Skocz do zawartości
Gość majkel84

Gigabyte P55 UD2/UD3/UD4/UD5/UD6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Ktoś posiada już w/w.

 

Ja mam i od razu kilka pytań:

 

Jak sie flasciach!e BIOS w tej płycie. Qflash pokazuje mi tylko FDD, a ja od x lat już nie korzystam z takich cudów techniki (jeszcze tylko ZUS z nich korzysta).

 

 

Jaki Bclk udało się wam osiągnąć? U mnie na UD narazie ~227 na i750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No jest jest, nie wiem po co, ale jest.

 

Niemniej ostatnią działającą dyskietkę widziałem jakieś 5 lat temu...

 

Zresztą nigdy bym nie zaryzykował ładowania BIOSu z tak niepewnego nośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z obsluga raidu na tych plytach? Tzn. wszystkie modele go obsluguja bo jakos nie m oge o tym znalezc informacji na stronie gigabyte.

 

edit:

Juz sobie sam odpowiedzialem jak wynika z tej tabeli porownaczej to wszystkie modele obsluguja raid

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój 1 post na forum,

 

Posiadam płytę główną Gigabyte P55-UD3R, mam problem związany z Bluetooth, z tego co wiem, płyta ta posiada BT (korzysta z niego aplikacja AutoGreen). Moje pytanie brzmi: czy do korzystania z BT na tej płyce potrzebny jest jakiś dodatkowy sterownik? Bo niestety mojego telefonu płyta główna nie chce widzieć... Mimo, że inne telefony widzą moją słuchawkę bez problemu...

 

Z góry dziękuję za odpowiedz

 

i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony GB:

AutoGreen- Greening your PC via Bluetooth cellphone. AutoGreen technology can automatically save power for you simply by your bluetooth cell phone when you are away from your computer.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozwiązaniu GIGABYTE Smart TMP można zabezpieczyć komputer kluczem z kodowaniem 2Kilobitowym. Klucz można przenosić na podręcznej pamięci flash USB lub w telefonie komórkowym dzięki Bluetooth.

Czyli w zasadzie ten BT nie służy do komunikacji, a tylko do odblokowywania komputera :-)

 

No i greeningu oczywiście :-D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zastój w temacie... dostałem swoją P55 UD3R, wrzuciłem nowy bios (F4) i stwierdzam że płyta jest bezproblemowa, czego w biosie nie ustawię płyta grzecznie wstaje. Do tej pory używałem Asusów/DFI i róznie z tym było:) Mam jedną zagwozdkę, większość programów Everest, CPU-Z, EasyTune 6 (najnowsze wersje) pokazują cały czas dziwne taktowanie proca w okolicach 3~3,2GHz (zmienia się tylko w tym zakresie), jedynie najnowszy coretemp wskazuje, że proc zrzuca taktowanie na 1,2GHz.

 

Jak dostanę chłodziwo na proca to zobaczę co płytka potrafi, póki co BOX nie wyrabia na standardowym takcie, przy Linxie temp dotarła chyba do 82st (bez oc!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zastój w temacie... dostałem swoją P55 UD3R, wrzuciłem nowy bios (F4) i stwierdzam że płyta jest bezproblemowa, czego w biosie nie ustawię płyta grzecznie wstaje. Do tej pory używałem Asusów/DFI i róznie z tym było:) Mam jedną zagwozdkę, większość programów Everest, CPU-Z, EasyTune 6 (najnowsze wersje) pokazują cały czas dziwne taktowanie proca w okolicach 3~3,2GHz (zmienia się tylko w tym zakresie), jedynie najnowszy coretemp wskazuje, że proc zrzuca taktowanie na 1,2GHz.

 

Jak dostanę chłodziwo na proca to zobaczę co płytka potrafi, póki co BOX nie wyrabia na standardowym takcie, przy Linxie temp dotarła chyba do 82st (bez oc!).

 

Witto - to jeszcze nie dostałeś tego Zalmana? W KTR dostawa była już w piątek bodaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zastój w temacie... dostałem swoją P55 UD3R, wrzuciłem nowy bios (F4) i stwierdzam że płyta jest bezproblemowa, czego w biosie nie ustawię płyta grzecznie wstaje. Do tej pory używałem Asusów/DFI i róznie z tym było:) Mam jedną zagwozdkę, większość programów Everest, CPU-Z, EasyTune 6 (najnowsze wersje) pokazują cały czas dziwne taktowanie proca w okolicach 3~3,2GHz (zmienia się tylko w tym zakresie), jedynie najnowszy coretemp wskazuje, że proc zrzuca taktowanie na 1,2GHz.

 

Jak dostanę chłodziwo na proca to zobaczę co płytka potrafi, póki co BOX nie wyrabia na standardowym takcie, przy Linxie temp dotarła chyba do 82st (bez oc!).

Płyta Ci "padła" po zbyt mocnym dokręceniu Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem że to od Zalmana ale raczej nie, przed montażem chłodzenia już zaczęły się problemy z biosem (płyta nie przyjmowała niektórych ustawień) i rzadkimi blue screenami. Czasami programy diagnostyczne pokazywały dziwne taktowanie proca czy mocno zawyżone napięcie mimo że w biosie było ustawione deafaultowe (płyta potrafiła podbić volty sama z siebie do 1,28v bez oc). Później się to nasiliło aż wogóle odmówiła posłuszeństwa. Zalmana i tak nie da się dokręcić tak mocno jak TR U120E, którego montowałem na kilku płytach bez uszczerbku na ich "zdrowiu" ;)

 

[EDIT]

 

Wczoraj jeszcze chwilę poświęciłem na rozgryzienie tej wadliwej UD3R, nie dawała mi spokoju.

