Skocz do zawartości
Pk.Master

Radeon 9100 którego wybrać, pomóżcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Radeona 9100. Tylko nie wiem jakiej firmy, konkretnie najbardziej interesuje mnie (w tej kolejności) Sapphire, Supergrace i PowerColor. Tych którzy mają i nie mają tego radeona proszę o pomoc w wyborze i o opinie o kartach, producentach i oczywiście o overclockingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam 9700PRO, ale mam dwa kompy i teraz ten drugi modernizuje.

 

Opis dwóch z tych kard znajduje się na

http://sklep.barwkomp.pl/pokazlista.php?wh...&podgrupa=grr91

 

Opisz dokładniej jak się sprawuje tan powercolor, jak się kręci i ile wyciąga 3d marków i na jakim sprzęcie i jego wady i zalety, proszę o to każdego kto ma którąś z tych kard.

 

P.S

Dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam 9700PRO, ale mam dwa kompy i teraz ten drugi modernizuje.

 

Opis dwóch z tych kard znajduje się na

http://sklep.barwkomp.pl/pokazlista.php?wh...&podgrupa=grr91

 

Opisz dokładniej jak się sprawuje tan powercolor, jak się kręci i ile wyciąga 3d marków i na jakim sprzęcie i jego wady i zalety, proszę o to każdego kto ma którąś z tych kard.

 

P.S

Dzięki za szybką odpowiedź

Jakoś obrazu bardzo dobra, zaróno na monicie jak i Tv (tv-out). Kręcenie, no tu nie jest najlepiej ale to z pewnością dlatego że to wersja 128MB, ma kostki Hynix 4ns orginalne taktowanie 250/250 wykrecony 300/263 (jak założe rradiatorki pójdzie dalej mam nadzieję) Ilość 3dmarków masz w moim podpisie jest malo bo system nie byul reinstalowany od dlugiego czasu. Jestem bardzo zadowolony z tej karty, wszelkie tesxty ze PC jest do [gluteus maximus] są w tej kwestii bezpodstawne. Przy zapukie karty dostałem 2 CD (stery i do DVD coś :) ) kabelki S-video i przejściówka S-video composit. Szczerze polecam tego radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który radeon bedzie wydajniejszy, 9100 64mb (250/230) czy 9100 128mb (250/200) ?

Oczywiście że bardziej wydajny będzie 250/250 128MB no chyba ze tego 64 zakręcisz do 250/250 wtedy wyniki będa podobne. Karte kupiłem w lutym w www.balta.com.pl.

Co do 3dmarka, to nic nie robiłem poprostu odpaliłem i już :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy uważasz że warto zainwestować aby karta miała 128 mb czy nie jest to takie ważne?

A co do wcześniejszego posta to napisałem że wersja 128mb jest taktowana 250/200 a nie 250/250 (bo tak jes taktowana jedna z najtańszych 9100 z 128mb) :D ale to nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który radeon bedzie wydajniejszy, 9100 64mb (250/230) czy 9100 128mb (250/200) ?

Oczywiście że bardziej wydajny będzie 250/250 128MB no chyba ze tego 64 zakręcisz do 250/250 wtedy wyniki będa podobne. Karte kupiłem w lutym w www.balta.com.pl.

Co do 3dmarka, to nic nie robiłem poprostu odpaliłem i już :]

Chyba Ci się coś pomyliło. PK.Master pisał o wersji 128 MB z taktowaniem 250/200 , i 64 MB z taktowaniem 250/230, moim zdaniem ta druga będzie wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry źle odczytałem :) oczywiście że 9100 64mb (250/230) bedzie szybsze.

Jesli chodzi o inwestowanie w 128 pamieci, to karta nie wykorzysta tego potencjalu (ja kupilem bo nei mialem innego wyjscia w swoim czasie) chodz niewiem jak by to bylo z Doom3. Jak z wydajnością miedzy r9100 64 a 128 MB wydaje mi sie ze byla by roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie 128 mb na karcie daje leprze wyniki w wysokich rozdzielczosciach no i w grach gdzei sa juz spore objetosciowo textury, (np doom3) ale wydaje mi sie ze niezabardzo ejst sens inwestowania w 128 ramu na radku 8500/9100 bo jak byla by gra ktora by to wykorzystala, to moglo by sie okazac ze ten radek jest juz nieco zaslaby :P

 

<sorka za skladnie - Tyskie Browary Ksiązęce :D >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, Grinch jak udało Ci się odpalić 3dmarka 2001se na directX 9.0 (u mnie pisze że można tylko na 8.0 lub 8.1)???

ja mialem jakiegos patchado directX 9!!!

a co d radka mam tak jak w opisie i nie narzekam chodzi dobrze ale wali sie wiatraczek(zaczal charczec)!! tak go mialem zmienic na lepszy ale sam fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał zdecydowanie na 128 MB. Niedlugo będzie można docenić większa ilość pamięci właśnie między innymi do obróbki większych objętościowo tekstur w odróżnieniu od AGP 8x który jest w istocie chwytem marketingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to denerwuje mnie, że radeon 9100 nie obsługuje directX9 . Była by to naprawde ciekawa pozycja dla mniej zasobnych finansowo w produkt o wystarczjącej wydajności i mający szanse na nowe mozliowści jakie niesie nowa wersja DirectX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary co ty gadasz glupoty!!!!!?????

 

kto ci powiezdzial ze radek 9100 nie obsluguje Dx9.0????

 

obsluguje i to bardzo dobrze.

 

wynik w 3DMarku podskoczyl o jakies 2.5%-3%

 

a poza tym....

 

eeeee szkoda gadac.

 

mam zainstalowane Omegi na catalistach 3.4 i DX9.0 i nie widze problemow.

 

a jesli chodzi o scislosc to nawet do sterownikow orginalnych dolaczony jest DX9.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno:)

 

pozdro to all

 

 

Ja bym z tych trzech stawiał na Szafira (nie wiem jak ten SuperGrace się sprawuje). O PowerColor zapomnij - to chyba najgorsze karty na rynku...

Głupoty wygadujesz...

 

UPDATE: zresztą zlookaj:http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/Radeon_9100/sapphire_9100.html

 

Grinch ma racje, glupoty wygadujesz i to wielkie.

tak to jest jak sie nie sproboje.

 

obczaj sobie stronke z benchmarka i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary co ty gadasz glupoty!!!!!?????

 

kto ci powiezdzial ze radek 9100 nie obsluguje Dx9.0????

 

obsluguje i to bardzo dobrze.

hehe, idac tym tropem myslenia, okazuje sie ze S3Trio tez obsuguje DX9, bo po jego zainstalowaniu nadal dziala... ;-)

a tak powaznie, R200 oferuje sprzetowe wsparcie dla DX do wersji 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...