Skocz do zawartości
Oni

Frequency/voltage control

Rekomendowane odpowiedzi

Hi all

 

mam nowego AMD Athlon xp1800+ ale po pierwszym starcie komp pokazuje 1150Mhz,wiec poszukalem troche w biosie i znalazlem taka opcje

Frequency/voltage control

 

CPU HOST/SDRAM/PCI CLOCK

 

i tam oryginalnie jest DEFAULT ja przestawilem na 133/133/33MHz

 

i komp teraz pokazuje 1533MHz czy to jest dobrze czy powinno byc inaczej i druga sprawa ten procek tylko sie nazywa AMD 1800+ czy on powinien miec 1800MHz??

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie tak nazywa 1800+ a naprawde to oto chodzi ze ten procek ma takie same wyniki jak Pentium IV 1,8GHz i dlatego AMD wprowadzil takie nazewnicto a pozatym chyba maz dobra predkosc bo 1600+ ma 1,4Ghz 1700+ ma 1,477Ghz a 1800+ powinien miec 1544Mhz :) To nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ustawiłeś...pierwsza częstotliwość jest to magistrala systemowa, druga to taktowanie pamięci a trzecia magistrali PCI...i powinno być tak jak to ustawiłeś. Co do procesorów AMD z seii XP to rzeczywista częstotliwość taktowania procesora nie ma nic wspólnego z liczbą w nazwie...tak więc twój Athlon 1800 XP w rzeczywistości pracuje z częstotliwością 1533 MHz a 1800 oznacza iż jest on tak samo wydajny jak Athlon (ze starszym jądrem SledgeHammer) taktowany właśnie częstotliwością 1800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej myslalem ze SledgeHammer dopiero bedzie tak jak i Hammer bo jeszcze ich nie ma a pozatym test Hammer 800Mhz wskazuje ze jest szybszy od Pentium IV jak sie nie myle to 1,6 Ghz. Wiec stare Athlony nie moga miec rdzenia Hammer bo maja Thunder cos tam nie pamietam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej myslalem ze SledgeHammer dopiero bedzie tak jak i Hammer bo jeszcze ich nie ma a pozatym test Hammer 800Mhz wskazuje ze jest szybszy od Pentium IV jak sie nie myle to 1,6 Ghz. Wiec stare Athlony nie moga miec rdzenia Hammer bo maja Thunder cos tam nie pamietam;)

koles sie pomylil i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi jeszcze powiedziec doczego jest opcja

 

CPU VCORE VOLTAGE

 

Tam jest teraz DEFAULT i opcje do wyboru 1.850v 1.800v itd ma zostac na default??

 

i temperatura przy odtwartym kompie jest 55 stopni przy zamknientym jakies 10 stopni wiecej kupilem specjalnie wiekszy cooler RED COOLER

P-2000BB AMD ATHLON XP 2000+ ale wydaje mi sie ze to zawysoka temperatura,obroty 3400RPM a na jego opakowaniu pisze ze normalnie ma 2800RPM +-10%

 

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ustawiłeś...pierwsza częstotliwość jest to magistrala systemowa, druga to taktowanie pamięci a trzecia magistrali PCI...i powinno być tak jak to ustawiłeś. Co do procesorów AMD z seii XP to rzeczywista częstotliwość taktowania procesora nie ma nic wspólnego z liczbą w nazwie...tak więc twój Athlon 1800 XP w rzeczywistości pracuje z częstotliwością 1533 MHz a 1800 oznacza iż jest on tak samo wydajny jak Athlon (ze starszym jądrem SledgeHammer) taktowany właśnie częstotliwością 1800 MHz.

sledge hammer hmmmm czy on juz jest

Mi sie zdaje ze chodzilo cie o tounderbirda czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi jeszcze powiedziec doczego jest opcja 

 

CPU VCORE VOLTAGE

 

Tam jest teraz DEFAULT i opcje do wyboru 1.850v 1.800v itd ma zostac na default??

 

i temperatura przy odtwartym kompie jest 55 stopni przy zamknientym jakies 10 stopni wiecej kupilem specjalnie wiekszy cooler  RED COOLER 

P-2000BB AMD ATHLON XP 2000+ ale wydaje mi sie ze to zawysoka temperatura,obroty 3400RPM a na jego opakowaniu pisze ze normalnie ma 2800RPM +-10%

 

 

THX

to cpu Vcore Voltage to napiecie na procu nie zmieniaj tego chyba ze ci sie wiesza za czesto jak bedziesz podkrecal i proc bedzie niestabilny to dobiero wtedy co do temperatury to ile msz wentyli w obudowie

jak tylko zasilaczowy to lepiej doluz przynajmniej jeden wyciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...