Skocz do zawartości
andy2

Q6600 + Asus P5ql Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dro was drodzy koledzy/koleżanki pytanie jak wykręcić z owego procesora na owej płycie głównej 7 poty

mnie się udało jedynie wykręcić 3GHz i tak chodzi stabilnie jednakże po dodkręceniu do 3.2 GHz Windows już nie chce startować

 

oto link :http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=839992

 

Jak coś używam chłodzenia Scythe Mugen z pastą Zalman STG-1

 

Za wszystkie pomoce z góry dziękuje

Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5QL PRO ktorej sam jestem posiadaczem ma slaba sekcje zasilania(choc jest to nieco demonizowane), ale u mnie Q6600 latal na 3,4 bez wiekszych problemow. Moze po prostu slaba sztuka cepika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kontroluj pamięci, jaki obecnie mają dzielnik i ile mhz? Ważne jest też napięcie chipsetu, oczywiście samego procesora też.

RAM Speed : 532.8 MHz (5:8) @ 5-5-5-15

Napięcie chipsetu 1.5v

Proc 1.4v

 

 

P5QL PRO ktorej sam jestem posiadaczem ma slaba sekcje zasilania(choc jest to nieco demonizowane), ale u mnie Q6600 latal na 3,4 bez wiekszych problemow. Moze po prostu slaba sztuka cepika?

 

Może jakiś instruktaż na ten temat jakieś zdjęcia może krótki opis AI Tweaker

Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM Speed : 532.8 MHz (5:icon_cool3.gif @ 5-5-5-15

Napięcie chipsetu 1.5v

Proc 1.4v

Pamięci mają dużo mhz-ów. Być może to właśnie twój problem i na 3,2ghz niechce ruszać. A więc proponuje dać jak najmniejszy dzielnik dla pamięci, najlepiej 1:1. Narazie na procesor zostaw 1,4v i na chipsecie też. Aha na pamięci możesz dać zapobiegawczo 2,1-2,2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj niższy dzielnik na pamięci bo już mozliwe że nie wyrabiają. puść je na 1:1 najlepiej będziesz miał pewność że Cie nie ograniczają a później jak znajdziesz optymalne ustawienia procka to pamięci jakoś podciągniesz. Na procka tak jak piszesz 1,4V daj i sprawdzaj ile pójdzie (orthos przy okazji dla stabilności) i kontroluj temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj niższy dzielnik na pamięci bo już mozliwe że nie wyrabiają. puść je na 1:1 najlepiej będziesz miał pewność że Cie nie ograniczają a później jak znajdziesz optymalne ustawienia procka to pamięci jakoś podciągniesz. Na procka tak jak piszesz 1,4V daj i sprawdzaj ile pójdzie (orthos przy okazji dla stabilności) i kontroluj temp.

i właśnie tutaj jest ten problem że nie wiem gdzie to przestawić

 

link do manuala płyty głównej : http://asus.com/product.aspx?P_ID=YYermRsw...ontent=download

 

strona 4-17

 

Pamięci to OCZ Reaper 1066mhz cl5

Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAM Frequency i tam możesz wybierać dzielniki. Możesz również ustawiać tzw. Strapa czyli FSB Strap to NorthBridge. Im niższy strap tym ,,większe,, mnożniki dla pamięci masz, czyli takie które umożliwiają im wysokie taktowanie, to taka ciekawostka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...