Skocz do zawartości
Sirdagor

Mysz Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem myszy do 300 i mam dylemat

 

Zastanawiam się nad modelami:

 

  • ROCCAT KONE : Czy można dostać w polsce V2 ?? A jeśli tak to gdzie ??
  • RAZER Lachesis , DEATHADDER : Z tego co słyszę to dethadder cierpi na sławny dwuklik czy często to występuje ??Czy poprawiono oprogramowanie w Lachesis ??
  • MICROSOFT SIDEWINDER X5
  • Logitech G9
Edytowane przez Sirdagor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEATHADDER : Z tego co słyszę to dethadder cierpi na sławny dwuklik czy często to występuje ??

Używam od ponad roku i nic podobnego jak dotąd nie występuje, poza tym szczur bardzo wygodny i estetycznie wykonany - z czystym sumieniem mogę polecić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do tej marki

 

  • problemy z firmware
  • problemy z dwuklikiem
  • problem z rolką skrzypienie zacienanie itd
  • oszukiwanie z dpi ("nowych modelach 1800dpi. Nowe modele mają ok 1600dpi. ")
  • śliski materiał po bokach
  • brak makr
  • nie działające boczne klawisze "(patrz 2-3 kliknięcia na lewym i bocznych klawiszach, a co lepsze są losowe)."
  • oryginalne ślizgacze nie są najlepsze

 

Dużo postów typu coś padło odesłałem na gwarancje itd XD

 

ta lista skreśla tą firmę permanentnie.

 

Najlepsza wydaję mi się Roccat Kone V2 albo któraś z myszek logitecha G5 , G9 itd ...

Szczerzę mówiąc mogę wydać na myszkę nawet więcej kasy bo to narzędzie mojej pracy a na tym nie warto oszczędzać, a ponieważ gram również w gry czasem mmo dlatego przydałaby mi się myszka z makrami .

Edytowane przez Sirdagor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wszystko ładnie pięknie ale tak naprawdę najważniejsze przy wyborze myszki jest:

 

1. sposób w jaki się myszkę trzyma:

a. jednym palcem po prawej stronie, a środkowym na rolce

b. dwoma palcami po prawej stronie

c. punkty a. b. kładąc rękę na całej powierzchni myszki

d. punkty a. b. trzymając myszkę samymi palcami

 

2. sensitivity w systemie czy grze, mowa o realnym senisivity cm/360stopni obrót

 

 

większość w/w myszek nie nadaje się tak naprawdę do gry

 

od x5 dużo lepszym wyborem jest x3, dlatego że ślizgacze w x5 jak i sam kształt myszki to zwyczajna porażka

lachesis to całkowita pomyłka jeśli idzie o ergonomie

konie zacina się przy low sensie

g9 zacina się przy low sensie

deathadder jest bardzo awaryjny, i niezbyt leży w chwycie, rolka się szybko zużywa

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od upodobań użytkownika ;o każdy inaczej trzyma myszkę i nie każdemu ona pasuje do ręki, tak więc jak tobie nie pasuje to nie zaliczaj tego do wad, po prostu myszka nie jest dla ciebie.

jak słusznie zauważyłeś to czy myszka dobrze leży w ręce zależy od upodobań osoby która ja trzyma, obawiam się jednak że w przypadku DA i mojej osoby która gra używając obu typów chwytu niestety nie przekłada się to do końca na rzeczywistość. Owszem w chwycie jeden palce z prawej DA jest wygodniejszy niż w chwycie 2 po prawej ale z kolei porównując do innych myszek to DA wypada tutaj naprawdę blado, dodatkowo nie jestem tu odosobniony w opnij bo spora rzesza użytkowników narzeka właśnie na prawy profil myszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na placu boju pozostały myszki Microsoftu oraz G9 , z tego co się orientowałem roccat w nowym opakowaniu (V2 lub V3) nie jest dostępny w naszym kraju . W poniedziałek podjadę do jakiegoś sklepu i wymacam myszki akurat te modele z tego co wiem są dostępne na stanie . Acha mój chwyt bym określił jako 1C.

 

Dzięki za sugestie

 

Rozważam jeszcze Ikari Laser Mouse ale na razie żaden sklep nie ma jej na stanie ;/ ...

Edytowane przez Sirdagor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...