Skocz do zawartości
h2o2

Połączenie Komputerów O 2 Różnych Systemach Problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z połaćzeniem ze sobą 2 komputerów. Mam do dyspozycji kabel, a tak że router z którego obydwa kompy tj laptop i stacjonrany ciagną net… NA obydwuch są 2 różne systemy laptop ofc ;/ vista ;( a na stacjo. Win xp. Probowałem podpinać komputery bezpośrednio ze sobą za pomocą kabla – nic i za pomocą routera. Też nic. Nie znam się na tym próbowałem googlować ale bezskutecznie. Za pierwszym razem ustawiałem karty sieciowe obydwa kompy się nie widziały. Teraz są podpiete kablem do routera z netii i mały postęp. Wysyłam żadanie ping ze stancjonarnego do laptopa i dane zostają wysłane i odebrane. W drugą strone to już niestety nie działa. W opcjach musze mieć zaznaczone „automatyczne pobieranie adresu ip” niestety wymug netii. Poradzcie lub odeślijcie do innego tematu co mam z tym robić? Chciałem połączyć laptopa z komputerem żeby przesłać sobie troche plików do niego ... Z Góry dzięki h2o2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepnij dwa kompy kablem sieciowym bezpośrednio, bez użycia routera i napisz jaki jest stan połączenia sieciowego (załączony obrazek)

Następnie w wierszu poleceń na obu komputerach wpisz: ipconfig -all i wklej wynik polecenia tu na forum.

post-146198-1255084448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepnij dwa kompy kablem sieciowym bezpośrednio, bez użycia routera i napisz jaki jest stan połączenia sieciowego (załączony obrazek)

Następnie w wierszu poleceń na obu komputerach wpisz: ipconfig -all i wklej wynik polecenia tu na forum.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ustawione połączenia na pobieranie adresu z serwera DHCP, którego naturalnie nie ma - wynika to z faktu, że adres IP jest 169.x.x.x - czyli taki jaki karta wprowadza jeśli nie dostanie IP po DHCP. powinieneś ręcznie we właściwościach ustawić adresy IP - prawym na połączeniu lokalnym-> nastepnie właściwości protokołu TCP/IP i ustawiasz adres np. na 192.168.2.x , maskę 255.255.255.0 , bramy nie musisz jeśli kompy mają być tylko ze sobą spięte. Koniecznie ta 2 musi byc, bo w podsieci z dostepem do netu masz 1 na trzeciej pozycji adresu IP. Niestety problemem w Windowsach jest obsługa więcej niż jednego połączenia sieciowego na raz. Nie bardzo wiem jak zmusić Windowsowe OSy domowe do wysylania pakietow na dany interfejs sieciowy, jesli rzucane sa na daną klasę IP. Może ktoś tu będzie wiedział.

Pzdr,

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz obydwa komputery kablem sieciowym bo z tego co widze jeden z nich nadal podłączony jest do routera.

Następnie skonfiguruj adres ip na obydwu komputerach tak że jeden z nich bedzie miał adres 192.168.1.1 a drugi 192.168.1.2

Maska podsieci musi być taka sama dla obydwu komputerów czyli 255.255.255.0

 

Konfiguracja adresu IP windows XP: http://atom.klub.chip.pl/windows/konfiguracja.html (na samym dole artykułu)

Konfiguracja adresu ip Vista: http://banita.pl/konf/siecwinvista.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz obydwa komputery kablem sieciowym bo z tego co widze jeden z nich nadal podłączony jest do routera.

Następnie skonfiguruj adres ip na obydwu komputerach tak że jeden z nich bedzie miał adres 192.168.1.1 a drugi 192.168.1.2

Maska podsieci musi być taka sama dla obydwu komputerów czyli 255.255.255.0

 

Konfiguracja adresu IP windows XP: http://atom.klub.chip.pl/windows/konfiguracja.html (na samym dole artykułu)

Konfiguracja adresu ip Vista: http://banita.pl/konf/siecwinvista.html

wifi było połączone. Tak robiłem - konfig jednego konfig drugiego i tyle. I nic. Ale zaraz spróboje jeszcze raz.

jak co bd pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz firewalle, antyvirusy, uaktywnij konto gościa.

Wszystkie czynności wykonuj z konta które ma uprawnienia administratora.

Wklej jeszcze raz ipconfig -all po konfiguracji którą zrobiłeś.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz firewalle, antyvirusy, uaktywnij konto gościa.

Wszystkie czynności wykonuj z konta które ma uprawnienia administratora.

Wklej jeszcze raz ipconfig -all po konfiguracji którą zrobiłeś.

sory pomyliłem się. Z xp do visty jest 100% straty 4 wysłane 4 utracone. Z Visty do xp o% straty 4 wysłane 4 odebrane ;/ Wpisałem adresy ip skonfig tak jak było w oknie i nic;/ Podczas testu miałem odpalone okienko Stan sieci i puszczając test z visty do xp i z xp do visty liczba pod napisaem "odebrano" rosła na jednym i drugim komp... hym...

Czytałem gdzieś na forum że końcówki kabli muszą sie różnić od siebie czy to prawda?

wszystko robie z admina - w cmd podczas ipconfig all różnice tylko w końcówce adresu ip jeden komp ma 102 drugi 103. na laptopie wifi wyłączone. nie moge tylko skonfig sieci tj miejsca nie moge dodac.

P.s. nie da sie teog skonfigurowa żeby wszystko przez router szło ?

Edytowane przez h2o2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, konfiguracja ta sama tylko kable trzeba przepiąć do routera.

Co do kabla to sie nazywa kabel crosowy, z tym że nowe karty powinny automatycznie rozpoznawać jaki kabel jest podłączony i nawet w przypadku gdy masz zwykły kabel powinno wszystko działać.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, konfiguracja ta sama tylko kable trzeba przepiąć do routera.

Co do kabla to sie nazywa kabel crosowy, z tym że nowe karty powinny automatycznie rozpoznawać jaki kabel jest podłączony i nawet w przypadku gdy masz zwykły kabel powinno wszystko działać.

wyszło szydło z worka, kis blokował połączenia. Pinguje z obydwu komputerów .... xp mam ustawionego ale z vista leże niestety;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, konfiguracja ta sama tylko kable trzeba przepiąć do routera.

Co do kabla to sie nazywa kabel crosowy, z tym że nowe karty powinny automatycznie rozpoznawać jaki kabel jest podłączony i nawet w przypadku gdy masz zwykły kabel powinno wszystko działać.

wyszło szydło z worka, kis blokował połączenia. Pinguje z obydwu komputerów .... xp mam ustawionego zrobiłem dysk konfig. podczas ustawiania sieci, obydwa komputery nalezą do grupy mshome i koniec. Nie moge ruszyć żeby transferować pliki, nie widzi kompów. Co źle robie?

------------------------------------------------------------------

odkryłem teraz, wchodząc w vista'cie we właściowsci połączenia i przechodząc w zakładke udostępnianie zaznaczyłem to co trzeba i wyskoczył błą "podczas włączania Udostępniania połączenia internetowego wystapił błąd. Uruchomienie usługi w zależności lub grupy nie powiodło się." kurde co mam robic?! Jest pt a ja jutro wyjezdzam !!

Edytowane przez h2o2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci że masz powyłączać antywirusy, firewalle...

Przypisz obydwa komputery do tej samej grupy roboczej, włącz proste udostępniania plików, aktywuj konto gościa na obydwu komputerach.

Udostępnij przynajmniej jeden folder na kompach.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...