Skocz do zawartości
sp4wnik

Wc By Sp4wners

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Opis tematu dlatego taki, bo w gruncie rzeczy jest to moje pierwsze samodzielnie złożone WC, bo jakiś czas temu miałem Zalman Reserator 1 V2, więc był to gotowiec :P Tak więc w końcu przemogłem się aby zamieścić fotki mojego nowego WC-ta na tym forum :) Nie są najlepszej jakości, bo jak na złość aparat mi padł zaraz przed otrzymaniem paczki z coolinga, ale zawsze lepsze to niż nic... Oczywiście kibelek będzie dopracowywany, moim kolejnym krokiem będzie kupno budy Lian-Li A71B i zasilacza modularnego, prawdopodobnie Corsair :) Tak więc zapraszam do oglądania :P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pytaj.. Na Zalmanie miałem w Idle do 46-47 stopni w dzień taki jak dzisiaj. Na customie mam 37-38, w troszkę chłodniejsze dni 30-32 :) W stresie na Zalmanie 64-66, a na customie nie przekroczyła nigdy 50 stopni przy katowaniu OCCT. Tak więc różnica kolosalna :) Jestem zadowolony i to bardzo :)

 

 

Temperatury oczywiście CPU. Na GPU mam w furmarku 50 stopni max, na GTX260 wykręconym do 715/1225/1515MHz. Więc jestem ogólnie z całego układu bardzo zadowolony. No i ładnie się prezentuje, o wiele ładniej niż na tych słabitkich zdjęciach.

 

PS: Zalman był mniej więcej na poziomie Zalmana CNPS 9700NT, bo tego też miałem. Więc masakra...

Edytowane przez sp4wnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle są ustawione prawidłowo. Z tyłu i góry wtłaczają, z przodu wypychają. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie z powodu chłodnicy. Także obieg jest zachowany. Tak, to badziewie jest potrzebne, bo bardziej podoba mi się z tym, a poza tym przynajmniej RAMu można dotknąć, bo troszeczkę go wykręciłem i teraz przynajmniej można go dotknąć, bo nie parzy w palce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam cztery wentyle, a nie wentyl :) Od samego dołu, do góry. Niebieski płyn mam, bo nie uznaję innego koloru. To mój ulubiony i raczej go nie zmienię :) Poza tym miałem z początku tak ustawione wentyle jak mówisz i nie było żadnej różnicy, a tak przynajmniej mam Gelidy widoczne.

Edytowane przez sp4wnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lepsze zdjęcia" to kup mi aparat, to zrobię lepsze. Boże czy ludzie nie potrafią czytać? Ciężko zajrzeć do pierwszego posta?

Mam 8 wentyli, a nie trylion, dwóch 140-tek na górze w ogóle nie słychać. Gelidy na chłodnicy chodzą na max i lekko szumią, pozostałe wentylatory chodzą na jakieś 60%, więc nie jest głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

mamy wiec inny próg na to czy cos szumi czy nie

p.s.

grzeczniej proszę, skoro zagladam na to forum to chyba nie mam problemu z czytaniem, kupisz (zreperujesz) aparat to sie oceni bo w tej chwili wyglada to jak jedna niebieska plama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przeczytać, że NIE MAM LEPSZEGO aparatu, bo mi padł przed przyjściem paczki z coolinga. Poza tym mam dosyć tłumaczenia na każdym osobnym forum "dlaczego zdjęcia są słabe" a wystarczy przeczytać pierwszy post, zawsze w nim piszę, że aparat mi padł i nie mam obecnie lepszego. Poza tym ja nie kupowałem WC dla ciszy, tylko dla wydajności, mi nie przeszkadza jak wentyle wyją, chociaż te Gelidy są ciche i trochę mi to przeszkadza. Wolę jak słychać wentyle w mojej budzie. Sam się nawet jeszcze zastanawiam gdzie by tu upchać jeszcze ze dwie 120-stki :P

I nie wiem gdzie ty tutaj widzisz jedną, wielką, niebieską plamę, bo ja widzę normalne foty.

Edytowane przez sp4wnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...