Skocz do zawartości
qbikk

Jakie Pamieci Pod Gigabyte Ga-ex58-ud4p I I7 920?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, poszukuje najlepszych pamięci pod płytę Gigabyte GA-EX58-UD4P i procesor Intel Core i7 920. Najlepiej 3x2gb, tak do 800zł, ewentualnie do 1000zł...

Edytowane przez qbikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, właśnie myślałem tak nad tymi GoodRam'ami, albo nad CZ 6GB DDR3 1866 Reaper CL9 Triple Channel (3 x 2GB) jednak nie mogę nigdzie znaleźć, czy przy tej płycie i tym procesorze TE pamięci zostaną w pełni wykorzystane? tzn chodzi mi tutaj m. in. o tą częstotliwość 1866 Mhz? byłbym wdzięczny za odpowiedź. Tak samo nie wiem za bardzo o co chodzi w tym CL7, CL8, CL9?? szukałem w google, ale takiej prostej odpowiedzi dla zielonych nie zlanazłem:D chodzi mi głównie o to który z tych "parametrów" (czy co to jest:D) lepiej żeby miała pamięć. Albo czy widać jakąś różnicę miedzy np CL7 i CL9, czy ma to jakieś znaczenie wybierając pamięci RAM.

 

sorki, że tak może "troszkę" chaotycznie, ale mam nadzieję ze rozumiecie o co mi chodzi:D a jak nie to spróbuję to jeszcze raz wytłumaczyć =D

Edytowane przez qbikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym niższe CL Cas Latency to lepiej, pamięci są szybsze. Wiecej przeczytasz CAS_latency

Jak juz budujesz platforme i7 to tylko Triple Channel i pamięci dedykowane do i7 z profilami.

A, że się tak spytam, do czego te "profile"?

 

 

Edit:

Przy mniejszym CL pamęci POWINNY być szybsze, ale czasem nie opłaca się płacić, bo wzrost/spadek wydajności nie jest odczuwalny ;)

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na stronce Gigabyte'a jest lista w pdfie obsługiwanych pamięci przez tą kartę ( nie wiem na czym to polega, że pod płytę nie mogą podejść każde ddr III ) no ale szukając po necie z tej listy wybrałem takie pamięci:

 

Pamięć Patriot 6GB DDR3 1600 Viper Triple Channel LLK (3 x 2GB) PVT36G1600LLK:

http://www.morele.net/pamiec-patriot-6gb-d...1600llk-209459/

 

Corsair DOMINATOR DDR3 , 3x2 GB, 1600 Mhz, CL8, DHX Technology:

http://www.nokaut.pl/napedy-optyczne-cd-dv...technology.html

 

A-Data VITESTA 3 X 2GB DDR3 Extreme Edition 1333+ MHz CL7 Triple Kit :

http://www.sferapc.pl/adata-vitesta-3-x-2g...m_content=23572

 

najbardziej chyba bym stawiał na te Patrioty, przyzwoita cena. Tylko kiedyś gdzieś obiło mi się o uszy, że pod i7 920 to ogólnie żeby brać pamięci

z 1333Mhz, że więcej coś tam nie ma sensu... i męczy mnie to własnie:D ktoś może rozwiać moje wątpliwości :D??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na stronce Gigabyte'a jest lista w pdfie obsługiwanych pamięci przez tą kartę ( nie wiem na czym to polega, że pod płytę nie mogą podejść każde ddr III ) no ale szukając po necie z tej listy wybrałem takie pamięci:

 

Pamięć Patriot 6GB DDR3 1600 Viper Triple Channel LLK (3 x 2GB) PVT36G1600LLK:

http://www.morele.net/pamiec-patriot-6gb-d...1600llk-209459/

 

Corsair DOMINATOR DDR3 , 3x2 GB, 1600 Mhz, CL8, DHX Technology:

http://www.nokaut.pl/napedy-optyczne-cd-dv...technology.html

 

A-Data VITESTA 3 X 2GB DDR3 Extreme Edition 1333+ MHz CL7 Triple Kit :

http://www.sferapc.pl/adata-vitesta-3-x-2g...m_content=23572

 

najbardziej chyba bym stawiał na te Patrioty, przyzwoita cena. Tylko kiedyś gdzieś obiło mi się o uszy, że pod i7 920 to ogólnie żeby brać pamięci

z 1333Mhz, że więcej coś tam nie ma sensu... i męczy mnie to własnie:D ktoś może rozwiać moje wątpliwości :D??

