Skocz do zawartości
xKozax

Laptop Dla Studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie postanowiłem zakupić laptopa. przeglądając różne fora napotkałem się na kilka polecanych notebook'ów(Dell Studio 1555, Lenovo G550,Y530, po droższe z kartami nvidia quadro fx), ale niestety w końcu nie wiem co wybrać czy taki lenovo G550 starczy do Programów Cad 2d i w jakieś mierze do 3d, choć pewnie na studiach dopiero później poznaje się te programy. i tak mam o to kilka pytań:

-Jaki procesor wybrać( czy taki t4200 starczy czy jednak zainwestować w coś lepszego)

-Jaką kartę wybrać czy coś na poziomie g105m,4570 czy może jednak jakaś nvidia quadro

-Jak quadro to czy seria nvs nadaje się do programów Cad w trybie 3D bo pewnie w 2D to działa dobrze

-Czy jest sens 6GB ramu czy jednak by wystarczyło to 3-4?

- Czy warto było by się rozejrzeć za używanym laptopem( jakiś Dell M90, Lenovo r61p czy coś podobnego)?

na laptopa mam jakieś 2800zł -+300-400

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na nurtujące mnie pytania

Pozdrawiam Edytowane przez xKozax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na studiach ograniczysz się do 2d, a do tego wystarczy integra, jednordzeniowy procesor i 1GB ramu przy windowsie xp. Mogę się założyć, że 'epickie' projekty w 3d zobaczysz tylko w przykładowych prezentacjach zawartych w autocadzie. Za 3k możesz spokojnie poszukać już lapka z gt 130, gt 240, czy nawet hd4670. Jeśli chcesz wydać ~2500 to bierz della 1555, a za ~3,1k masz MSI ex 625 z t6600 + 3GB + hd4670

Do projektowania dobrym wyborem może być coś o dużej rozdzielczości matrycy (chociaż na AC 2k4 można pracować bez problemu w 1024*746), wtedy asus k70io z gt120 jest bezkonkurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...