Skocz do zawartości
turtles5

TwinMOS 466 vs GeiL 400

Rekomendowane odpowiedzi

Cena podobna, TwinMOS teoretycznie szybszy, ale GeiL to GeiL i ma CAS 2 a nie 2,5 jak TwinMOS.

Mogę mieć jeszcze Corsair.

Oddaję moje pamięci (badziewne No-Name na kościach Samsunga) i dopłata do sztuki:

do 333 200 zł

do 400 250 zł

do 433 300 zł

 

To ten sam gość co mi te Samsungi sprzedawał - przeliczyłem i jego oferta wyglada atrakcyjnie. Jeszcze tylko niech mi poda oznaczenia, aby nie wyszło, że ten Corsair to jakiś Value (BTW Value Corsaira ma radiatorki? Bo te Corsairy co on ma to mają)

 

Nie wiem co wybrać - TwinMOS, GeiL czy ten Corsair

Chyba wezme Corsaira bo nie bede musial myslec co z RAMem zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh TwinMOS...... bierz TwinMosy 333 idą na spokojnie 430 na timingach 5-2-2-2 a 400 na spokojnie 470 timingi 5-2-2-2 a dalej nie sprawdzane bo MoBO nie dało rady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie byłbym taki pewnie że te TwinMosy 333 chodza spokojnie na 430 na timmingach 5-2-2-2. Trzeba miec wielkie szczescie zeby trafic na takie kosci. Ja mam takie same i u mnie chodza na 430 przy timmingach 6-3-3-2 ale i tak Prime95 wywala bledy (napiecie zasilania pamieci 2,77v). Byc moze przy ustawieniu 2.9v byloby stabilnie ale boje sie dawac tyle na pamieci bez radiatorow.

 

Stabilnie te pamieci chodza u mnie na fsb 208 (416mhz) i to na cl2,5 - timmingi mam ustawione 6-3-3-2,5 (2.77v). Dopiero przy takich ustawieniach system jest w 100% stabilny.

 

 

Niestety nie mam doswiadczenie czy ustawienie 2.9volta dla ramu bez radiatorow ktory standardowo powinien pracowac na 2.5v nie zepsuje go. Jesli mozna ustawic takie napiecie to byc moze bede stabilne takze na wyzszych fsb.

 

Sprobuj przetestowac komputer programem prime95 - jesli nie bedzie bledow to napisz.

 

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh zapomniałem, że ten test był przeprowadzony u kumpla na napięciu 2,9v (jeszcze jakoś chodzą ale nie wiem jak tobie pójdą :/) i na kościach Mtec. Jak będe u niego to spisze reszte..... prime95 nie wywala żadnych błędów chodzą stabilnie dokładnie 428 ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh zapomniałem, że ten test był przeprowadzony u kumpla na napięciu 2,9v (jeszcze jakoś chodzą ale nie wiem jak tobie pójdą :/) i na kościach Mtec. Jak będe u niego to spisze reszte..... prime95 nie wywala żadnych błędów chodzą stabilnie dokładnie 428 ......

Zalezy jeszcze , czy twoj kolega ma jedna czy 2 kosci , u mnie przy dwoch kosciach twinmoss ddr400 207 to max przy cl2 6-3-3 (2.77) , natomiast na jednej udalo mi sie osiagnac 225 cl2.5 (2.9v) ale nie bylo wpelni stabilnie,

 

Odnosnie twinmos ddr466, przy 2.77 moglyby pojsc na cl2(chyba ) - poszukaj recenzji w sieci to sie przekonasz.

 

Najbardziej zastanawia mnie jeden artykol na ocm pt : Co powinienem wiedzieć o ramach?,autor Fox

cytuje: TwinMOS PC-3200 kości: M.tec 0312D TTD7608F8E8E50B

Maksymalne taktowanie, jakie mogłem ustawić na płycie głównej z pewnością nie było maksymalnym taktowaniem pamięci.

Maksymalna stabilna częstotliwość taktowania: 2x237MHz = 470 MHz

Row Active Delay: 5

RAS-to-CAS Delay: 3

Row Precharge Delay: 3

CAS Latency: 2

Platforma testowa:

 

ABIT NF7-S rev.2.0 (naięcie DDR: 2,9V)

 

Moje pamieci maja te same oznaczenia co te testowane .

