Skocz do zawartości
karaś1990

Laptop Dla Studenta Do 2400

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym asusa kijem nie tknal, teraz siedze na jakis ausisie i mnie krew zalewa (np. klawiatura z zamienionym Fn i ctrl czy gubienie sieci) :-/

poza tym 17" cali jak na laptopa to porazka, lepiej wg mnie wziac np. zestaw 12" + monitor + klawiatura

jesli jezdzisz swoim samochodem do domu (z miasta gdzie studiujesz) to 17" to wieeelka krowa

 

no i ogolnie nie to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok jak ten asus jest rzeczywiście tak bardzo zły to co innego w tej cenie ??

Znalazłem jakiegoś della: http://allegro.pl/item730149967_laptop_del...hd4570_nbd.html Byłby lepszy?? Może znajdę dodatkowe fundusze...tylko karta 256MB, chociaż w sumie rozdziałka w której gry będę odpalał też niska...

 

Znalazłem jeszcze jakiegoś aristo http://allegro.pl/item722587333_aristo_x10...2mb_za_dv5.html

 

No chyba, że sobie kupię jakiegoś prostego kompa z monitorkiem 19 cali i do tego jakiegoś używanego lapka żeby tylko xp na nim przyzwoicie chodził. Raczej się zmieszczę w 2400 spokojnie ze wszystkim.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - co znaczy "na studia" , jakie studia, gdzie :P

 

ze swojego doswiadczenia wiem (jestem miedzy 3/4 rokiem informatyki), ze najlepszy bylby zestaw tak jak pisalem powyzej - laptop 12" + monitor np. 20"-22" + klawiatura i mysz :) na stale (w miejscu gdzie studiujesz) uzywasz laptopa jak stacjonarnego, a jak jedziesz do domu to bierzesz i cieszysz sie mobilnoscia :] sam wozilem starszego laptopa hp (15,4", 2,5kg) i bylo niewygodnie mimo ze tylko 80km :/

 

co do marki - ja bym celowal tylko w dell'a lub ibm/lenovo, ew. hp - reszta to w obiegowej opinii przy piwie porazka (asus, acer)

 

btw: mam zestaw taki jak Twoj obecnie na studiach (mniej ramu, gorsze GPU) i spokojnie wystarcza mocy do przegladania internetu i robienia back-up'ow;)

 

co do zakupu: moje rozwiazanie ma jeszcze jeden plus - monitor mozna dokupic pozniej, jak sie dozbiera fundusze

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ue;p;p na zarządzaniu wynajmuje :) tylko się po prostu boję tego 15,4 do używania na codzień bo mam w domu 19 cali do tego lekka krótkowzroczność i nie wiem jak to na dłuższą metę jest z patrzeniem na takie maleństwo;p;p

 

A tak troszkę zbaczając z tematu to jak wygląda full hd na 22 calowym monitorze np taki lg W2261VP-PF. Czy taka rozdziałka nie przeszkadza w normalnym przeglądaniu neta itp??

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20" przy 1680x1050 i zaczyna brakowac tego full hd

Widzialem tez laptopa 17" z full hd, naprawde duzo sie miesci ;P

 

Przypuszczam, ze kupiles monitor nieduzo wczesniej niz ja, ale z tego co pamietam on ma 1440x...

Przesiadka dla mnie na laptopa 15,4" nie jest bardzo dokuczliwa

 

Co do samego sensu laptopa - jesli myslisz, ze bedziesz go zabieral na wyklady/cwiczenia to szybko sie przekonasz ze na wyklady nie ma sensu chodzic, a na cwiczeniach (przynajmniej u mnie) jest labolatorium; jedyne do czego sie przydaje laptop to zabranie ze soba do domu w celu kontynuacji radosnej pracy tworczej. Przy odrobinie organizacji da sie albo robic zdalnie albo jechac bez zmartwien.

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram forumowiczow

15,4'' jest za duzy

lepiej kupic jakis mniejszy + 22'' monitor full hd +klaw i mycha

wazne zeby laptop mial zlacze cyfrowe czyli dvi lub hdmi

 

ja mam stara toshibe 15,4'' i przymierzam sie do jakiegos deskopa niezbyt drogiego z monitorem 22''(laptop bedzie mi sluzyl jako zamiennik i jakos sciagacz torrentow - bo pobiera duzo mniej pradu)

niestety mam tylko dsub wiec podpiecie monitora full hd mija sie z celem

z tego co zauwazylem ciezko znalezc w sensownej cenie laptopa 12'' ze zlacze cyfr., ale jesli masz juz kupowac laptopa to tylko! ze zlaczem cyfrowym bo mozesz potem zalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...