Skocz do zawartości
piotrstce

Temperatura Jednostki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post...Mam taki problem gdyż moja temperatura w komputerze jest wysoka i chciałbym ją zmniejszyć i to sporo.

http://img35.imageshack.us/img35/2836/beztytuuzn.jpg to jest temp w spoczynku a w stresie dochodzi do 80 paru stopni i mi się najnowsze gry wyłączają przy większej temperaturze... obudowę mam zdjętą z jednej i drugiej strony i już nie wiem co dalej mam zrobić żeby temperatura taka jak w spoczynku była w czasie grania.... zastanawiam się nad zamontowaniem na procesorze nowego wentylatora bo ten "firmowy" jest jakiś taki mały , zastanawiam się także nad nałożeniem pasty na procesor gdyż jak czytałem na internecie mogła się zetrzeć.Byłbym wdzięczny nad jakimiś sensownymi pomysłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxowe wiatraki sa delikatnie mowiac do [gluteus maximus] :) wiec zmieniaj i sie nie zastanawiaj jesli chodzi o paste to oczywiscie tez nalezy kupic cos porzadnego np arctic silver 5 a skoro musisz zdejmowac obudowe tzn ze cyrkulacja w budzie jest zla popraw ja jakos wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no niemuszę zdejmować ale zawsze myślałem ze lepiej jak jest zdjęta...zastanawiam się nad założeniem wentylatora 120mm z tyłu obudowy.a Jaki polecasz wentylator na procesor.a czy lepiej kupić pastę osobno i wentylator czy wentylator i pastę razem np http://allegro.pl/item742438389_wentylator...rum_p_7015.html

i mam takie pytanie czy napięcia są dobre bo na nich się kompletnie nie znam.

Edytowane przez piotrstce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego ile chcesz kasy wydac a co do obudowy to powinny byc przynajmniej dwa wentyle jeden np z przodu wciagajacy i drugi z tylu wyciagajacy cieple powietrze takie minimum ,jesli chodzi o chlodzeie cpu to przewaznie pasty dolaczone do radiatora sa kiepskie dlatego polecam zakup oddzielnie np AS5 , zalmana stg1 nic lepszego nie potrzebujesz ta druga jest latwiejsza w nalozeniu ,zakup tych czesci zalezy od pieniedzy jakie chcesz na to przeznaczyc trzymaj sie takich marek wentylatorow jak noctua , noiseblocker , scythe one sa najlepiej wykonane i gwarantuja długoletnie zycie co do radiatora jesli nie chesz wydac duzo to karakorum jest dobre

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki masz chlodenie? bo domyslam sie ze komp z konfigu... Po drugie, wyczysc cale chlodzenie z pasty i kurzu (ja swoje czyscilem pod bierzaca woda i na slonce), oraz proca z starej pasty(zmywaczem do paznokci ladnie schodzi), kup paste zalmana i przesmaruj na nowo cienka warstwe!! Jesli nie pomoze to chlodzenie do wymiany...a jeszcze pytanie czy procka kreciles bo to tez zwieksza wydzielanie ciepla...

 

Ja na x2 5600+ (am2) w stresie nie przekracza mi 40 stopni, w idlu 28-30 stopni (nie krecony), a chlodzenie mam termalright z socket 939 :D

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp z sygnaturki...hmm właśnie o to chodzi że czyściłem wszystko w środku ale nie wodą tylko na sucho...a chłodzenie to oprócz wentylatora na procku i karcie graficznej nie mam nic.. no i zdjęta obudowa po jednej i drugiej stronie....starą pastę wyczyszczę jak będę nakładał nową ..kupuje http://allegro.pl/item742601625_arctic_sil...rzewodzaca.html tą pastę .... myślę że będzie dobra...nie nie kręciłem procka..właśnie chciałbym osiągnąć takie temp jak Ty bo u mniej est dramat przy grach ...gdyż po paru chwilach się wyłącza komp i nie idzie pograć nic w nowe gry na dobrych detalach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp z sygnaturki...hmm właśnie o to chodzi że czyściłem wszystko w środku ale nie wodą tylko na sucho...a chłodzenie to oprócz wentylatora na procku i karcie graficznej nie mam nic.. no i zdjęta obudowa po jednej i drugiej stronie....starą pastę wyczyszczę jak będę nakładał nową ..kupuje http://allegro.pl/item742601625_arctic_sil...rzewodzaca.html tą pastę .... myślę że będzie dobra...nie nie kręciłem procka..właśnie chciałbym osiągnąć takie temp jak Ty bo u mniej est dramat przy grach ...gdyż po paru chwilach się wyłącza komp i nie idzie pograć nic w nowe gry na dobrych detalach...

