Skocz do zawartości
lordregis

Netbook/notebook Matryca Matowa Max ~12", ~2500zł, Karta Dedykowana

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kiedyś szukałem laptopa:

http://forum.purepc.pl/kupic-Notebooki-Lap...90#entry3222590

i nawet go znalazłem ;)

Ten Dell E6400 jest świetny, polecam (szczególnie jak się go kupuje nie za swoje pieniądze).

 

Jednak ja go teraz nie używam i potrzebuję nowego laptopa. Kupiłbym takiego samego, gdyby nie dwa "ale":

1. Cena

2. Rozmiar i waga - jest trochę za duży i za ciężki.

 

 

Czy istnieje coś zbliżonego do moich potrzeb?:

 

1. Cena - najlepiej do 2000 zł. Max ~2500 zł.

 

2. Karta graficzna - koniecznie dedykowana, najlepiej nvidia obsługująca PhysX i CUDA. Minimum ION lub odpowiednik o podobnej mocy.

 

3. Matryca - max ~12". Najlepiej to 10" ;) Konieczne matowa.

 

4. Dodatki - żadnych super ficzerów nie przewiduję.

fajne ficzery wg mnie:

- niebłyszcząca się obudowa (i najlepiej koloru czarnego, na pewno nie jaskrawa albo jasna, może być aluminium)

- brak przycisków multimedialnych (głośniej, ciszej i inne podobne niepotrzebne [ciach!]ły)

 

5. Miejsce zakupu - Warszawa lub internet. Tylko chciałbym przed zakupem gdzieś zobaczyć jak wygląda i jak się na nim pracuje/pisze.

 

6. Inne parametry

- rozdzielczość - im większa, tym lepiej. Minimum 1280xH, gdzie H zależy od proporcji ekranu.

- dysk twardy - minimum ~64GB.

- procesor - minimum dwa rdzenie - jeśli Atom to tylko N330.

- RAM - minimum 2GB.

- klawiatura - wygodna, najlepiej bez pgup, pgdown, home itd po prawej stronie entera. lubię dużą spację i duży backspace. Koniecznie Ctrl w miejscu Ctrl, nie Fn w miejscu Ctrl.

- waga <= ~1.5kg

- długość pracy na baterii - min 3h idle

 

I pytanie - czy opłaca się kupować SSD do Atoma? taki ~64GB za sensowne pieniądze? Czy jest duży zysk czasu pracy na baterii? czy jest duży zysk wydajności?

 

Rozważam:

Asus 1201N - i bym go kupił jak się pojawi, tylko ta matryca. Czemu nie dadzą normalnej?...

Samsung N510 - tylko procesor nie pasuje i ION LE.

Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica między ION a ION LE, chyba LE nie obsługuje CUDA?

Asus UL30VT - tylko trochę za duży, nie wiem jak z ceną. I ta matryca...

Asus U20 / UL20 - znowu matryca i brak karty dedykowanej.

 

Może coś innego? może słyszeliście coś o odpowiedniku 1201N z matową matrycą?

A może ktoś używał asusowej matrycy glare i ma sensowne argumenty? Jak tylko znajdę trochę czasu to się wybiorę do jakiegoś sklepu zobaczyć jak to wygląda "na żywo".

 

 

Niestety, jak człowiek nie wie co kupić - to ma problem z wyborem. Ale jak już wie co chce to się okazuje, że takich produktów nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam:

Asus 1201N - i bym go kupił jak się pojawi, tylko ta matryca. Czemu nie dadzą normalnej?...

Asus U20 / UL20 - znowu matryca i brak karty dedykowanej.

 

Może coś innego? może słyszeliście coś o odpowiedniku 1201N z matową matrycą?

A może ktoś używał asusowej matrycy glare i ma sensowne argumenty? Jak tylko znajdę trochę czasu to się wybiorę do jakiegoś sklepu zobaczyć jak to wygląda "na żywo".

