Skocz do zawartości
Powerslave

E8400, P5q Pro, Palit 4850...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam sie nad zatopieniem mojego odkurzacza. Dodam ze jestem zielony w sprawach wodnego OC, poczytalem mniej wiecej o co chodzi i pomyslalem, ze czemu nie.

 

Atualnie E8400 chlodzi jak widac w sygnaturce Karakorum i jestem z niego calkiem zadowolony, temperatury w idle 30-35 (taka roznica na rdzeniach), w stresie nigdy powyzej 60 (w stresie tempy rowne na obu rdzeniach). Nie znaczy to ze nie moze byc lepiej i ciszej :)

 

Palit HD4850 - najbardziej irytujacy, najglosniejszy element w mojej obudowie i to glownie przez niego pomyslalem o wodzie . Chlodzenie standardowe i glosne.

 

Asus P5Q PRO - nie chlodzi go nic.

 

Z tylu budy zamontowany Noiseblocker 120mm, drugi 92mm wyciaga powietrze kolo grafiki, a trzeci chlodzi dysk. Na ramach mam OCZ XTC Rev.2

 

 

No i zastanawiam sie co z tym zrobic, czy jest sens sie pakowac w chlodzenie wodne, domyslam sie ze jest duzo cichsze, ale czy napewno po wlaczeniu wszystkiego stwierdze "bylo warto"?

 

Prosze o polecenie mi co zalozyc na procka, co na grafike i plyte. Czy blok na GPU bedzie pasowal do np HD5850/5870 gdybym zmienil za jakis czas, czy wtedy musial bym kupic zupelnie inny?

 

Fundusze to powiedzmy 500zl, ale gdyby za ta cene nie bylo nic sensownego to moge je podwoic, chociaz nie chcial bym wydawac tak duzej kasy na cos, bez czego moge spokojnie zyc.

Chcialbym tez kupic wszystkie rzeczy w jednym sklepie/u jednej osoby, no i ostatnia kwestia - wysylka do UK, chociaz to najmniejszy problem, istnieje milion firm kurierskich i w razie czego na terenie Polski mam jedna sprawdzona.

 

Z gory dzieki i czekam na wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napewno po wlaczeniu wszystkiego stwierdze "bylo warto"?

To już zależy tylko od Ciebie.

 

Fundusze to powiedzmy 500zl, ale gdyby za ta cene nie bylo nic sensownego to moge je podwoic, chociaz nie chcial bym wydawac tak duzej kasy na cos, bez czego moge spokojnie zyc.

Jak chcesz WC tylko po to, żeby było cicho i wydajnie i za 500zł to raczej sobie daruj. W WC trzeba po prostu czuć to coś i to coś chcieć. Sam nie mam, ale czuje to od dawna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichsze Wc jest od AC jeżeli ma mniej wentylator lub jest dobrze przemyslany :D jak np moj passive wc :D w porownaniu do tego co było wczesniej w moim mniamaniu a jestem chyba cichofilem teraz jest po prostu bomba :) Kompa słysze tylko w nocy kiedy wszystko ucicha i nie mam żadnego szumu wywołanego ruchem powietrza przez obudowe :P No ale normalne WC czyli z użyciem wiatraczkow jest tak samo głosne co AC ale za to wydajnośc jest o niebo lepsza niż w AC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy tylko od Ciebie.

Jak chcesz WC tylko po to, żeby było cicho i wydajnie i za 500zł to raczej sobie daruj. W WC trzeba po prostu czuć to coś i to coś chcieć. Sam nie mam, ale czuje to od dawna :lol:

Napisalem 500zl, ale chyba nie doczytales drugiej czesci zdania: "gdyby za ta cene nie bylo nic sensownego to moge je podwoic" a do 1000zl chyba mozna zlozyc cos sensownego? Czuc to cos i chciec... ja tak mam ze jak juz cos zaczne to czuje to i chce, ale jesli sie na czyms nie znam to pytam zeby doradzily mi osoby ktore sie na tym znaja, abym mogl sie tym czyms cieszyc a nie irytowac ze cos jest z tym nie tak :)

 

Do 500 zł da rade ale tylko na cepa i grafe, na samą płytę główną wejdą 4 bloczki...

