Skocz do zawartości
b4rt3k

Athlon Ii X4 620, Jak Sprobowac Odblokowac L3 I Ile(i Jak) Podkrecic Na Boxowym Chlodzeniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie znam sie na overclockingu i nie chcialbym nic zepsuc wiec pytam was o instrukcje.

Plyta asrock M3a785gxh i ten proc z boxowym chlodzeniem.

 

Przede wszystkim chcialbym sprobowac odblokowac L3. Jakim programem i co po kolei zrobic? Jesli nie bedzie dzialal i komp np przestanie sie wlaczac to co zrobic? Mam zainstalowany amd overdrive i jest tam enable acc(auto/all cores/per core) i nic wiecej poza tym nie wiem, chyba samo odznaczenie nic nie da?

 

Chcialbym rowniez @ procka ale jesli to mozliwe bez zmiany napiecia(czyli bez wiekszenia poboru pradu i wydzielanego ciepla-boxowe chlodzenie jak narazie).

 

Pozdrawiam i czekam na instrukcje szczegolnie chodzi mi o te L3 bo jesli jest sprawne to co ma sie marnowac

 

PS

A i jesli ktos wie jak to niech napisze jak podkrecic grafike zintegrowana w miare bezpiecznie zeby sie nic nie popalilo...

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaga mi andrew777 ale narazie go nie ma

narazie jest tak:

 

podkrecilem na 3.2ghz(cpu freq 247 i napiecie proca 1.375V), dalej nie bede probowal bo na boxie to juz chyba nie ma sensu

czy te ustawienia ktore zmienilem na poczatku przed rozpoczeciem podkrecania czyli:

nb frequency 10 -> 8

nb voltage 1.750 -> 1.250

 

memory clock auto -> 462mhz

itd

 

zmienic na poczatkowe?

 

Moze ktos moglby mi pomoc teraz podkrecic pamieci i gpu?

 

przed: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=751419

po: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=753977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...