Skocz do zawartości
Schranzer

A-data 4gb (2x2gb) 1333mhz Cl7 Extreme Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podejrzewam moje ramy o brak kompatybilnosci z plyta glowna. Komp z podpisu. Mam dwa komputery z ta sama plyta glowna i ciut innymi komponentami. Przelozylem te ramy do drugiego komputera gdzie mykal goodram ( bez problemow) - narazie komputer nie zlapal freeeza lecz prime w blend test wywalil mi error na jednym workerze ( po 4 minutach - w large fft zlapal errora po 21 minutach) - ten komp nie jest krecony w ogole. Czyzby oznaczalo to uszkodzenie pamieci czy moze tylko brak kompatybilnosci z plyta? Memtest nic mi nie znalazl. Glebiej problem z freezami opisany jest tutaj:

http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...mu-t311805.html

 

Pytanie z innej beczki..z racji ze sa to ramki cl7 powinny one startowac od razu jako cl7 czy trzeba je przestawic w biosie? Dzialaja jako cl9 od nowego - proba recznego przestawienia konczy sie zworka. Dodatkowo - pamieci te dosc mozno sie grzeja..czy to tez normlane.. nie zeby parzyly ale byly wyraznie cieple.

 

Dzieki za ew. pomoc.

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD31333E002GU2K

 

Ustaw je ręcznie w biosie

 

1333Mhz

 

CAS 7

TRCD 7

TRP 7

TRAS 20

 

Command rate 2T

Napięcie 1.65V

 

Jesli na pamięciach nie jest napisane 1T to ustawiamy je domyślnie na 2T (bardziej stabilne) , jednakże można ustawić 1T co da lekki przyrost wydajności lecz niekiedy może byc niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD31333E002GU2K

 

Ustaw je ręcznie w biosie

 

1333Mhz

 

CAS 7

TRCD 7

TRP 7

TRAS 20

 

Command rate 2T

Napięcie 1.65V

 

Jesli na pamięciach nie jest napisane 1T to ustawiamy je domyślnie na 2T (bardziej stabilne) , jednakże można ustawić 1T co da lekki przyrost wydajności lecz niekiedy może byc niestabilnie.

Siema, jak ustawiłeś command rate na 2t na tej płycie? (asus evo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...