Skocz do zawartości
djmusik

Wyciszanie. Pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam oto taki sprzet:

proc: phenom 8450 triple core 2.31 ghz

Pamiec: 2 gb ddr2 - 800 w dualu

plyta glowna: M2n-sli deluxe

grafa : geforce 8600 gt 256 mb ddr3

dysk : 500 gb seagate

obudowa: TRACER INSPIRE TRO-753 450W

Zasilacz: tracer 4life 450

chlodzenie na proc: PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

obudowa wentylator : uzupelnie.

na grafie dodatkowo jakis zwylky wentylator 90 mm bo za mocno grzal sie.

 

i teraz mam pytanie jak zabrac sie za wyciszanie . chce by wogule nie bylo nic kompletnie nic slychac . zaszla potrzeba bo dziecko 3 miesieczne placze gdy slyszy ten wielki halas. pomocy. wiem ze obudowa i zasilacz to wielki nie wypal. ale brak funduszu by to zmienic . wiec pytam o pomoc jak sobie poradzic z tym co mam ;/

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam oto taki sprzet:

proc: phenom 8450 triple core 2.31 ghz

Pamiec: 2 gb ddr2 - 800 w dualu

plyta glowna: M2n-sli deluxe

grafa : geforce 8600 gt 256 mb ddr3

dysk : 500 gb seagate

obudowa: TRACER INSPIRE TRO-753 450W

Zasilacz: tracer 4life 450

chlodzenie na proc: PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

obudowa wentylator : uzupelnie.

na grafie dodatkowo jakis zwylky wentylator 90 mm bo za mocno grzal sie.

 

i teraz mam pytanie jak zabrac sie za wyciszanie . chce by wogule nie bylo nic kompletnie nic slychac . zaszla potrzeba bo dziecko 3 miesieczne placze gdy slyszy ten wielki halas. pomocy. wiem ze obudowa i zasilacz to wielki nie wypal. ale brak funduszu by to zmienic . wiec pytam o pomoc jak sobie poradzic z tym co mam ;/

jesli nie chcesz zmienic zasilacza najtaniej bedzie zrobic fanswapa czyli zmienic wentylator na inny + kontroler obrotow (ewenualnie jakis potencjonometr wlutowac-bedzie taniej), ewentualnie kupic inny tani i cichy zasilacz pokroju fortrona

 

pozatym zmienic zmienic obroty na procku (bedzie sie bardziej grzal ale bedzie ciszej), i zmienic chlodzenie grafiki na cichsze...

 

Edit: ewentualnie mozesz jeszcze przeniesc komputer w inne miejsce zdala od dzidziusia :rolleyes: (wtedy 0 koszt)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie prosze o odsylacze tylko o konkretna pomoc . wszystkie posty czytalem juz wczesniej.... jaki konkretnie zasilacz polecicie do 200zl ?? fortony podobno wyjce ze ho ho tak czytalem. a modecom jakis ?? upatrzylem Modecom Carbon MC530 530W ATX . mial ktos znim styk ?? czy glosny czy cichy i wydajny ???

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie prosze o odsylacze tylko o konkretna pomoc . wszystkie posty czytalem juz wczesniej.... jaki konkretnie zasilacz polecicie do 200zl ?? fortony podobno wyjce ze ho ho tak czytalem. a modecom jakis ?? upatrzylem Modecom Carbon MC530 530W ATX . mial ktos znim styk ?? czy glosny czy cichy i wydajny ???

W takim razie liczysz chyba na na kod wyciszajączy komputer w stylu kodów wyłączających śledzika na n-k.pl.

 

Gdybyś przeczytał temat który podlinkowałem, wiedziałbyś jaki ogrom pracy i kasy trzeba włożyć by wogule nie bylo nic kompletnie nic slychac. Ty natomiast oczekujesz sam nie wiesz czego. Rozumiem Twoją desperację, sam mam dwa małe szczęścia. Dziecko płacze, :sad: żona wtóruje :lol2: , nie ma lekko...