 

 

Niestety, jak człowiek nie wie co kupić - to ma problem z wyborem. Ale jak już wie co chce to się okazuje, że takich produktów nie ma...

Polecam oba modele, obydwa mam do dyspozycji.

 

Osobiście skłaniałbym sie do UL20A (ze względu na to że praca na nim jest płynniejsza).

 

A co do dysków ssd to zawsze opłaca się je montować zwłaszcza do wolnych lapków, różnica jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam oba modele, obydwa mam do dyspozycji.

Osobiście skłaniałbym sie do UL20A (ze względu na to że praca na nim jest płynniejsza).

A co do dysków ssd to zawsze opłaca się je montować zwłaszcza do wolnych lapków, różnica jest ogromna.

Dzięki za odpowiedź.

 

Mam jeszcze parę pytań:

 

1. 1201N, Atom - jak wolne to jest? czy z Win 7 będzie można na tym pracować wygodnie, bez większych przeszkód (tzn Opera + edycja tekstów/kodu)? Kompilujesz coś w C++ czasem? Jakieś porównanie czasów kompilacji z UL20?

 

2. Czy grasz w jakieś gry na tych netbookach? oczywiście, nic wymagającego, ale jednak w 3D? możesz jakoś to porównać?

 

3. Czy są duże różnice w używaniu przeglądarki internetowej na obu laptopach?

 

4. Matryca glare - czy pracowałeś kiedyś na dobrej matowej na laptopie? jakie widzisz różnice? Czy po długiej pracy nie jesteś bardziej zmęczony przy matrycy glare?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ION vs ION LE to tylko brak wsparcia dla DX10, ale moge sie mylic.

Teoretycznie masz rację, pic polega na tym, że np w HP/Compaq mini 311c ludzie "modują" ION_LE@ION - wystarczy tylko drobna sztuczka ze sterami - choć są i inne metody. Wszystko jest na forum http://myhpmini.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w sklepie i obmacaniu jakiegoś asusa z glarem - na razie wszelkie glare'y sobie odpuszczam. Ja na tym pracować nie mogę.

 

Póki co celuję w Samsunga N510 - zakupy i tak bliżej luty-marzec niż teraz, więc może już będą w sklepach na normalnej gwarancji (tutaj jedyny N510 jaki znalazłem).

Do tego 2GB RAMu i jakiś SSD w cenie przystępnej dla śmiertelnika (są takie? ;)).

 

Generalnie ta sam cena, trochę gorsze bebechy ale normalna matryca. Dodatkowym bonusem jest to, że jest mniejszy (11.6" vs 12.1")

 

A ION LE@ION zawsze mogę spróbować.

 

Pewnie do tego czasu wyjdzie coś nowego (Atom PineView, ION 2) i znowu nie będę się mógł zdecydować.

Szkoda, że czas startu produktu w Polsce to minimum pół roku później niż w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

akurat też jestem teraz na etapie kupowania jakiegoś lapka i jako student pomyślałem, że w sumie dobrze by było mieć coś mobilnego, ale i wydajnego. Chciałbym go używać do notatek, office'a, filmów, neta, nienajnowszych gier. W końcu doszedłem do wniosku, że dobrym rozwiązaniem jest właśnie 12" z IONem. Też zastanawiałem się między asusem 1201n i samsungiem n510, ale zobaczyłem jakieś testy, gdzie asus okazał się dużo lepszy od samsunga (pewnie przez dwurdzeniowego atoma). Z matrycą glare już się pogodziłem w sumie, chociaż zdecydowanie wolałbym matową.

Chciałbym tylko aby ktoś, kto ma dostęp do sprzętów wypowiedział się czy taki asus jest dużo gorszy od zwykłego laptopa za ok 2000zł.

A i jeszcze czy widział ktoś tego asusa w jakimś sklepie, gdzie można go dotknąć, włączyć, chwilę się pobawić?

pozdrawiam, maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...