Skocz do zawartości
sparda

.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiegos lapka, ktory bedzie mi sluzyl tylko do internetu.

Taki ktory bede mogl zostawiac na cala dobe do sciagania plikow. Zadnych gier czy filmow nie bede odpalal.

Chce wydac max 1500zl

 

-musi byc duzy dysk(ze 200gb)

-zbytnio nie mulic

-bateria powinna dlugo trzymac

-cos miare dobrego, nie awaryjnego

przydalaby sie nagrywarka z obsluga Dual Layer

 

EDIT

 

Cena wzrasta do 2tys i tutaj powstaje pytanie

mozna za tyle kupic cos co pociagnie bez problemu filmy w hd i bedzie mialo HDMI do podlaczenia do tv full hd?

Edytowane przez sparda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lenovo G550?

 

pojda na tych lapkach filmy w full hd?

jak z czasem baterii?

 

o zadnym grzaniu sie czy zwiechach nie ma mowy, notebook bedzie praktycznie gral caly czas i musze miec pewnosc, ze moge go zostawic w domu na dobe-2 bez ,, nadzoru,, i caly czas bedzie prawidlowo dzialal.

 

Jak z kartami graficznymi? podlacze to do wiezy Pianocraft E810 i zalezy mi na w miare dobrym dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być 2 komputer, to o ile przeglądanie internetu nie będzie zbyt intensywne i nie będziemy korzystali z bardziej zaawansowanych aplikacji, to starczy netbook. Tylko, wtedy napęd trzeba kupić oddzielnie.

Zaletą netbooka będzie bardzo niski pobór energii, co czyni go sprzętem idealnym do sciagania plików, czy też służeniu jako mały serwer.

Np. taki Asus Eee PC 1005HA za 1250zł + dysk 500GB za 180zł + kieszeń na dysk USB za 30zł + ew. napęd zewnętrzny za 200zł = 1610zł na sprzęt idealny do sciągania 24/7

 

A jeśli ma być trochę bardziej intensywnie użytkowany, to wtedy trzeba jednak brać laptopa. Będzie to jednak rozwiązanie droższe i bez dysku zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów HD, w moim mam procka C2D 2x1,6GHz i bez wspomagania sprzętowego z karty grafiki płynnie odtwarzany jest materiał 1080p. Więc chyba wszystko oprócz najtańszych pozycji uciągnie dziś FullHd bez problemu. Jeśli do tego będziesz miał niezintegrowaną kartę graficzną to teraz chyba wszystkie z AMD i nVidia mają sprzętowe dekodery do HD. Jeśli natomist chodzi o dźwięk to fajnie jakby lap miał wyjście spdif (najlepiej jack+optyk w jednym gnieździe). Jeśli piano ma wejście cyfrowe to będzie to mega najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grać to będzie, pytanie tylko jak. Ja w swoim XPS M1330 niestety nie mogę się za bardzo cieszyć dźwiękiem z integry, dlatego też sprawę załatwia zewnętrzna karta dźwiękowa na USB (pcmka). No a z kompa pewnie będziesz zadowolony. Ew. przed kupnem możesz przerzeć jakiś temat użytkowników tego konkternego lapa, żeby być przygotowanym na ew. niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo, nie ma jej w sprzedaży normalnej, bo to karta DIY. Ja kupowałem gdzieś rok temu, może półtora za jakieś 120-130zł. Obecnie może można ją dostać na allegro, forum audiostereo? Chyba, że kupisz sobie jakąś inną zewnętrzną na usb, choć nie wiem jak jest z jakością u nich, no a potem to są już droższe DACi (DAC - digital analog converter).

 

Lampucera jest ponoć mega dobra, ale kosztuje sporo. Tutaj przykładowy link: http://allegro.pl/item777253543_dac_lampuc...1_pcm_1978.html

Nie wiem czy okazja, czy ktoś szuka naiwniaka, nie jestem mocno w temacie. Możesz zatytać np. Heathen'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...