Skocz do zawartości
ziom309

Kupno Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was proźbe bo na laptopach się nie za bardzo znam potrzebuje na studia lapka do 2200zł

 

moje oczekiwania żeby była grafika w miarę porządna aby można było odpalić jakoś gierkę porządną w miarę wolnego czasu i laptop będzie jeszcze służył do robienia notatek i prac w Wordzie

 

znalazłem na allegro taki model lapka co myślicie o nim Asus X61SL-6X197X

 

dzięki z góry i pozdrawiam

Edytowane przez ziom309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was proźbe bo na laptopach się nie za bardzo znam potrzebuje na studia lapka do 2200zł

 

moje oczekiwania żeby była grafika w miarę porządna aby można było odpalić jakoś gierkę porządną w miarę wolnego czasu i laptop będzie jeszcze służył do robienia notatek i prac w Wordzie

 

znalazłem na allegro taki model lapka co myślicie o nim Asus X61SL-6X197X

 

dzięki z góry i pozdrawiam

Forum nie jest przeznaczone do dyskusji o wyborze: laptopów, myszek i klawiatur itp

To już matura nie jest potrzebna aby na studia iść? Lapka do 2200zł wystarczy? Bo z czytaniem i pisaniem to problemy masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój.

 

W sobotę kupiłem tego laptopa i jak na tą kasę jest całkiem ok. Ma kilka mankamentów ale i kilka zalet. Przede wszystkim kierowałem się kartą grafiki, koniecznie procesorem Intel, klawiaturą numeryczną i złączem PC Card lub Express Card. Wielkiego wyboru nie miałem. Cena mnie skusiła to go kupiłem. Mam jeszcze Toshibę L300D-245 więc co nieco mogę się odnieść do platformy AMD.

 

Może najpierw wypiszę plusy:

- Ekran 16''

- kl. numeryczna

- całkiem lekki

- dedykowana karta graficzna Mobile 4570 512MB VRAM

- Intel T4200 2x2GHz

- HDMI

 

minusy:

- rozdziałka 1366x768 (mogła być jak w toshibie 1280x800)

- głośniejszy od platformy AMD (a miało być odwrotnie)

- chipset SIS nawet Dual Channel nie ma

- grafika na DDR2 (na ddr3 wydajność teoretycznie 1/3 większa)

- fatalnie krótki czas działania na baterii (nie wiem czy wytrzyma z 2h, w Toshibie mimo mniejszej baterii, laptop zjada mniej energii przez co działa ponad 2h)

- ciche głośniki ale jakość zadowalająca (toshiba też cicha)

- touchpad mogli dać bardziej w prawo i scrolla dać z lewej. Scroll wygodny ale jeżdżąc palcem często niechcąco przesuwamy obraz. jak już się człowiek przyzwyczai to scroll w touchpadzie można docenić.

- matryca ma gorsze barwy od Toshiby. Gdybym jej nie widział pewnie nie zwrócił bym na to uwagi

 

Jeśli chodzi o gry to odpalałem TR:Legend, COD4, Batmana i FPS oscyluje w granicach 16-23 klatek . FarCry-40-70FPS. Pograć się da ale nie licz na rewelacje. W 3DM05-5800pkt, 3DM06-3050pkt. Zaleta to sprzętowa obsługa Video HD więc z filmami FullHD lapek radzi sobie bez problemu. W nieco wyższej cenie możesz dostać Della 1555. Chwalony za swoje osiągi na forach. Różni się przekątną 15.6, chipsetem Intel PM45 i grafiką DDR3. Większość ma 256MB więc warto poszukać 512MB VRAM, LCD podświetlany LED-ami i baterią 5600mAh. Ale nie ma klawiatury numerycznej, gorszy design (kwestia gustu), brak kontrolek pracy laptopa (aż dziwne :)) i to chyba tyle. ;) Jeśli szukasz lapka pod kątem gier to ten nie jest najlepszym wyborem. Do sporadycznego zagrania i do pracy ten będzie ok. :) Aha. Używam go na Win7 Enterprise.

 

PS. Gdybym nie potrzebował Express Card to mój wybór padłby na:

http://www.allegro.pl/item743169877_laptop...b_hdmi_led.html

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...