Skocz do zawartości
mechl!k

Wygaszona Matryca? Jasność Na Minimum?

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać! ;]

Krótko o historii problemu - byłem na wyjezdnej imprezie. Torba razem z laptopem leżała w oddzielnym pokoju, gdzie później znaleźli się pokonani tej domówki ;) Gdy chciałem wyruszyć na pociąg, zauważyłem że jakiś typ leży na mojej torbie w której znajdował się eee 900 (netbook był zapakowany dodatkowo w pokrowiec, no i leżał w ciuchach).

Niedawno chciałem go odpalić i ekran czarny - pomyślałem, że gostek pewnie rzucił się na torbe i papa matryca. Dzisiaj natomiast zauważyłem, że system normalnie chodzi itd i pod pewnym kątem widoczny jest pulpit itd. Zastanawiam się teraz czy to wina systemu ( w XP ustawiło się jakieś przyciemnienie?) czy też jest to taki rodzaj uszkodzenia matrycy?

Skróty klawiszowe (Fn+F4) z instrukcji nie przynoszą efektu.

Any ideas jak to sprawdzić a jeszcze lepiej naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ledowa matryca :) ledowe jest tylko podświetlanie .... tak samo się wymienia jak lampy , kwestia dostania tych led.

Druga sprawa ... podświetlanie w lapkach jest krawędziowe czyli mamy 2 listwy ledowe , dziwne aby padły obie .... czyli padło sterowanie , jako ze to też mało prawdopodobne stawiam na taśmę łączącą matrycę z lapiem na zawiasie.A taśmy nie sa drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wygląda taśma łącząca bebechy z LCD .

Najlepiej zassaj gdzieś service manuala do niego jak znajdziesz wtedy dokładnie zobaczysz jak to jest podłączone .

W lapkach gdzie jest podświetlanie CCFL (swietlówki ) lubi padać inventer ( przetwornica ) , która podnosi napięcie do około 1000V.

W podświetlaniu LED jest to prostrze i jak brak podświetlania to raczej taśma idzie , ale przed zakupem najlepiej sprawdzić najpierw zasilanie listew oraz same listwy .

W ekranach o małej przekątnej stosuje się jedną listwę , w takim przypadku warto też ją sprawdzić .

Zresztą diagnozę postawią bez problemu w pierwszym lepszym serwisie . Matryca jak wyświetla obraz to jest sprawna a podświetlenie nie jest z nią zintegrowane ( obojętnie jakie czy led czy CCFL )więc jego wymiana lub naprawa nie wiąże się z jej wymianą.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zaufany "lutownik" ;) naprawił netbooka.

Jakiś kabelek przy matrycy był urwany - jednak nie ten z linka którego podałem wcześniej. Nie wdawałem się w szczegóły - ważne, że działa ;]

Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...