Skocz do zawartości
Gość KLISZCZAK92

Gigabyte Ga-7n400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KLISZCZAK92

Witam mam płytę główną Gigabyte GA-7N400 i o co chodzi z tym dual? bo mam 2 x 256 mb ramy kingsotone ale nie jest dual a chce kupić jeszcze 2 i też nie dual to co było by na tej płycie 1gb z tych ramów czy 512?:( czy normalnie by mi chodziły wszystkie ramy czy musze kupować w dualu;/??

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę główną Gigabyte GA-7N400 i o co chodzi z tym dual? bo mam 2 x 256 mb ramy kingsotone ale nie jest dual a chce kupić jeszcze 2 i też nie dual to co było by na tej płycie 1gb z tych ramów czy 512?:( czy normalnie by mi chodziły wszystkie ramy czy musze kupować w dualu;/??

Tryb dual channel to taki nieco szybszy tryb pracy pamięci mówiąc najprościej... Aby pamięci zadziałały w dualu musisz je mieć zainstalowane w gniazdach jednego koloru...

Jak dokupisz dwie pamięci po 256 MB to je także obsadzasz w gniazdach jednego koloru. Ważne jest aby pamięci były sparowane, tj. najlepiej kości dwie takie same. Jak masz Kingstony to moim zdaniem się tego trzymaj, choć ja osobiście szukałbym czegoś na kościach samsunga 2x 512MB, w 256 MB się raczej imo już nie ma sensu pakować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

no ok ale jak mam różne?? to co i jak bym je wkładał pokolej to co i tak by działały czy nie za bardzo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak mam różne?? to co i jak bym je wkładał pokolej to co i tak by działały czy nie za bardzo:(

mogą działać ale nie muszą... Generalnie pamięci pod Dual Channel się parowało, znaczy kupowało się dwie kości takiej samej firmy o tych samych parametrach, a najlepiej o podobnej dacie produkcji i.t.p.

Albo kupowało się zestaw Dual Channel. tak, że jak chcesz żeby działało, a te dwa kingstony mają te same parametry to obsadź je w gnieździe 1 i 3, a jak dokupisz dwie nowe kości, ważne aby także te dwie były tej samej firmy o takich samych parametrach (nie myl tego z parametrami kingstonów które masz). To jak kupisz te nowe kości to obsadzisz je w gniazdach 2 i 4.

Rozumiesz już teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @KLICHO Popatrz sie do instrukcji, sloty te sa najczesciej naprzemiennie, czesto tez sa w tym samym kolorze. Kosci najlepiej dobierac jak pisze kolega wyzej, choc mialem pamieci roznych producentow pracujace w dualu, wazne zeby mialy tyle samo chipow po kazdej stronie pcb. Btw na socket A nie przejmuj sie dualem bo to byl czysty markteting, da ci ten dual tyle co nic, nawet w tescie odczytu w everescie(dzisiaj zreszta tez czesto wieksza przepustowosc pamieci wiele nie daje, no ale jakis tam piard jest, no i w everescie to chociaz widac :D ).

 

EDIT

 

Tu masz instruckje i widac z niej ze dual jest jak wlozy sie pamieci do bankow 1 i 2 + 3 i 4 czyli jednak po kolei

Dołączona grafika

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gigabyte jest inny... Problemu nie będzie jednak jak wszystkie kości będziesz mieć tego samego producenta o tych samych parametrach.

Przecież jest tak jak napisałeś w poście nr 4. Aby był DC trzeba kości włożyć do DIMM 1 oraz DIMM 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...