 

Jeśli największym źródłem hałasu jest zasilacz to pomyśl na początek o fan swapie. Wiem, że zasilacz to zło, wiem też co to brak kasy. Wentylator 90mm na grafie puść na 5V, będzie przynajmniej na początku niesłyszalny dla Ciebie. Dla dysku przygotuj bitumbox. Cpu - sprawdź czy można zarządzać mnożnikiem, napięciem poprzez RightMark CPU Clock Utility lub Crystal CPUID. Wentylator na cpu - powinieneś mieć regulator obrotów do niego lub speedfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy do mojego sprzetu nie bedzie to za slaby zasilacz ?? i czy jest cichy ??

hmm wiem naczym rzecz polega . kolego nie musisz zemnie robic blazna.poprostu pytam bo wiem ze wiele osob zainwestowalo i ma cisze . a ja bym wolal po tanszych kosztach . ok wentyl wymienie na grafie. zasilacz kupie nowy (czekam na propozycje) do cpu jest regulator i wogule nie slychac wiatraka. obudowa jest na jakis dennych metalowych nogach czy jak to tam nazwac moze jakos to zmienic ??

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy do mojego sprzetu nie bedzie to za slaby zasilacz ?? i czy jest cichy ??

hmm wiem naczym rzecz polega . kolego nie musisz zemnie robic blazna.poprostu pytam bo wiem ze wiele osob zainwestowalo i ma cisze . a ja bym wolal po tanszych kosztach . ok wentyl wymienie na grafie. zasilacz kupie nowy (czekam na propozycje) do cpu jest regulator i wogule nie slychac wiatraka. obudowa jest na jakis dennych metalowych nogach czy jak to tam nazwac moze jakos to zmienic ??

Nie wymieniaj wentylatora tylko ten co masz podłącz na 5V.

To nie ja robię z ciebie błazna...

 

Jeśli cooler na cpu jest cichy, zmienisz zasilacz, podłączysz wentylator na grafice na 5V to pozostanie tylko dysk. Poczytaj o bitumboksach jak wyżej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet PurePower L7 430W panowie z tego co wyczytalem ten wentylator do cichych nie nalezy . wiec moze jednak cos innego ??

aha klaus a jak sprawdzic czy moge zmieniac mnoznik RightMark CPU Clock Utility ??? zainstalowalem i dziala . ale co dalej to niewiem ??

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha klaus a jak sprawdzic czy moge zmieniac mnoznik RightMark CPU Clock Utility ??? zainstalowalem i dziala . ale co dalej to niewiem ??

Postaram się wieczorem (będę przy komputerze na którym używam tego programu) napisać co i jak z tym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Polecam wymienić na Tego BeQuieta PurePower, z opinii można wyczytać że jest cichy, sam Zenfist go poleca także nie powinieneś sie zawieść a technologicznie będzie 100 lat przed tym Tracerem.

Wentylatory w obudowie: kupujesz regulator lub przelotki na 5v (kosztują pare groszy na allegro) i wtedy już Db-le lecą w dół, inne lepsze wyjście- o ile masz możliwość zainstalowania wentylatorów 120mm to kupno dwóch na przód i tył, większe wentylatory na 5v generują mniej hałasu przy większym przepływie powietrza od odpowiedników 92mm.

Wentylator na procesor: pokombinuj najpierw ze sposobem Klausa, jeśli to nie poskutkuje to zmiana wentyla, chociaż powinieneś mieć regulator obrotów przy Karakorum.

Dysk: Tutaj kluczowe znaczenie ma również obudowa, te tanie przenosza sporo wibracji i robi się głośno, więc tutaj polecam Ci sposób na zawieszenie dysku na gumkach w zatoce 5,25", sam mam u siebie tak zrobione i efekt jest duży.

