Skocz do zawartości
przemo3642

Pomoc W Wyborze Kina Domowego Ok 1600-2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze KD.

 

* Cena ok 1500-2500zl, na odtwarzaczu DVD mi nie zależy.

* Mały i nieregularny pokój (przez wnękę oraz szerokie otwarcie na korytarz - nie ma drzwi). Uda mi się wygospodarować w nim 'czystą' przestrzeń ok 3x3m.

* Nie chcę SUBa, więc fronty powinny mieć silny bas.

* Będzie do tego podłączona 42" plazma, komputer (X-Fi XtremeMusic), w przyszłości odtwarzacz BR i może jakiś dekoder TV.

* Zastosowanie: filmy/muza - 60/40%. Ponadto NIE PLANUJĘ rozbudowy/ulepszeń tego co teraz kupię.

* Potrzebuję sprzęt nowy (FVAT), a ceny, które tu podałem uwzględniają to, że mieszkam we Wrocławiu i sprzęt odbieram OSOBIŚCIE. Jeśli ktoś wie gdzie te rzeczy można nabyć WE WROCŁAWIU taniej, to proszę o info.

 

Chciałbym, żeby zestaw był wyrównany - myślę, że nie ma np. sensu pakować lepszego ampa przy gorszych głośnikach, bo i tak nie będzie tego słychać (a wymiany głośników nie planuję). Nie ma też sensu szaleć przy moich warunkach lokalowych.

 

Bardzo roszę o radę osoby, które mają pojęcie w tym temacie w teorii i praktyce. Biorę pod uwagę:

 

Amplitunery

 

A) Onkyo TX-SR 307 - 900zl

B) Yamaha RX-C 365 - 1000zl

C) Denon AVR-1509 - 1150zl

D) Onkyo TX-SR 507 - 1350zl

 

Głośniki

 

1) M-Audio Classic 9950 - 600zl

2) Jamo S 406 HCS 1 - 750zl

3) M-Audio TREND 900 SET 5.0 - 1000zl

 

Gotowe zestawy

 

Z1) Denon AVR-1509 + DVD1740 + Wharfedale VARDUS 200 (VR-200; VR-S1 i VR-C1) - 2260zl

Z2) Denon AVR-1306 + DVD1740 + Wharfedale Crystal CR-40 - 2400zl

Z3) Onkyo TX-SR505E + DV-405E + Quadral Quintas 700 - 3000zl

 

Poza Z3, który widziałem w sklepie na półce, Z1 i Z2 mogą to być 'zestawy widma', więc bez ekscytacji...

 

Moje typy to:

 

A2 - 1650zl (bo tanio, dobrze i firmowo)

Z2 - 2400zl (bo stary amp, bez HDMI, ale za to te głośniki!, no i DVD)

Z1 - 2260 (lepszy amp niż Z2, głosniki fajne, ale nie wiem jak u nich z basem np. porównując do Jamo 406, czy CR-40)

 

Jeżeli zdecyduje się na Z2 albo Z1, ale okaże się, że są niedostępne, to chyba wezmę jednak A2, co o tym myślicie?

 

Z3 mnie intryguje. Amp starszy - TX-SR505E, ale ma wszystko i chyba jest lepszy niz TX-SR507, prawda? Cena samych głośnikow QQ 700 to ponad 1800zl i do tego DVD. Z drugiej strony, 3 tys. to dużo ponad budżet i prawie 2x wiecej niz A2. I nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie kasy przy moich warunkach mieszkaniowych i 'wymaganiach odsłuchowych' (przyznaję, że nie jestem jakimś 'koneserem' muzyki, o audiofilii nie wspominając).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...