Skocz do zawartości
ludzikk

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam starego kompa ( 8lat ;) ) , przeżytek , ale mysle go miec jeszcze z rok ( brak kasy na nowy ) i tu sie zaczynaja schody . Wiekszosc gier starszych , przegrana a nowe ? zapomnac ;) . I teraz , co kupic abym mogl pograc w nowsze gierki ?

Moj komp :

Plyta glowna - Asus P4PE-X

Ram - Kingston 512mb + Kingston 256mb

Procek - Pentium 4 2,4 Ghz

Grafika - Ati Radeon 9550 256mb

 

Teraz co kupic , zeby wycisnac z niego cos wiecej ?

Mam 1 slot na kosci ram wolny :) -

Moze Jakas kosc 512mb, e/w 1gb ? ( Na plycie moge miec max 2gb ram , plyta moze miec problemy z stabilnoscia kosci PC 3200 , to wyczytalem z manuala ) :)

Moze zakup procka p4 3,2 Ghz ?

 

Pomozcie :)

Mam max 200zl ( jesli trzeba bedzie , to zdobede jakos to 50zl wiecej ^^ )

 

http://allegro.pl/item839636547_procesor_i..._s478_hurt.html ( 110 zl liczac z wysylka )

 

Tutaj mam jakis procek p4 3,2 Ghz , podejdzie on ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie fajną gierkę o niskich wymaganiach sprzętowych. Może torchlight albo tropico3. Może coś z 'platynowej kolekcji'? Rome Total War powinien jeszcze jakoś chodzić. może jakieś gry przez przeglądarkę internetową? Masz tam tylko agp 4x, więc nawet zmiana grafiki niewiele nie da. za ok 200 zł na agp możesz mieć co najwyżej radeona HD3650 512 mb ddr2, ale to cię nie ratuje.

Nawet bardzo szalony plan, jak podmianka płyty głównej na coś co obsługuje pci express x16 (np ASROCK P4i945GC - 200 zł), wymiana pamięci na ddr2 (tanie) i dokupienie jakiejś grafiki (np używany gf 8600 gt) znacznie przekracza sumę 250 zł i też w nic nowego nie pograsz, a mocą obliczeniową nie dorównasz przeciętnemu netbookowi.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka dni temu za 330zł kupiłem na allegro:

Płytę Asus P5LD2-VM z Sata2 i Raid + P4 925 (2 rdzeniowy!!!) z boxowym radiatorem+ 2GB RAM DDR2 Geil(kość jest nowa na gwarancji) + Ati Radeon x1050 + zasilacz iBOX 400W (wygląda na całkiem solidny i ma 2 linie 12V, kupiony w styczniu 2009).

Wiem, że to nie jest nic nowego ani nadzwyczaj wydajnego ale w porównaniu ze starymi elementami jakie siedziały w tym kompie (Płyta P4X400DB, Celeron 2,8GHz, 1GB +256MB RAM DDR, Ati 9200, zasilacz no-name 300W) to te "nowe" elementy dały potężnego kopa temu komputerkowi.

 

Cały ten sprzęt kupiłem w dziale Płyty z procesorem.

Jakbyś sprzedał te swoje stare elementy z kompa to powinno Ci wystarczyć na coś podobnego ale radzę kupić 2 kości pamięci żeby działał dual i trochę lepszą grafikę do grania albo na jakiś czas zadowolić się zintegrowaną ( za mniej niż 100zł kupisz Gf 7600GT a za 180 zł można dostać Ati 4xxx czy GF8600gt).

 

Napiszę od razu, że ten sprzęt nie jest niczym nowym ale wydałem na to tylko 330zł!!! Wiadomo elementy nie są nowe ale można jeszcze coś do tego dołożyć - najchętniej wymieniłbym ram na 2 kości i zmienił płytę główną na coś z nowszym chipsetem dającym większe możliwości OC bo ta płyta nie nadaje się do OC (max co udało mi się ustawić to 15x220=3300MHz).

 

Pozdro!

 

PS. Ten komp służy łownie do przeglądania netu, słuchania muzy, oglądania filmów więc mocna grafika nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...