Można brać i 2133 ale chodzi o to czy proc da radę i mobas

czym szybsze pamięci tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników płyty gigabyte EX58-UD4P. Słuchajcie zastanawiacie się nad 2-4-6 gb ram ja powiem tyle jak możecie to postarajcie się najpierw sprawdzić te płyty na tych pamięciach za nim kupicie jesli oczywiście macie tak możliwość. Opowiem wam czemu tak pisze, ponieważ ja mam taką płytę na procku i7 920 oraz dedykowane pamięci kingstony 12 gb dzialajace w triple i kupione 6 modułów po 2 gb odrazu z tej samej serii i teraz mam wielki problem. Płyta raz widzi 8 gb raz 10 a nieraz 12 gb jest duży problem z wystartowaniem systemu bios na starcie nie rozpoznaje ilosci a jak mu sie uda to windows widzi 12 a w nawiasie dostępne jest 8 gb. Płytę oddawałem już dwa razy do naprawy, zajeło to serwisowi 5 tygodni i płyta przychodziła zawsze spowrotem jako działająca. Widać że coś lutowali ale nadal to nie działa kazali używać niskonapięciowych modułów. Po kilku telefonach udało się serwisantom ze sklepu w którym kupiłem sprzęt, dodzwonić do serwisu gigabyte i człowiek powiedział że to troche dużo tej pamięci i trzeba podkręcać napięcia na nich. Napięcie jest podkręcone i nadal jest ogromna kiszka podczas startu można sobie spoojnie papierosa wypalić zanim płyta wykryje 12 gb oczywiście za każdym raem reset bo 8 gb to nie 12 gb. Ja już naprwde nie mam pomysłu co z tym zrobic jestem naprawde nie zadowolony z tej płyty i z serwisu gigabyte. Sprzzedać produkt za kupe kasy to nie problem ale go naprawić lub coś doradzić to już wielki problem. NAPRAWDĘ ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TĄ PŁYTĄ JEŚLI JESZCZE JEJ NIE KUPILIŚCIE. Ja myślę o rozszeżeniu pamięci do 24 gb i mam wielkie obawy co to będzie się działo.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uzytkowników płyty gigabyte EX58-UD4P. Słuchajcie zastanawiacie się nad 2-4-6 gb ram ja powiem tyle jak możecie to postarajcie się najpierw sprawdzić te płyty na tych pamięciach za nim kupicie jesli oczywiście macie tak możliwość. Opowiem wam czemu tak pisze, ponieważ ja mam taką płytę na procku i7 920 oraz dedykowane pamięci kingstony 12 gb dzialajace w triple i kupione 6 modułów po 2 gb odrazu z tej samej serii i teraz mam wielki problem. Płyta raz widzi 8 gb raz 10 a nieraz 12 gb jest duży problem z wystartowaniem systemu bios na starcie nie rozpoznaje ilosci a jak mu sie uda to windows widzi 12 a w nawiasie dostępne jest 8 gb. Płytę oddawałem już dwa razy do naprawy, zajeło to serwisowi 5 tygodni i płyta przychodziła zawsze spowrotem jako działająca. Widać że coś lutowali ale nadal to nie działa kazali używać niskonapięciowych modułów. Po kilku telefonach udało się serwisantom ze sklepu w którym kupiłem sprzęt, dodzwonić do serwisu gigabyte i człowiek powiedział że to troche dużo tej pamięci i trzeba podkręcać napięcia na nich. Napięcie jest podkręcone i nadal jest ogromna kiszka podczas startu można sobie spoojnie papierosa wypalić zanim płyta wykryje 12 gb oczywiście za każdym raem reset bo 8 gb to nie 12 gb. Ja już naprwde nie mam pomysłu co z tym zrobic jestem naprawde nie zadowolony z tej płyty i z serwisu gigabyte. Sprzzedać produkt za kupe kasy to nie problem ale go naprawić lub coś doradzić to już wielki problem. NAPRAWDĘ ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TĄ PŁYTĄ JEŚLI JESZCZE JEJ NIE KUPILIŚCIE. Ja myślę o rozszeżeniu pamięci do 24 gb i mam wielkie obawy co to będzie się działo.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Vtt jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...