Lepiej zrobisz jak kupisz zalmana (nie w tubce, tylko taki z pedzelkiem)!! wez odkrec wentylator i caly radiator umyj z brudu, jak przesmarujez zalmanem i tempy nie beda nizsze to trzeba kupic niestety chlodzenie lepsze...

 

A co do chlodzenia jesli nie chesz wydawac duzo to kup jakis uzywany masywny radiator na 939 + adapter thermalright am2 wtedy bedzie tanio i wydajnie, jesli chcesz nowy to kup odrazu cos pod am2 + inne sockety

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli narazie nie opłaca się kupować nowe chłodzenie na procesor? więc zakupie najpierw pastę i jeśli z pastą niebedzie lepiej to wtedy nad wentylatorem na chłodzenie sie zastanowię...dzięki Panowie

jeszcze jedno pytanie..doradźcie mi Panowie jaką tą pastę Zalmana żebym nie kupił jakiejś złej ...

Edytowane przez piotrstce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli narazie nie opłaca się kupować nowe chłodzenie na procesor? więc zakupie najpierw pastę i jeśli z pastą niebedzie lepiej to wtedy nad wentylatorem na chłodzenie sie zastanowię...dzięki Panowie

jeszcze jedno pytanie..doradźcie mi Panowie jaką tą pastę Zalmana żebym nie kupił jakiejś złej ...

Paste polecam ta

 

Najpierw wyszysc caly radiator skrec pozniej wentylator przesmaruj sam procek cienka warstwa i zalow radiator (na nim nie potrzeba pasty bo jest na procku), wtedy jesli nie pomoze warto sie zastanowic nad nowym chlodzeniem, nie nad samym wentylatorem bo on nic nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem jak radziliście.zdjąłem wentylator z radiatorem wyczyściłem ze starej pasty i nałożyłem nową zalmana i temp taka sama cały czas;/ mam pytanie co teraz zrobić co kupić żeby było dozo dożo lepiej i czy może być to wina płyty głównej bo jak wczesnej pisałem kiedyś mi się spaliło jedno wejście na ram i może coś od niej bo nie uśmiecha mi się gra w GTA IV i po wyłączeniu mam 90stopni masakra ....i czy lepsza temp jest ze zdjętymi ściankami po bokach czy założonymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem jak radziliście.zdjąłem wentylator z radiatorem wyczyściłem ze starej pasty i nałożyłem nową zalmana i temp taka sama cały czas;/ mam pytanie co teraz zrobić co kupić żeby było dozo dożo lepiej i czy może być to wina płyty głównej bo jak wczesnej pisałem kiedyś mi się spaliło jedno wejście na ram i może coś od niej bo nie uśmiecha mi się gra w GTA IV i po wyłączeniu mam 90stopni masakra ....i czy lepsza temp jest ze zdjętymi ściankami po bokach czy założonymi...

 

A czy dobrze radiator przyciśnięty jest do procesora ? Wyglada na to ze on w malym fragmencie dotyka procka. Pasty tez nie mozesz dac za grubo.

Czy radiator jest goracy ? , bo jesli nie to nie styka dobrze z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze radiator przyciśnięty jest do procesora ? Wyglada na to ze on w malym fragmencie dotyka procka. Pasty tez nie mozesz dac za grubo.

Czy radiator jest goracy ? , bo jesli nie to nie styka dobrze z procesorem.

dokladnie ALE jesli malym stopniu dotyka to pasta powinna wypelnic szczeliny CHYBA ze nie dotyka w wiekszym stopniu...zobacz tak jak radzi uzytkownik wilk100 dotknij radiatora - jesli zimny to albo zle sie stylka z prockiem (to idzie skorygowac) albo czujnik temp do upy, jesli goracy to wina radiatora/ ewenutalnie przesmarowania...

 

Pytanie czym przesmarowales? i czy przesmarowales tylko proca czy wszystko...

 

Jesli nic nie da rady to pozostaje zmiana coolera...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmarowałem dobrze bo kontrolował to koleś który to robił nieraz..a radiator przy graniu czy roznych rzeczach jest ciepły a jak powiedział kolega wręcz gorący..więc co radzicie...jakiś radiator czy co?

jaka pasta? przesmarowales samego proca czy proca i radiator?:>

 

jesli jest goracy to 99% wszystko zrobiles dobrze problem w coolerze...mozesz:

1.zwiekszyc predkosc wentylatora - jesli jest ustawiony na mniej...

