Skocz do zawartości
jankes82

Czy Te Kości Pamięci Mogą Współpracować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1. W starszym kompie miałem standardowo zamontowane 256 ram ddr pc3200 400mhz firmy Blitz

 

taktowanie pamięci - 200mhz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

- 166 MHz 2.5-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Zakupiłem 1 gb ddr pc3200 400mhz elixir czy jakos tak: Nazwa modułu Nanya M2Y1G64DS8HC1G-5T

 

Taktowanie pamięci- 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-14-2 (RC-RFC-RRD)

- 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)

 

Komputer się uruchamia jak są wpięte dwie, ale czy nie będzie pracował lepiej jak wywalę tą starą 256mb i zostawię 1gb?

 

2.

Mam jeszcze pytanko odnośnie dysków. Mam podpięte dwa dyski pod IDE, jeden to segate 40gb drugi WDC WD800BB-00JHC0 80gb.

WDC WD800BB-00JHC0 ma partycję z systemem. Jeśli są podpięte oba dyski to komputer wolniej pracuje, o 40 sekund dłużej się odpala. Jak jest podpięty tylko WesternDigital to komputer śmiga szybciej.

Czy to wina dysku czy może za słabego zasilacza? Mam standard 300W i podpinam nim te dwa dyski + dvd rom.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez jankes82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to zwykła 40 żył, to może być przyczyną wolniejszego zbierania się kompa po starcie? Jak załaduje się bios, pojawia się czarny ekran z migającą kreską w prawym górnym rogu, nic nie pracuje, dopiero po około 40 sekundach słychać jak dyski się zbierają i pojawia się okienko windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dyski są podłączone na 40 żyłach, to owszem mogą działać wolniej. Kabel ATA 80 żyłowy kosztyje ok ~4zł - to nie majątek, a szybkość powinna się poprawić (nie oczekuj że po tym zabiegu będą działać jak rakieta - mają złącze ATA które nie jest tak dobre jak najnowsze SATA...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...