Skocz do zawartości
Maciek26

Artefakty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy z moim pc zaczely sie dziac dziwne rzeczy.. Wymienialem pare dni temu dysk (stary padl) i po zainstalowaniu systemu i odpaleniu winampa zobaczylem takie oto dziwne zjawisko: Dołączona grafikaMysle sobie OK, pewnie jakis blad w programie.. Ale dzisiaj wbilem na strone, gdzie tlo jest czarne i bylo du wyboru duzo zakladek.. Przejechalem szybko kursorem i zamiast sttzaleczki pokazal sie taki "zielony artefakt" ktory momenrtalnie znikal gdy mysz zatrzymywalem (dzialo sie tak przy szybkie zmianie strzaleczki na raczke"... I jest to o tyle dziwne, ze przed formatem na starym dysku nie mialem takiego problemu z winampem i wszystko bylo ok.. Dodam, ze dzieje sie to tylko na tle niektorych barw.. Kabel dobrze docisniety, sterowniki aktualne do GPU i monitora.. PORADZCIE :(

 

PS. Na dysku nie mam wymagajacych gier.. W tibii jest wszystko ok :P no i na starym dysku gry, z wysokimi wymaganiami dzialaly bez problemu..

 

Problem z winampem "praktycznie" rozwiazany.. Wylaczylem wygladzanie krawedzi czcionek (takie "cienie") i przestalo sie tak dziac... Ale mniejsza o to, choc przed formatem nie bylo czegos takiego.. Chodzi glownie o kursor.. Moze dokladniej opisze: robi sie 3x wiekszy, tworzy sie taka jakby zielona pixeloza, ktora znika po zatrzymaniu myszy..

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa ma sie tak.. Jesli ustawie przezroczysty pasek, to problem z winampem znika.. Nie wiem dla czego, ale tak jest.. Przed formatem mialem taki ustawiony, wiec on mogl jedynie ukrywac problem.. Kursorek.. no i tu problem dalej aktualnyt... Nie wiem czy zrozumiale to napisalem, wiec wyjasnie jeszcze raz: Mam na jakims tam forum topic ktory ma tam zalozmy 10 stron.. Strony te numerkami ulozone sa obok siebie i gdy najezdzam pojawia sie lapka... Do tego mometu jest wszystko ok.. Ale miedzy stronami jest pare pixeli odstepu, i jak szybko przejade po nichg myszka (blyskawiczna zmiana stralka>lapka>strzalka>lapka itp.) to na kursorze pokazuja sie artefakty.. I co w tej sytuacji radzicie zrobic? (najbardziej widzoczne na forum z czarnym tlem.. przy tle bialym artefakt jest bodajze czerwony)

 

PS. W niczym innym nie zauwazylem takich problemow :/ W grach 3d jest wszystko ok, a kursor w przegladarce sie tak "buguje"... Co jest? ;/

 

Doobra.. Robie format.. Zobacze co sie bedzie dalej dzialo.

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Fakty: Brat, ktory posiada niemalze identyczny PC (min. taka sama karta - ja oba komputery skladalem) tez doswiadcza tego problemu :D Dzisiaj sie do niego wybralem i juz zrezygnowany tym, ze nic nie wymysle otwieram www, wchodze na forum a tu doslownie IDENTYCZNY efekt.. Ten blad, niedosc ze na takiej samej karcie, to jeszcze identycznie wyglada.. Tak jak by to bylo.. normalne? :P W takiej sytuacji nie ma chyba powodow do obaw.. moze to wina sterow, moze czego innego.. Mniejsza o to ::)) skoro na drugim PC jest identyczny problem to chyba jest wszystko OK :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś te same karty w tym samym czasie od tego samego sprzedawcy możliwe że trafiłeś na jakąś wadliwą serię i obie karty są fabrycznie uszkodzone.

Ja osobiście sprawdziłbym na innej karcie graficznej, jeśli się nie myle twoja płyta główna ma zintegrowaną kartę graficzną- sprawdź na niej.

Jeśli na niej problem dalej by się pojawiał wysyłaj karte na gwarancje, tzn obie...

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie.. Jeszcze 1 informacja, ktorej wczesniej chyba nie podalem.. Po zainstalowaniu systemu (tzn bez sterownikow) sprawdzilem jak wyglada sytuacja.. I odziwo zadnych bledow nie dostrzeglem :o Bardzo to wszystko dziwne..

 

Aha, dodam tylko, ze sprzety mamy identyczne, ale nie kupowane w jednym czasie.. Byl jakis miesiac odstepu.. (moj jest starszy)

 

PS. Glupie pytanie: Moge podlaczyc monitor do zintegrowanego GPU majac jednoczesnie wpieta karte do pci-e? xD (pozniej sie tym zajme)

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co.. Odzsylac karte? :/ No bo to troche dziwne, zeby na 2 takich samych PC byl ten sam efekt :( Gadac szybko bo nie wiem co robic :( Nie pomogla reinstalacja systemu, zainstalowanie SP2, zmiana sterow.. Doslownie NIC.. A akceleracji na viscie sie ne da wylaczyc (przynajmniej u nvidia).. POMOCY D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...