Aha i w tym artykole twinmosddr400 okazaly sie najlepsze bijac nawet GeiL PC-3500

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem testowanie ramu na 5 3 3 2, nie ma sensu. Sprawdzcie u siebie wyniki w 3dmarku. Na 6 3 3 2 dziala o kilkadziesiat markow szybciej niz na 5 3 3 2, tak samo na 4 3 3 2 jest minimalnie wolniej niz na 6 3 3 2. Wniosek jest prosty, nie zawsze nizsze timingi prowadza do szybszych komputerow o wiekszej wydajnosci.

A poza tym to zobaczcie ze na ocm koles puscil je tak wysoko bo mial ustawione je na 5 3 3 2 a nie na 5 2 2 2. Poza tym jak juz bylo mowione mial ustawione napiecie 2.9V ktore umozliwia nadtaktowanie pamieci o kilka mhz wiecej. Dodatkowo zauwazcie na inna plyte glowna, na ocm typ ma nf7s ktora doskonale pracuje na fsb>200mhz, czego nie mozna powiedziec o epoxie 8rda+, ktory juz przy 200,210 moze wywalac i robic bledy. To byloby na tyle mam nadzieje ze chociaz troche rozjasnilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TWINMOSÓW 333. Rzeczywiście jest to trochę loteria, niektóre sztuki nie chcą pracować poprawnie nawet na 175MHz przy 5-2-2-2.0, a niektóre (takie jak np. moje - 256MB, które dosyć długo wybierałem testując każdą sztukę) pracują w DualChannel na 8RDA+ synchro z procem na 213MHz na 6-2-2-2.0 na 2,77V. Z własnego doświadczenia wiem, że dużo trudniej znaleźć dobrą sztukę z modułów 512MB/333.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz loterii(ja nie chcialem) to moje Geil 400 cl2 chodza max.210 6-3-2-2.0 i tak na codzien a nie do testow oczywiscie prime95 i memtest bez bledow.Memtest 1522 mb/s,Sandra 3150/3000 mniej wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem testowanie ramu na 5 3 3 2, nie ma sensu. Sprawdzcie u siebie wyniki w 3dmarku. Na 6 3 3 2 dziala o kilkadziesiat markow szybciej niz na 5 3 3 2, tak samo na 4 3 3 2 jest minimalnie wolniej niz na 6 3 3 2. Wniosek jest prosty, nie zawsze nizsze timingi prowadza do szybszych komputerow o wiekszej wydajnosci. 

  A poza tym to zobaczcie ze na ocm koles puscil je tak wysoko bo mial ustawione je na 5 3 3 2 a nie na 5 2 2 2. Poza tym jak juz bylo mowione mial ustawione napiecie 2.9V ktore umozliwia nadtaktowanie pamieci o kilka mhz wiecej. Dodatkowo zauwazcie na inna plyte glowna, na ocm typ ma nf7s ktora doskonale pracuje na fsb>200mhz, czego nie mozna powiedziec o epoxie 8rda+, ktory juz przy 200,210 moze wywalac i robic bledy. To byloby na tyle mam nadzieje ze chociaz troche rozjasnilem.

Posluchaj tam wszystkie testowane (w tym geil pc3500) kosci byly ustawione na 5-3-3-2 2.9v , co do plyty glownej to ok Abit jest zajeb.. , u mnie 210 cl2 bledy w prime (dawalem 1.9vdd wiec nie jest to wina plyty- normalnie pracuje na 1.8vdd), natomiast 215 przy cl2.5 nie ma bledow , wnioski proste.

Dla mnie wyniki tego testu na ocm sa poprostu kosmiczne i wielu ludzi moze qpic te kosci oczekujac takich rezultatow.2 x 237mhz -" to nie jest koniec ich mozliwosci" 8O przy cl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mam do wyboru:

xms3200 256mb 400mhz cl2

cmx256a-3200c2

xms3202v.1.2 (oznaczenie z hologramu)

 

oraz

 

xms3500 256mb 433mhz cl2

cmx256a-3500c2

xms3502v.1.1 (oznaczenie z hologramu)

 

Co byście wybrali na moim miejscu? Poza tym nie wiem, czy stawiac na Dual-Channel na moim Asusie A7N8X i kupić 2 x 256MB czy lepiej na ciut wyższą częstotliwość i kupić 1 x 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Dual (2x256).

Co do Corsairów.

3200LL to to samo co 3500, obie maja kości winbonda bh-5 i brykają prawie tak samo.

Różnica to inaczej zaprogramowane SPD.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, gość ma same 400MHz (xms3200). Brać te czy lepiej poczekać na 433MHz (xms3500) :?: :?: :?: :?: :?: :?: Bo nie wiem, jaka jest roznica w wydajności i mozliwosciach obu kostek - nie wiem ile strace na 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...