Skocz do zawartości
ogien000

Dzielenie łącza Iplus Przez Bluetooth Lub Ewentualnie Wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym z kuzynem oddalonym odemnie o 800 metrów podzielić się łączem internetowym.

Nie wiem co wykorzystać: BlueTooth czy WiFi ?

Lepiej by było wykorzystać BleuTooth dlatego, że koszty są mniejsze.

Oczywiście z założonymi antenami np.2 BiQuady

Teren Wioski, lekko drzewisty.

Dało by się tak połączyć.

Jest to chyba śmieszne ale chciałbym się z nim podzielić łączem bo kuzyn nie ma netu, a ja bym miał wtedy net o 50% taniej.

Edytowane przez ogien000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było wykorzystać BleuTooth dlatego, że koszty są mniejsze.

 

Za co? WiFi i nie ma sie tu nad czym zastanawiac. A fak dzielenia lacza w zalozeniu ze laptop jes serwerem jest bez sensu. Twoj komp off = kuzyna net off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wykorzystam WiFi. Wiem jak wyłącze PC to u kuzyna net się wyłączy.

Jakie karty zastosować (pod USB czy pod PCI?).

A co to za lapki ze bez wifi? To zmienia postac rzeczy, ale net po bt to na krotkie odleglosci i do niczego skomplikowanego.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał zastrzeżenia co do sensu dzielenia iPlusa, a wiem, bo sam mam ;] Gdy nawet podłączę kablem poprzez udostępnienie połączenia na jednym z kompów to w momencie gdy oba pracują rozłącza połączenie, albo nagle się gubi. Podobna sytuacja zachodzi jeśli otwieram za dużo stron naraz lub generuję za duży ruch np ściągając coś z sieci. Być może to wina mojego modemu (EDGE) ale z zasięgiem nie ma problemu. Tak więc przed inwestycją w sprzęt sieciowy, bądź co bądź wysokości kilku abonamentów, przetestowałbym jak działa to przy podzieleniu na kilka kompów.

tak btw: moje zdanie na temat internetu via GSM to nadaje się tylko do maili, gg, allegro itp. reszta działa NIEFAJNIE w domyśle ograniczenia transferu, zrywanie połączenia i takie tam...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem urządzenia pod wifi (nie wiem jak się dokładnie nazywają) i chodzi ok.

Wczoraj zepsuła mi się antenia Bi-Quad na UMTS i chciałbym kupić coś porządnego.

Miałem sytuacje że antena log kupiona nowa działała pół dnia.

Znalazłem na allegro antenę wielozakresową yagi 14db. Jest ona dobra czy ma ukryte wady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...