Skocz do zawartości
krzysiu9

Ddr Elixir 512 Mb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy te pamięci powinny/mogą pracować w dualu na ECS Via K8t890?

Sytuacja jest taka, że komp z obsadzonym 1 bankiem odpala bez problemu a przy 2 wogóle nie chce tj. jest czarny ekran- dodam że kosci są jednakowe tj. producent ten sam, poj. ta sama i na innej płycie chodziło to bez zajaknięcia prawie 2 lata. O co biega- czy powinienem poszukac czegoś innego czy coś dal się zrobić z tym żeby razem to ruszyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zmienić Command rate na 2 to spróbuj czy ruszy na cr 2.

może - dzięki spróbóje i jeszcze jedno czy można przekładac kosci w bankachi w trakcie pracy kompa ( w biegu bez wączania) nie narażajac się na ryzyko ich uwalenia, czy jak mi się wydaje trzeba jednak najpierw wyłaczyć kompa i dopiero robić zamianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak jest zależne od płyty i niczego więcej w każdym razie na tej pdace tylko 1 kość i to tylko na 333 Mhz działa tj. każda z nich w pojedynkę chodzi a razem ni chusteczki, na obojętnei jakich ustawieniach- czarny ekran i pisk. Słowem kaszana bo skoro kości są dobre to widocznie płyta kiepska jest i tyle. Szkoda tylko, że gostek który ją mi sprzedał nie napisał od razu co i jak a teraz sam przyznaje, że i u niego tak było - udało mu sie odpalić tylko jakieś 2 kości goodram na 333 Mhz.

Ciekawe czy ten typ(płyta) tak ma czy może jest jakiś sposób na to aby poszły 2 kosći 512 MB na 400Mhz tj. tak jak jest w instrukcji do płyty napisane, chyba że producent kłamie w żywe oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś to Command rate na 2 ?

Spróbuj może aktualizacji biosu.

bios mam chyba najnowszy ale wiadomo płyta stara to chyab z 2006 r. jakiś wgrałęm a zresztą duzego wyboru nie ma

właśnie przed chwila komp mi się zawiesił - carny ekran i cisza - chyba dlatego zę wymusiłem pamieć na 400, wyglad ana to ze chodzi stabilnei tylk oz 1 koscią i to na 333 MHZ ale czy inne ramy moga cos to zmienić jak sądzisz warto ryzykować kupno innych ramów do tej kalekiej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...