Finalnie udało mi się ją uruchomić, po wyłączenie C-State 3/6/7 i Turbo komputer uruchamiał się prawidłowo i nawet przeszedł Linxa (1h). Ciekawostką jest że płyta przy każdym uruchomieniu pokazywała inne napięcie podawane na proca (w trybie Auto), raz 1.2065; czasami 1,2125; 1,1565, 1,1625 itd, czasami startowała z mnożnikiem x15 co dawało ~2GHz, jeszcze się z takim czymś nie spotkałem. Płyta nie potrafi się uruchomić ponownie, jak klikam "uruchom ponownie" w windowsie to zawsze się wyłącza to samo jest jak dam w biosie "Save and exit".

Cóż płyta leci do reklamacji...

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie procesorowi i chyba dotarłem do przyczyny moich problemów a jest nią wadliwy socket Foxconna.

Na poniższym zdjęciu widać dokładnie że niektóre piny nie stykają dokładnie z procem a dwa w lewym dolnym rogu sa trochę ciemniejsze od reszty (na zdjęciu jaśniejsze). Zatrważająca jest ilośc pinów które mają kiepski styk, dziwne że to wogóle działało. Mam nadzieję że proca mi ta płyta nie uwaliła, zobaczymy jak wróci z serwisu.

 

post-11546-1260821477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie procesorowi i chyba dotarłem do przyczyny moich problemów a jest nią wadliwy socket Foxconna.

Na poniższym zdjęciu widać dokładnie że niektóre piny nie stykają dokładnie z procem a dwa w lewym dolnym rogu sa trochę ciemniejsze od reszty (na zdjęciu jaśniejsze). Zatrważająca jest ilośc pinów które mają kiepski styk, dziwne że to wogóle działało. Mam nadzieję że proca mi ta płyta nie uwaliła, zobaczymy jak wróci z serwisu.

 

[attachment]

Czyli trza szukać płyty która ma LOTES... Tak jak to bodaj Anandtech opisał. Ale partactwo, ja nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja miałem wszystkie Gigabyte'y z tematu i to po pare egzemplarzy. Miałem też dwa MSI GD65, Asusa P7P55D LE oraz dwa FoxConny na P55. Wszystkie płyty miały socket Foxconna i na żadnej nie było najmniejszych problemów. Przypadek? Wątpię. Może po prostu fart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystkie Gigabyte'y z tematu i to po pare egzemplarzy. Miałem też dwa MSI GD65, Asusa P7P55D LE oraz dwa FoxConny na P55. Wszystkie płyty miały socket Foxconna i na żadnej nie było najmniejszych problemów. Przypadek? Wątpię. Może po prostu fart?

Widzisz a ja miałem zazwyczaj same Asusy do tej pory i tu postanowiłem znowu spróbowac Gigabyte i niestety się to zemściło na mnie. Choć z tego co widziałem Asus też przeważnie na Foxconnach jedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może ciut droższa, ale posiada poprawioną sekcję zasilania i dodano obsługę USB3.0 i SATA3

520 (taniej nie widziałem) a 430 to dla mnie nie takie ciutkę.... No chyba, że gdzieś indziej jest taniej. A na usb 3.0 i sata3 mi nie zależy, bo do czasu rozpowszechnienia tych standardów na pewno jeszcze z raz zmienię płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny pewnie spadną, to są nowe płyty i mamy święta, poza tym muszą przecież sprzedać starsze wersje. Może na nowe standardy jest jeszcze za wcześnie, choć już można dostać pendrive'y i kieszenie na dyski z USB3.0.

Ale może warto dołożyć do lepszej sekcji zasilania i lepszego socket'u ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałem kupić MSI ale po problemach z socketami szukałem płyty z pewnym LOTESEM.

Nie pamiętam już gdzie wyczytałem, że Gigabyte na wszystkich P55A będzie montował LOTES i dlatego moja decyzja.

Jeżeli ktoś sugeruje się zakupem z uwagi na USB3 i SATA3 to lepiej celować w oczko wyżej czyli P55A-UD4.

Na UD3R włączenie na USB3 i SATA3 Turbo Mode powoduje przejście PCI-E na x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad P55A-UD4. Ale jeszcze poczekam na opinie o nowych ASUS'ach z literką -E.

Jeśli chodzi o tryb Turbo w USB3.0/SATA3, to na wszystkich płytach z P55A (nawet UD6) włączenie tego trybu spowoduje podłączenie kontrolerów pod linie PCI-EX procesora i w konsekwencji przełączenie PCI-E na x8, a drugi port na 'disable'.

Oglądałem jednak testy transferów z USB3.0 z turbo i bez i różnica nie jest aż taka duża, a w trybie 'normal' USB3.0 i tak bije USB2.0.

Można też ustawić w BIOS'ie opcję 'Auto' wtedy np. masz grafikę w tybie x16, a jak podłączysz np. pendrive'a z USB3.0 to zostanie rozpoznane i automatyczne przełączone PCI-E na x8 a USB3.0 na Turbo celem wykorzystania pełnego transferu. Po wyjęciu urządzenia z USB3.0 ustawienie wraca z powrotem czyli pełny transfer dla grafiki. Tak przynajmniej wyczytałem na forach zagranicznych. Nie wiem jak będzie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...