Skocz do zawartości
sw1ssst

Wymiana Obudowy Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki zasilacz http://allegro.pl/item811779732_delta_350w...ss_wroclaw.html z wyciętą osłoną wentylatora, jestem z niego zadowolony tylko mam problem bo jest głośny, chciałbym wymienić obudowę zasilacza (kupić na allegro zepsuty zasilacz w obudowie z wentylem 12cm). Czy takie coś to dobry pomysł?

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciężko. Intel pentium e2140, 3gb ram, radeon x1950pro, dysk, nagrywarka. Nawet jak wymieniłem wentylator to było słychać bo zaraz koło śmigła są radiatory i kondensatory co źle wpływa na głośność wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że wyciąłbym w przedniej ściance zasilacza dziurę 80mm na wentyl i dał do zasiłki jakieś 2 wolne wentyle jak na obrazku np 2x zephyr 1400rpm, noiseblockery (jakieś najtańsze) albo acutake?

post-143587-1258472886_thumb.jpg

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie coś w zasilaczu, którego marki nie wymienię :> Pozwala to obniżyć obroty wentylatorów zachowując odpowiednie chłodzenie. Myślę, że wentylatory 1400obr/min będą dobre jeśli zastosujesz dodatkowy regulator obrotów, pełne obroty nie będą wymagane na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inny pomysł: ten wentyl z tyłu zasiłki ustawię na 5V, wtedy jest bezgłośny (ale prawie nie wieje) a u dołu wytnę 12 cm koło i wkręcę wentyl jakiś 12cm 800-1200 rpm :D. Który pomysł lepszy? 2x80mm czy 80+120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem 12+8cm i się grzeje :( ale jest bardzo cicho, rzec można że bezgłośnie. obudowa zasilacza ma na oko z 50-60 stopni w pełnym stresie (radiatory pewnie mają więcej). Jaka jest max temp przy jakiej nie powylewają się kondensatory i zasiłka nie padnie?

 

 

Zirytowałem się i wyciąłem jeszcze z przodu zasilacza dziurę :D teraz są 3 wentyle (2x80@5V + 120@1100rpm) zasiłka jest cicha i zimna nawet w stresie.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...