Skocz do zawartości
michal_s

Nowa Plyta - Stary Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowych części do stacji. Między innymi będzie to płyta Gigabyte MA770T-UD3P - polecana tu na forum. Chciałem zapytać czy będzie możliwe podpięcie do niej zasilacza Chieftec 350W GPS-350EB 101A, ktory do zasilania procesora ma 1 wtyk 4 pinowy ? Z tego co widzę płyta która chce kupić wymaga wtyczki 8 pinowej - foto:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez michal_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The power connectors are compatible with power supplies with 2x2 12V and 2x10 power

connectors. When using a power supply providing a 2x4 12V and a 2x12 power connector,

remove the protective covers from the 12V power connector and the main power connector on

the motherboard. Do not insert the power supply cables into pins under the protective covers

when using a power supply providing a 2x2 12V and a 2x10 power connector.

Tu, strona 22

Możesz spokojnie łączyć. Pamiętaj jednak, że ten zasilacz to nie jest jakiś potwór i każdej karty graficznej nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mogę wpiąć tą wtyczke 4 pin w obojętnie ktorą część 8 pinowego gniazda ?

Nie będzie się to objawiać jakimiś niestabilnościami z racji niedovoltowania ?

 

Co do grafiki, to myśle, że z takim 9600GSO powinien sobie poradzić ten zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mogę wpiąć tą wtyczke 4 pin w obojętnie ktorą część 8 pinowego gniazda ?

Nie będzie się to objawiać jakimiś niestabilnościami z racji niedovoltowania ?

 

Co do grafiki, to myśle, że z takim 9600GSO powinien sobie poradzić ten zasilacz.

pod warunkiem że kupisz najtanszego i5 i nie będziesz go kręcił , no i bedzie tylko 1 dysk i 1 napęd - wtedy pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P: Czyli rozumiem, że mogę wpiąć tą wtyczke 4 pin w obojętnie ktorą część 8 pinowego gniazda ?

O: Wtyczka będzie pasowała tylko w jeden sposób. W które iejsce ja wpiąc masz też informację w manualu który podlinkowałem wyżej.

 

P: Nie będzie się to objawiać jakimiś niestabilnościami z racji niedovoltowania ?

O: Bardzo mało prawdopodobne. Są modele płyt pod am3 ze złączem 4 pin dla cpu i wszystko dziala.

 

P: Co do grafiki, to myśle, że z takim 9600GSO powinien sobie poradzić ten zasilacz.

O: Da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem że kupisz najtanszego i5 i nie będziesz go kręcił , no i bedzie tylko 1 dysk i 1 napęd - wtedy pociągnie

i5 może kupić jakiego chce ale mimo wszystko do tej płyty proponowałbym coś ze stajni amd z podstawką am3

 

Jedynie co odradzam to quada pod tą zasiłkę , mam modecoma mc 350 (który jest bardzo porównywalny do tego chiefteca) z kręconym athlonem 240 , 9600gso , 3 dyski i jeszcze trochę drobnego ustrojstwa radzi sobie super , zasilacz nawet się za bardzo nie poci. Kręcony phenom 710 też radził sobie bez problemu , jednak po odblokowaniu rdzenia i podkręceniu komp czasami się lubił zrestartować pod obciążeniem , po zmianie zasilacza wszystko już działało ok.

 

A zasilanie 4 pin do cpu da się wpiąć tylko w jeden sposób więc nie ma się co martwić że coś skopiesz (22 strona instrukcji , "górna" część złącza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...