Skocz do zawartości
MarK

problem :/

Rekomendowane odpowiedzi

no i stalo sie, dokonczylem moda obudowy 8) (BTW robilem go chyba pol roku - brak czasu :roll: )

przez ten czas komp byl otwarty i procek biegal spokojnie na FSB 150mhz (1650 mhz), teraz gdy obudowe mam gotowa to wypadalo by to wszystko skrecic

po skreceniu komp normalnie wstal, winda sie zaladowala i zwis :evil:

mysle sobie nic wielkiego, restart i kolejny zwis :evil: :evil:

pierwsza mysl - przegrzewa sie proc, wchodze do BIOS'u i temp. wynosi 43 stopnie, magistrala w dol na 143mhz i to samo, 138mhz to samo, 133mhz to samo 8O , teraz mam kompa stabilnego na FSB 124mhz (11x124) :?

na magistrali 133mhz Prime95 nie zdarzy nawet testu odpalic bo zaraz mam zwis :(

jakies pomysly co moge z tym zrobic :?:

BTW przy otwartej budzie wszystko jest OK

PS. proca chlodze Titan'em D5TB (4)

PS2. mam zamiar kupic dwa wentyle na gore obudowy - mam desktopa :) - ktore bede wdmuchiwac do obudwy powietrze, pomoze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chlodzenie, co ty <span style="color:red;">[ciach!]</span>lisz?

Moim zdaniem plyta do reklamacji. Kurna niemozliwe jest, zeby nie bylo stabilnego fsb 133, ewentualnie pamieci!!!

Sprawdz na innej plycie swoj ram i procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmpel mial podobny problem i po wymianie chlodzenia wszystko jest dobrze.

i bez <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wulgaryzmow ok? ;)

:P

Nie bo tak sie sklada, ze pitolisz bzdury!!!

To, ze kumpel mial problem - mnie to nie obchodzi.

Ja mowie Ci to z czym sie spotkalem w pracy, a serwisuje 800 kompow i ze 350 wszelkiej masci drukarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmpel mial podobny problem i po wymianie chlodzenia wszystko jest dobrze.

i bez <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wulgaryzmow ok? ;)

:P

Nie bo tak sie sklada, ze pitolisz bzdury!!!

To, ze kumpel mial problem - mnie to nie obchodzi.

Ja mowie Ci to z czym sie spotkalem w pracy, a serwisuje 800 kompow i ze 350 wszelkiej masci drukarek

sorki spiderman ale to ty troche pitolisz :) jesli przy zamknietej budzie komp sie wiesza a przy otwartej chodzi to na bank jest to zwiazane z chlodzeniem tylko fakt faktem ze raczej nie proca proponuje sprawdzic temp. NB (przy okazji SB) najprawdopodobniej to on jest powodem twojego problemu zaloz wentylatorek i wymien paste pod radiatorkiem (jesli trzeba zaloz radiatorek na SB) i powinno byc ok

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście specyfikacje TITANA D5TB? Zamiast się kłócić z wami powiem autorowi, że ten wiatrak maksymalnie przeznaczony jest do 1800+. i nie więcej. Wiem, bo mam taki, ale założyłem już go na grafę. Tam to może się nadaje :) Na CPU polecam wiatrak Arctic Cooling copper stilent TC z certyfikatem ISO 9002 (z termistorem, który trza wywalić, a kabelki zewrzeć). U mnie chłodzi to, co w podpisie (0,18) proc pobiera prawie 100 watów i chodzi stabilnie. Kupisz za 55 zyla

nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście specyfikacje TITANA D5TB? Zamiast się kłócić z wami powiem autorowi, że ten wiatrak maksymalnie przeznaczony jest do 1800+. i nie więcej. Wiem, bo mam taki, ale założyłem już go na grafę. Tam to może się nadaje :) Na CPU polecam wiatrak Arctic Cooling copper stilent TC z certyfikatem ISO 9002 (z termistorem, który trza wywalić, a kabelki zewrzeć). U mnie chłodzi to, co w podpisie (0,18) proc pobiera prawie 100 watów i chodzi stabilnie. Kupisz za 55 zyla 

nara.

