Skocz do zawartości
Radek88

Pytania Dot. Lcd 3310 Pod Lpt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem dwa świetne artykuły(na mod-planet i night-modders) na temat podłączenia LCD od Nokii 3310 pod LPT.

Troszkę się od siebie różnią, wg. night-modders trzeba użyć dwóch kondensatorów 1uF, natomiast mod-planet wyraźnie pisze o kondensatorach 1uf i 2.2uF. Chciałbym się dowiedzieć, jak jest lepiej i czy wogóle jest jakakolwiek róźnica, jak widać po artykułach, w obu konfiguracjach LCD działa.

Zaszedłem do sklepu elektronicznego, czytam sprzedawczyni po kolei z karteczki co chce i przy kondensatorach pyta mnie ile ma być V? A ja: yyyyy.... to są różne?? Okazało się, że jest parę "wersji" W żadnym z artykułów nie pisze ile V mają mieć kondensatory, czyli mam rozumieć, że jakie kupie, takie będą dobre?

Posiadam już LCD, diody zenera 3.3V oraz rezystory 330Ohm.

Nie chciałbym zepsuć tego lcd, ani portu LPT, więc nie kupowałem na "czuja", tylko chciałbym się konkretnie dowiedzieć, o które chodziło autorom artykułów.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie na kondensatorze ma być większe od pobieranego ale tego na 100% nie wiem

Ja Ci jednak powiem, że wiesz to na 100%.

Mam jeszcze problem z tym, że w udało mi się jedynie dostać rezystory 430 Ohm, skoro na jednym schemacie użyto 330 Ohm, a na drugim 1.2K Ohm, to czy moje 430 Ohm będą odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Rezystory mogą być innej wartości. Ja użyłem 330Ohm, bo nie miałem z nimi problemów. Używająć 1,2KOhm jak na schemacie z ModPlanet, miałem dziwny kontrast, a w przypadku komputera w warsztacie, układ nie chciał działać. Przypuszczam zbyt duży spadek napięcia. ''

 

chyba wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...