstęp płyty głównej od drugiej strony wynosi 2,5cm. Jeśli się nie zmieści zainteresuję się wspomnianym Kabuto, lub Zipang.

Który z tych dwóch byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Kabuto i Zipang ciężko powiedzieć, Kabuto jest większy, cena praktycznie ta sama więc ja chyba bym brał Kabuto. Ewentualnie jak byś znalazł w dobrej cenie to Zipang.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odświeżenie tematu :oops: . Nadal nie mam zakupionego chłodzenia. Na początku nie miałem czasu na jeżdżenie po sklepach, jak już znalazłem czas okazało się, że Mugena niema w magazynach. I tak już czekam 3 tygodnie kiedy się pojawi :mur:. Trzeba wybrać coś innego. Zauważyłem dziwnie taniego Thermalright TRue Black 120 (189 zł). Mierzyłem wnętrze obudowy: Płyta główna znajduje się 1,5 cm od drugiej strony. Z centymetrem wyszło mi 16,5 cm miejsca na chłodzenie ( - grubość procesora). Z tego wnioskuję, że chyba nawet Thermalright mi się zmieści (160mm szer.). Polecilibyście ten cooler czy może mam szukać coś węższego? W opisie wynika, że to nowsza wersja Ultry, tyle, że poprzednik jest 30 zł droższy :-|. Czy aby na pewno cooler jest równie wydajny/wydajniejszy od poprzednika?

Do tego prosiłbym o pomoc w doborze wentylatora (lub dwóch, gdzie jeden by wyciągał, a drugi zasysał powietrze) możliwie tanio i wydajnie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...