heh... chyba z choinki sie urwales ;) :lol: 1800+ :lol: zgoda ale palomino a nie t-bred bo to juz zupelnie inna bajka. Tez mam ten cooler i jest to jeden z lepszych produktow w klasie cena/wydajnosc proc krecony tak jak w podpisie vcore 1,6 full load 49*C buda zamknieta jeden wentyl 80x80 z boku temp. otoczenia okolo 28*C :!: przy 22*C temp. cpu 45*C maxx wiec nie wiem czego chciec wiecej :? Zreszta polookaj po forum w cholere ludzi jedzie wlasnie na tym coolerze & t-bred (0.13u) 1700+@2xxx :D :twisted:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście specyfikacje TITANA D5TB? Zamiast się kłócić z wami powiem autorowi, że ten wiatrak maksymalnie przeznaczony jest do 1800+. i nie więcej. Wiem, bo mam taki, ale założyłem już go na grafę. Tam to może się nadaje :) Na CPU polecam wiatrak Arctic Cooling copper stilent TC z certyfikatem ISO 9002 (z termistorem, który trza wywalić, a kabelki zewrzeć). U mnie chłodzi to, co w podpisie (0,18) proc pobiera prawie 100 watów i chodzi stabilnie. Kupisz za 55 zyla  

nara.

heh... chyba z choinki sie urwales ;) :lol: 1800+ :lol: zgoda ale palomino a nie t-bred bo to juz zupelnie inna bajka. Tez mam ten cooler i jest to jeden z lepszych produktow w klasie cena/wydajnosc proc krecony tak jak w podpisie vcore 1,6 full load 49*C buda zamknieta jeden wentyl 80x80 z boku temp. otoczenia okolo 28*C :!: przy 22*C temp. cpu 45*C maxx wiec nie wiem czego chciec wiecej :? Zreszta polookaj po forum w cholere ludzi jedzie wlasnie na tym coolerze & t-bred (0.13u) 1700+@2xxx :D :twisted:

pozdrav

Lagier

Zgadza się Lagier. Moj jak w podpisie z Thermo Control przy średniej 2400 obr/min sprawuje się tak samo jak Cooler Master X-Dream HAC-81 przy 3000 obr/min 8O - trzymają temp 40st w idle AXP1700+ 11*185 na zwykłym białym termosilikonie. Może to jednak kwestia poszczególnego egzemplarza. Co do tematu - także postawiłbym temp. na NB i SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zasilacz. U mnie przy zasilaczu "no name" przy magistrali 133 zawieszal co jakies 15 minut. Po zmianie zasilacz /fortron 235W/ problem zniknal :

ECS K7S5A

ATHLON XP 1700+

256SDRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zasilacz. U mnie przy zasilaczu "no name" przy magistrali 133 zawieszal co jakies 15 minut. Po zmianie zasilacz /fortron 235W/ problem zniknal :

ECS K7S5A

ATHLON XP 1700+

256SDRAM

no tak zasilacz przy k7s5a to tez wazna sprawa ale tutaj to napewno NIE to [dokladniej czytaj posty]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem winowajce :!:

to nie chlodzenie, nie MOBO, tylko jedna z kostek RAM'u :?

mam jakas pamiec VM 256 mb SDR ( jakis noname, ale chodzi na 150 mhz :twisted: ) i 128mb na kostkach HYNIX'a, i to wlasnie HYNIX'y nie wyrabialy :roll: , nie mam zielonego pojecia czemu, z otawrta buda chodza na 150 mhz ale z zamknieta 124mhz to max :?

wytlumaczy mi to ktos :?: :?: :?:

zasilke mam 350W, wiec to chyba nie ona 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem winowajce :!: 

to nie chlodzenie, nie MOBO, tylko jedna z kostek RAM'u :? 

mam jakas pamiec VM 256 mb SDR ( jakis noname, ale chodzi na 150 mhz  :twisted: ) i 128mb na kostkach HYNIX'a, i to wlasnie HYNIX'y nie wyrabialy :roll: , nie mam zielonego pojecia czemu, z otawrta buda chodza na 150 mhz ale z zamknieta 124mhz to max  :? 

wytlumaczy mi to ktos  :?:  :?:  :?: 

zasilke mam 350W, wiec to chyba nie ona 8)

ta sprawa to wlasnie sprawa chlodzenia tylko ze nie NB/SB a ramu :) tzn. te nonamey po prostu dostawaja po tylku przy fsb 150 mhz i przy otwartej budzie gdy cyrkulacja powietrza jest bdb pamiatki sie nie przegrzewaja na tyle by zawieszac kompa natomiast gdy zamykasz bude pamiec dostaje w kosc grzeje sie cholernie i zalicza zwiechy tak to juz jest z tymi noname'ami raz trafisz na dobre raz na srednie a raz na buble :evil:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...