Karta graf: zabawa riva tunerem i obrotami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze wentyl w grafie nie jest mocowany standardowo . tam jest bodajrze titanum czyli wielki kaloryfer a wentyl jest podlaczony do plyty glownej czy bodajrze bez posrednio pod zasilacz. z przodu obudowy raczej niema miejsca na wentyl. na tyle mam .jak z malej wtyczki przerobic na 5v ?duza juz wiem tzn molex a te mniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item807211960_pentag...x_3pin_wwa.html takie coś i masz 5V. W dziale giełda na forum ktoś to sprzedawał po 2zł.

 

Co do RightMark CPU Clock Utility

Wchodzisz w Profiles > Power saving, klikasz u góry cpu settings, zaznaczasz Use P-state transitions (PST) dla AC power. Następnie poniżej przy najmniejszym dzielniku też dajesz "ptaszka", Zapisujesz ustawienia "Apply". Wracasz do Profiles, w Current: wybierasz power saving i dajesz "Apply". Jeśli mnożnik i napięcie się obniżyło to w Profiles próbujesz ustawić najmniejsze napięcie dla najmniejszego mnożnika, przy którym komputer będzie stabilny. Możesz też szukać niższego stabilnego napięcia dla maxymalnego mnożnika. Tryby pracy możesz zmieniać klikając PPM na okrągłej ikonce w zasobniku > Current profile > wybierasz:

  • No management - nie zarządzasz;
  • Power saving - najniższy ustawiony mnożnik i napięcie;
  • Maximal performance - najwyższy ustawiony mnożnik i napięcie;
  • Performance an demaned - automatykcznie zmienia sie mnożnik i napięcie, bez obciążenia najniższe, przy obciążeniu najwyższe.

Mam nadzieję, że nie produkowałem się na daremno, program nie jest rozwijany i może nie obsługiwać Twojego cpu. W takiej sytuacji możesz próbować CrystalCPUID, konfigurując go analogicznie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu, gdybym miał kasę to zmienił bym cały sprzęt. Widząc, że masz starego Phenoma i 8600 to nie wymagasz szczególnie dużej wydajności, więc płyta ze zintegrowana grafiką do tego proc dwurdzeniowy w 45nm załatwiło by całą sprawę i z odpowiednim radiatorem na proca możliwe że obyło by się bez jakichkolwiek wentylatorów. Do tego zasiłka ta co większość tutaj poleca czyli BQT L7 nawet 300W by stykło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam oto taki sprzet:

proc: phenom 8450 triple core 2.31 ghz

Pamiec: 2 gb ddr2 - 800 w dualu

plyta glowna: M2n-sli deluxe

grafa : geforce 8600 gt 256 mb ddr3

dysk : 500 gb seagate

obudowa: TRACER INSPIRE TRO-753 450W

Zasilacz: tracer 4life 450

chlodzenie na proc: PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

obudowa wentylator : uzupelnie.

na grafie dodatkowo jakis zwylky wentylator 90 mm bo za mocno grzal sie.

 

i teraz mam pytanie jak zabrac sie za wyciszanie . chce by wogule nie bylo nic kompletnie nic slychac . zaszla potrzeba bo dziecko 3 miesieczne placze gdy slyszy ten wielki halas. pomocy. wiem ze obudowa i zasilacz to wielki nie wypal. ale brak funduszu by to zmienic . wiec pytam o pomoc jak sobie poradzic z tym co mam ;/

A co w tym PC tak na prawdę hałasuje? Nie ma być nic słychać w nocy, gdy archiwizujesz internet lub oglądasz filmik czy jak grasz? Komputer ma być cichy pod max obciążeniem? Jeśli nie to obroty na procu możesz chyba zmniejszyć do minimum ręcznym regulatorem, który chyba jest dołączony do Karakorum. Jeśli nie masz regulatora to zmień wiatrak na procu na taki obsługujący PWM - na łożyskach ślizgowych są dosyć tanie, ale po jakimś czasie padają i trzeba wymienić, ale do tego czasu dzieciak podrośnie. Np taki

