Skocz do zawartości
ptaku666

Opcja DMA w Win XP pro ??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ale znikneła mi opcja DMA dkla mojego CDrom-u. Stało sie tak tylko w winxp pro bo w win 98se mam ją dalej. W Xp mam ustawione w TRYB TRANSFERU: DMA JEZELI DOSTEPNE, a w BIERZĄCY TRYB TRANSFERU pisze Tryb PIO. Tak jak pisałem wyzej wczesniej wykrywało mi normalnie ULTRA DMA 2 czy cos takiego a teraz mam PIO. Jesli macie jakies pomysły na uporanie sie z tym to prosze piszcie, za kazdą pomoc bede bardzo wdzieczny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, widze ze to slawetny LG 52x. Pewnie teraz kopiuje Ci na maxa z 8x. U mnie byl ten sam problem. Jedynym rozwiazaniem bylo zainstalowanie Via Bus Master PCI IDE Driver (na stronce Via gdzies jest, jak cos to poszukam). Teraz mi smiga z normalna predkoscia (zakladki w menedzerze urzadzen sie troche zminily). Mam nadzieje ze to rozwiaze Twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, widze ze to slawetny LG 52x. Pewnie teraz kopiuje Ci na maxa z 8x. U mnie byl ten sam problem. Jedynym rozwiazaniem bylo zainstalowanie Via Bus Master PCI IDE Driver (na stronce Via gdzies jest, jak cos to poszukam). Teraz mi smiga z normalna predkoscia (zakladki w menedzerze urzadzen sie troche zminily). Mam nadzieje ze to rozwiaze Twoj problem.

Tylko ze ja mam chipset intela 440 bx a nie VIA. I co teraz ??/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu......sorki ale nie zwrocilem uwagi na chipset. Zobaczylem tylko ze LG i bylem pewien ze to ten sam problem. No w tym ukladzie raczej Ci nie pomoge. Chyba ze poszukasz, moze beda jakies podobne sterowniki na stronie Intela, czy producenta plyty odnosnie DMA. Jeszcze raz sorki za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnnie. DVD pioneer i CDRW liteon. Początkowo po podłączeniu dwóch napędów DVD chodizło na UDMA a CDRW za cholere nie chciało. Nie wiem czy to co teraz napisze jest takie fachowe ale u mnie pomogło:

 

Wyłączyłem kompa i odłączyłem dwa napędy, uruchomiłem (bez podłaczania ich) wyłaczyłem znowu, podłaczyłem DVD i uruchomiłem - chodizł już na UDMA, wyłaczyłem znowu i podłaczyłem CDRW. Teraz obydwa działają na UDMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez ja mialem podobny problem z moim Teacem. Pomoglo odlaczenie na chwile od tasmy, ponowne uruchomienie kompa i ponowne podlaczenie tasmy (podobnie jak u maxima).

Byc moze jest latwiejsze rozwiazanie w jakichs ustawieniach windy, ale to wymaga tylko kilku minut, wiec po co sie nad tym zastanawiac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...