Skocz do zawartości
oswaldini

Gps-450aa-101a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytalem już bardzo dużo tematów o PSU i używałem wielu kalkulatorów oraz wyszukałem mase informacji. Chciałbym sie upewnić i zapytać jeszcze o Wasze zdanie.

 

Posiadam stary sprzęt ale w miare mocny i PRĄDOŻERNY !

 

CPU: AMD Athlon 64 X2 4200+ 2200MHz @ 2860MHz 1.36V (1.375V albo 1.4V z biosu, nie pamiętam ale raczej 1.375V)

MODO: DFI LanParty NF4-D @ Ultra-D (+ SATA2)

GPU: GeForce 7900GS TurboForce 525/1420 @ 580/1540

HDD: Samsung HD502HJ 500GB

DVD-RW: 1x Samsung

RAM: 2x512 DDR1 2-2-2-5-1T (przy OC max 2.9V)

 

Tutaj sobie sprzęt radził spokojnie, ale kupiłem GeForca 8800GT G92 i mam mały dylemat czy pociągnie ;/ Różne firmy różnie podaja wymagania 450-500W a mam obawy ze względu an to że proc bierze OK 135W po OC ;/ bez OC 89W

 

Płyta ma podłączone zasilanie z 20+4 pin + z molexa + z 4pin FDD

W załączniku tabliczka z zasilacza, znaleziona w sieci ale identyczna z moją, kiepska fota ale do odczytania :)

 

EDIT: Czy jeśli faktycznie styknie to jak z FanSwapem ?? Można bedzie sobie na to pozwolić czy już bedzie to bardzo ryzykowne przy tak obciązonym zasilaczu ? Myślałem o Zephyrze 1100RPM

post-14779-1259093300_thumb.png

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu.

 

OT

Popatrz za allegro za ile pójdzie twoja płyta i ram. Proc pod 939 jest trochę warty.

Możliwe, że dużo nie dopłacając dałoby radę kupić coś na am2/am3. Proc np. x2 240. Dobre oc i mniejszy pobór prądu od twojego proca. Byłoby zauważalnie wydajniej.

EOT

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach małego OT: Jesli już bede wymienial to tylko na INTELa. Pracuję na Hackintoshu i potrzebuję maksymalnie kompatybilny sprzęt. Na obecnym sprzetdzie wszystko działa od roku idealnie na Mac OS X 10.5.8 :)

 

Co do mojego konfiga to za mobo i CPU a zwłaszcza za nie dostane bardzo sporą sumke :) Za ram w sumie tez bo to TCCD które poszlo na 630MHz przy 2.5-4-3-8-2T (225MHZ 1.5-2-2-5-1T) :D

 

KONIEC OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy (ten proc nie bierze 135W po OC, a kalkulatory zawyzają wyniki, wszystkie), ale z tym zephyrem 1100rpm to średni pomysl. Zasialcz masz na dole czy na górze budy?

 

żywotność GPSów nie jest duża, coraz więcej ich pada, jak go zaczniesz wygrzewać to tylko przyspieszysz moment, kiedy bedziesz musiał kupowac nowy. Obstawiam ze jezeli zasialcz masz na górze budy, to przy tym konfigu i zephyrze 1100rpm pochodzi 1 rok max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest na górze budy w budzie Chiefteca http://www.nix.ru/autocatalog/cases_chieftec/66043_in.jpg Zaraz pod zasilaczem na tyle budy jest wentylator 120x120 @ 5V

 

Co do mojego zasilacza to juz troche lat ma w sumie, bodajże... 3 lata, wlasnie zaczyna sie 4.

 

AMD Athlon X2 nie krecony ma TDP 89W wiec po OC bardzo prawdopodobne nawet jak na kalkulator ze dobije do okolic 130 W

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon X2 nie krecony ma TDP 89W wiec po OC bardzo prawdopodobne nawet jak na kalkulator ze dobije do okolic 130 W

nie myl TDP z realnym żarciem prądu ;)

jak nie wierzysz to poczytaj reviewy sprzed paru lat, albo najlepiej zmierz pobór prądu swojego komp przed i po pokręceniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...