2. sprawdzic jakie tempy beda po dolozeniu nawiewu / otwarciu obudowy...

3. kupic lepszy cooler i miec spokoj...

 

Jeszcze jedno wazne pytanie...ten wentylator na radiatorze wypycha powietrze z radiatora czy nawiewa na radiator?

 

 

Edit: Jesli masz takiego kolege to po co piszesz na forum? powinien ci pomoc bez problemu (bez obraz, ale to fakt jesli sie zna to by pomogl), co do temp goracy robi duza roznice...dotknij go jesli parzy to jest goracy...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei... pasta Zalman z pędzelkiem... samego procka...jest gorący...jak się zwiększa prędkość wentylatora...otwarcie obudowy jest cały czas....jaki radzicie kupić cooler...wypycha powietrze z radiatora....ale kolega nakładał kiedyś i wie jak to robić a co do chłodzenia to się nie zna wiec wiesz....a radiator parzy przed chwilą dotykałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmarowałem dobrze bo kontrolował to koleś który to robił nieraz..a radiator przy graniu czy roznych rzeczach jest ciepły a jak powiedział kolega wręcz gorący..więc co radzicie...jakiś radiator czy co?

a masz mozliwosc sprawdzenia na tym radiatiatorze tego procesora sprawdzenie u kolegi/znajomego ?

Skoro jest jak mowisz: goracy to masz malo wydajny wentylator.

Powiem tak : u siebie mam e2180 chlodzone boxem i pomijajac fakt ze to chlodna seria procesorow to generalnie maksymalnie wykatowany ma do 40 C a w idle w chwili obecnej nie przekracza 30 C. Wentylator na boxie pracuje z 850-900 obr/min

Co za tym idzie gdyby byl zle zamontowany , grzał by sie a wentyl przy wlaczonym PWM wyl by na full

Edytowane przez wilk100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei... pasta Zalman z pędzelkiem... samego procka...jest gorący...jak się zwiększa prędkość wentylatora...otwarcie obudowy jest cały czas....jaki radzicie kupić cooler...wypycha powietrze z radiatora....ale kolega nakładał kiedyś i wie jak to robić a co do chłodzenia to się nie zna wiec wiesz....a radiator parzy przed chwilą dotykałem....

pasta dobra, predkosc wentylatora - jesli jest zmniejszona lub ustyawiona na zmienna to mozna zwiekszyc - w przeciwnym wypoadku nie, mozesz jeszcze sprobowac zmienic zeby wentylator wial na radiator a nie wypychal powietrze (moze pomoze ale niekoniecznie)

 

Jesli nic nie pomoze to trzeba kupic chlodzenie...a to juz zalezy ile masz kasy i ile na nie chcesz wydac, paste juz masz wiec 1 wydatek mniej :D

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie chłodzenie polecacie ...mogę wydać około 100-150zł ...a w jaki sposób zwiększyć obroty wentylatora...?

tu juz masz duzy wybor, masz duzo miejsca w obudowie? bo wielkosc tez gra role...kontrola obrotow wentylatora -speedfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sporo miejsca ...proszę o jakieś konkrety jeśli można czy jakieś linki....

soc am2

 

ewentualnie taki + adapter thermaltake z 939 na am2 tak mam u siebie

 

x2 5600 max do 40 stopni w stresie (nie przekracza)

 

Edit: co do tego si 97 to niedopatrzenie bo widze ze gosciu ma tylko zapinke na A no chyba ze ma gdzies schowana na 939

Edit2: mozna kupic osobno zapinke

Edit:3 nie mam 100% pewnosci ze ta zapinka bedzie pasowala :D

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item752683234_arctic_coo...kurier_dpd.html czy takie coś da rade? teraz to ja mam faze na chłodzenie każdego podzespołu...hehe dla pewności:D:D

 

http://cokupic.pl/opinie/Pentagram-Freezon...57d25c6d8f3f5b4 w domu posiadam taki radiator czy do czegoś może on się przydać???

Edytowane przez piotrstce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item752683234_arctic_coo...kurier_dpd.html czy takie coś da rade? teraz to ja mam faze na chłodzenie każdego podzespołu...hehe dla pewności:D:D

Poczytaj recenzje /opinie, ewentualnie poczekaj na wypowiedz kogos innego bo ja niestety z tym chlodzeniem nie mialem jeszcze doczynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...