Skocz do zawartości
caliostro

Netbook (1000-1300zl) Ew. Tani Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam porady dotyczącej kupna netbooka lub taniego laptopa. I tu małe wyjaśnienie. To komputer dla dziewczyny, która raczej nie będzie wykonywała jakiś nadzwyczajnych operacji na sprzęcie. A że dziewczyna to pomyślałem o netbooku. Ogólnie chodzi o raczej tani sprzęt. Myślałem o następujących netbookach (przedział cenowy 1000-1300zł):

 

Samsung NC10

Asus Eee PC 1002HA

oraz ewentualnie:

ASUS Eee PC 1000HD/1000H

 

(Skupiłem się głównie na Asusowych Eee PC, mam dobre doświadczenie z Asusem, a i na Eee nie ma raczej narzekań.)

 

Ogólne wymagania:

- dość długa praca na baterii

- ekran min. 10" (lepsze byłoby chyba 12" ale nic ciekawego nie znalazłem)

- preferowane 2gb pamięci

- nie potrzebuje preinstalowanego systemu, jest dostęp do MSDN.

 

Jak napisałem na wstępie chodzi raczej o pracę biurową (word i pochodne), korzystanie z internetu, oglądanie filmów. Nic nadzwyczaj wymagającego. Myślę, że każdy z nich byłby tu dobry. Jest jedno ale, w niedługiej perspektywie komputer będzie potrzebny do obsługi programów graficznych (CorelDraw czy Photoshop) - raczej w podstawowym wyamiarze.

 

Tu pytanie - czy netbook to uniesie i pozwoli na w miarę wygodną pracę? Czy też może lepiej zainwestować w miarę tani ale jednak laptop?

 

Byłbym wdzięczny za jakąś poradę, ew . wskazówki w która stronę się zwrócić w poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek trochę dłuższa praca z programami graficznymi na netbookach to masochizm. Niestety aby w miarę wygodnie w nich pracować trzeba wydać trochę więcej pieniędzy na większą matrycę, rozdzielczość, ram i lepszy procesor 2 rdzeniowy.

 

A z netbooków to tylko Asus Eee PC 1101, ale w programach graficznych tylko do podstawowych zastosowań. (Pamięć można rozszerzyć samemu do 2GB)

Edytowane przez gglon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...