Skocz do zawartości
korn85

Obudowa Zewnętrzna Do Hdd, Czasem Dvd-rw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam świątecznie!:)

 

Chciałbym się poradzić Was odnośnie mojego problemu. Otóż posiadam dysk 80GB IDE. Leży on już od jakiegoś czasu, a był używany sporadycznie, jednak w nowym komputerze nie ma dla niego miejsca. Pomyślałem więc nad kupnem obudowy zewnętrznej dla niego. Zainteresowały mnie modele, które wspierają również dyski SATA i posiadają wyjście eSATA. Chciałbym po prostu coś w miarę uniwersalnego. Jednak mam też inny problem. Otóż na co dzień korzystam z laptopa, a zwykły komputer na razie jest w stanie rozkładu, tzn. czeka go przeróbka chłodzenia cieczą itd.. Muszę nagrać troszkę płyt cd audio, a nagrywarka w laptopie najniższą prędkość oferuje 10x, co jest niestety za dużo, gdyż stacjonarne odtwarzacze mają problemy z odczytem tak nagranych płyt. Zastanawiałem się, czy mógłbym z wykorzystaniem ww. kieszeni podpiąć się do laptopa, żeby nagrać potrzebne płyty? Generalizując problem... Poszukuję kieszeni na dysk 3.5" w standardzie IDE oraz SATA. Czy po przez taką kieszeń mogę podłączyć nagrywarkę DVD-RW (standard IDE) do laptopa i będzie ona rozpoznawalna, czy potrzebuję do tego celu obudowę strikte pod napędy optyczne? Kwota to tak bez szaleństw ok. 150 zł.

Z góry dziękuję za pomoc!:)

 

Pozdrawiam serdecznie,

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...