Skocz do zawartości
cezary555

Sli Pomocy Szukac Dalej Czy Szkoda Gadac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzających !

jak w temacie SLI banalne byłoby pytając jak to wlaczyc :/

ale proszę najpierw przeczytaj a potem mnie osadza o to banalne pytanie JAK WLACZYC SLI ? :D

na sprzęcie: Asus TRIKER II NSE + dwa EVGA 8800 GTS z tym ze jedna ma 640MB a duga 320MB

oczywiście zmostkowane !

pisze o tym problemie na forum bo brak mi juz pomyslow co robic i gdzie szukac dalszych wskazówek :[

przerobilem dzial ze sterownikami stare nowe itd (brak jakichkolwiek opcji wyłączenia SLI w control panel NVIDII)

testowalem 3D Markiem bez zmian jedyne co wzroslo to obciazenie zasilacza o jakies 40-50W

znalazlem nawet dosyć ciekawy temat na forum obalajacy ograniczenia SLI na pl glownych ze starszymi chipsetami intela

gdybym tylko wczesniej znalazl ten temat nie zmieniałbym starego ASUSa p5B Deluxe bo wciaz daje sobie swietnie rade

tylko doczytalem sie w instrukcji ze ona obsluguje tylko CF (ATI Crossfire) co okazalo sie nieprawda :( ale to inna historia

doszedlem do wniosku ze to wina lezy po stronie kart graficznych o dziwo identycznych ! ale jednak musi byc jakis konflikt ktory nie pozwala mi wlaczyc SLI :/

nie znalazlem zadnej listy współpracujących ze soba kart graficznych :/ tylko karty ktore mozna podlaczyc w technologii SLI

wiem tez ze po polaczeniu kart graficznych ta niby lepsza kartka zawsze dopasuje sie do tej slabszej (w moim przypadku obie beda na 320MB)

robilem tez testy u znajomego ktory posiada pl. glowna pod SLI (starszy model plyty glwnej) ale efekt byl identyczny co widac na ponizszym linku

informacje z GPU-z http://img35.imageshack.us/gal.php?g=sli.gif

Prosze o jakakolwiek wskazowke link pomysl nawet niech bedzie glupi pomysl bo ich juz tez mi zabraklo :P a tak powaznie to czy jest jakas szansa ze to w ogole bedzie dzialac ?

Z gory dziekuje za zainteresowanie i ewentualna pomoc w pwyzszej sprawie ! :)

Edytowane przez cezary555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm identyczne to dosc ogolnikowa odpowiedz :/

a jakie kryteria trzeba spelniac by wlaczyc SLI

bo jak wiadomo nikt nie sprzedaje kart graf. jak DDRy w duall channel :/

domyslam sie ze najlepiej kupic odrazu dwie takie same karty za jednym razem (dosc drogi wydatek)

by potem nie szukac odpowiednika mojej karty gdzies na rynku wtornym jak to w mojej sytuacji :]

wychodzi na to ze lepiej wymienic co jakis czas stara karte na nowsza :] (SLI czyli dobry chwyt marketingowy nic wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz co to znaczy takie same ? Twoje nie są takie same, bo jedna ma 640MB pamięci, druga 320MB. Szukaj takiej, żeby pokrywała się z którąś z nich. Producent akurat może być inny, ale konstrukcyjnie karta musi być taka sama. Jeśli chodzi o sens takiego rozwiązania. Fakt, w tym momencie jest to nieopłacalne, lepiej wziąć pojedyńczą kartę dobrej klasy, bo 8800GTS G80 zdążyły się już zestarzeć. Oczywiście zawsze możesz spróbować, bo teraz taką dorwać to kwestia ok. 250 zł. pewnie. SLI to przede wszystkim rozwiązanie dla ludzi, których stać na kupienie dwóch kart np. w dniu premiery. Trzeba zaakceptować także minusy takiego rozwiązania, ale o tym pisać już mi się nie chce :)

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jaka odpowiedz otrzymalem od producenta mojej karty graicznej EVGA cytuje :)

 

Hello

 

Yes, SLI is possible. But I would suggest to use the 640 MB card as single graphics card and the 320 MB card as PhysX card. The reason is: With SLI, both cards are limited to use 320 MB RAM each. Since you increase the graphics performance with SLI, it would be good to have more RAM because if you increase the graphic details of the game you need more graphics RAM. But it does not worth it to buy another 8800 GTS 640. You could sell both cards and buy a single GTS 250 with 1 GB RAM, that card delivers more 3D performance than two G80-based 8800 GTS in SLI.

 

Jednym slowem zmien karte na lepsza :D

Pozdrawiam i koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...