http://www.cooling.pl/scythe-kama-pwm-120m...ukt,293999.html

Zakładając że chodzi o noc i kompa w spoczynku, a proc nadal się grzeje to możesz mu zmniejszyć taktowanie do jakiegoś optymalnego minimum (może np softem z płyty głównej żeby było wygodniej i bez restartów), a jak chcesz pracować lub grać to zwiększ. temperaturę w zasilaczu sprawdź jakimś softem, np speedfanem. Jak nie produkuje ponad 50 oC to skorzystaj z rad poprzedników, rozkręć zasilacz, wykręć stary wiatrak i co najmniej przeczyść lub wymień na wolnoobrotowy lub taki z PWM, wypiłuj dziurę w obudowie zasilacza, wyprowadź kabel i podłącz wtyczkę wiatraka pod gniazdo na płycie głównej, najlepiej regulowane spod biosu. Zasilacz zawsze zdążysz dokupić. Na grafę zamontuj coś wolnoobrotowego i tak dużego jak tylko się da, bo gf8600 spokojnie może się grzać do ponad 80 oC i nic mu nie dolega, podłącz pod zasilacz przez przejściówkę - ten wcześniejszy link z allegro np. Jeśli 'dzwoni' obudowa, to najtańszym kosztem możesz brzegi blach bocznych podkleić po całej długości chamską taśmą izolacyjną - nie napinaj za bardzo bo się kurczy. nie zawsze dokręcenie wszystkich śrubek na maksa powoduje ustanie wibracji. Wszystko co może powodować wibracje powkręcaj wszystkie śrubki z cienkimi gumowymi podkładkami, mogą być home-made z czegokolwiek, np starej dętki lub szybciej będzie kupić uszczelki hydrauliczne lub chociaż na szybko podkleić chamską taśmą izolacyjną. Nie montuj w obudowie żadnych dodatkowych wentyli oprócz CPU, grafiki i zasilacza, bo każdy oznacza hałas. Przy graniu oprócz wiatraka na grafice i procu najbardziej hałasuje napęd DVD, więc zrób obraz płyty i zamontuj na dysku. Wszystkie zabiegi są nieprofesjonalne, tanie i śmieszne, więc czekam na szyderstwa. Wiem że przy dziecku nie ma czasu, a te opisane zabiegi trochę ci go zajmą. Szybciej będzie coś wymienić, ale masz więcej czasu czy forsy?

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

temperaturę w zasilaczu sprawdź jakimś softem, np speedfanem. Jak nie produkuje ponad 50 oC to skorzystaj z rad poprzedników, rozkręć zasilacz, wykręć stary wiatrak i co najmniej przeczyść lub wymień na wolnoobrotowy lub taki z PWM, wypiłuj dziurę w obudowie zasilacza, wyprowadź kabel i podłącz wtyczkę wiatraka pod gniazdo na płycie głównej, najlepiej regulowane spod biosu.

(...)

więc czekam na szyderstwa.

...

Bardzo proszę

:lol2:

 

Z tanich sposobów na tanie obudowy: Boczne ścianki przez założeniem okleić uszczelką do okien, taką gąbkową, normalnie ma 5mm, ściska się do prawie zera. Tniesz kawałki po ok 2,5cm i kleisz w odstępach co 10cm po obwodzie ścianki, w miejscach w których uszczelka ściśnie się pomiędzy ścianką a konstrukcją obudowy. Takim sposobem ścianki przestają dzwonić o konstrukcję budy.

 

Edit: Poza tą małą wpadką prze pozostałe uwagi potraktuj w miarę poważnie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wymienie na 100 % juz postanowione. reszta pracuje na 5v i wogule nieslychac jak przyblokowalem zasilacz. dzieki za rady bede kombinowac. a czasu mam duzo i a kasy narazie marnie.. komp uzywam do sluchania muzyki , surfowania po sieci , grania , kombinowania w roznych rzeczach sieciowych itp itd . wlasnie bardzo duze wymagania mam. a do kolegi mg147 najpierw przeczytaj co napisalem a potem dopiero pisz bo walneles bufa ze szok ;/ niema gry zeby na full nie leciala.

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...