Możesz złożyć coś podobnego do tego co mam w sygu, i tak będzie to wydajniejsze od karakuroma a pompka jest dosłownie niesłyszalna.

Jak wyzej, 500 to taka sugerowana kwota, moge dac wiecej, zeby tylko uciszyc monstrum i miec z nim spokoj, a przy okazji niezle cacko w budzie, ktore bedzie cieszyc. Moglbys dac namiary, bo dla mnie nie obeznanego w temacie Twoja minimalistyczna sygnatura malo mowi poza blokiem na procka ;]

 

 

Tak wiec w skrocie - czuje i chce zlozyc dobre chlodzenie do 1000zl, ale im mniejszym kosztem tym lepiej :) Teraz wasza kolej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poszperalem i wyszperalem:

 

CPU: EK Water Blocks EK Supreme LT - Acetal LGA775/1156/1366 ~ 155zl / £30

Chlodnica:

1. Black Water Ultimate 122 rev. 3.0 ~200zl

2. Thermochill PA120.2 Double Radiator (15mm) ~ 330zl / £55

Pompka:

1. Black Water Atlantis DP-600P 12V Pump ~ 190zl

2. 12V OCZ Hydro Pulse Water Pump 500/800 ~ £34/39

Rezerwuar:

1. Black Water NanoTank 3x G1/4 ~ 40zl

2. EK Multioption RES 100/150/250 Rev2 ~ £29/30/35

Waz: BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear ~ 5zl

Złączka choinkowa NK10, G1/4 - prosta ~ 6zl

Black Water Korek G1/4 - Silver ~ 6zl

 

GPU ?

NB ?

 

Czy zestaw jest ok? Nie wiem co na GPU, znalazlem bloki na referencyjne 4850, ale moj nie jest, wiec musial bym brac cos uniwersalnego - co polecacie? Nie wiem czy kupowac blok na NB, aktualnie nic dodatkowego go nie chlodzi i jest ok.

 

Zastanawiam sie nad chlodnica 2x120 to moglbym ja postawic miedzy plyta a szufladkami na hdd bo jest tam chyba wystarczajaco miejsca. Thermochill z tego co wyczytalem bedzie wydajniejszy, ale czy na tyle zeby placic za niego 130zl wiecej w stosunku do Black Water? Aktualnie z tylu obudowy mam Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm rev.3 i do chlodnicy kupil bym tez takie dwa, czy lepiej Zefira czy jeszcze cos innego?

 

Ktora z tych pompek sprawdzi sie lepiej? I jakiej pojemnosci rezerwuar i czy w ogole brac?

 

Tak wyglada moja buda:

 

Dołączona grafika

 

Ceny bralem z cooling.pl i z watercoolinguk.co.uk bo jeszcze nie wiem czy bede kupowal w Polsce czy w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supreme LT

BWA 123

atlantis

swif mcw-60

swif micro-res

zlaczki, wezyki, plyn

 

jak chcesz NB, to zestaw od EK, albo swif mcw-30

 

 

wersja drozsza ale wydajniejsza

bwa -> Thermochill 120.3 lub 140.3

atlantis -> swif 35x + top (np. EK)

 

w przypadku 35x mozna zastosowac rez-top XSPC i wtedy pomijasz micro-reza. ciche i bardziej kompaktowe, ale zalezy co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mobo śmiga na stock chłodzenie to nie ma sensu kupować bloku na NB który na dobrą sprawę tylko komplikuje i nie wiele daje. 

 

Supreme LT

BWA 123

atlantis

swif mcw-60

swif micro-res

zlaczki, wezyki, plyn

Tego typu zestawik byłby niezły. 

 

ewentualnie mógłbyś dorzucic troszkę kasy do lepszej chłodnicy, będziesz miał wtedy "zapas" wydajności :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...