Skocz do zawartości
Borear

Laptop + Stacja Dokująca Do Autocad

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkało mnie coś strasznego, ale od początku...

 

Zostałem poproszony przez swoją drugą połowę o wybranie zestawu jak w temacie: laptop ze stacją dokującą do AutoCada (do tego jeszcze monitor 24'', klawiatura i myszka...). Całość powinna się zamknąć w 6000 brutto.

 

Poszukałem, poszperałem i wyszło mi:

- laptop Lenovo ThinkPad R500 NP77UPB;

- stacja dokująca ThinkPad Advanced Mini Dock;

 

Wiedziony złym przeczuciem, poszliśmy do sklepu i co? I okazało się że ten laptop jest... BRZYDKI :)

 

No i jakoś nie mam pomysłu na coś innego, ładniejszego ;)

 

Pamiętać trzeba o tym, że laptop nie powinien być zbyt duży i ciężki - wskazane 15,4'', ewentualnie 17'' pod warunkiem że nie będzie ciężki - bo czasem będzie noszony.

 

Ktoś ma jakieś propozycje?

 

No i jeszcze jeden temat. Czy to że stacja dokująca ma złącze DVI, oznacza że obsłuży podłączony monitor w wystarczającej do pracy w AutoCad wysokiej rozdzielczości? Czy może uzależnione jest to od laptopa?

 

Ratujcie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi stacje robocze firmy Dell.

Dell M4200 14,2 cali ok 2kg wagi,grafika przeciętna/słaba aczkolwiek mocniejsza niż zintegrowana w chipset p45 intela

Dell M4400-15,4 cala ok 2,5kg wagi całkiem porządna grafika coś jak 9700gt na sterydach

Dell M6400-17 cali ok 4kg wagi. Bardzo mocna grafika (jak na laptopa) 8800 ultra taka jak w stacjonarkach.

 

Oczywiście wszystkie laptop moją możliwość pracy w stacji roboczej.

 

A teraz coś o cadzie. Tak naprawdę jeżeli Twoja druga połowa nie zajmuję się projektowaniem stadionów albo innych bardzo złożonych konstrukcji. To laps z intelem p45 i grafiką intela wystarczy. Jeżeli jednak projektuje takie rzeczy to rozwiązaniem jest Mocna stacjonarka na pewno nie laptop.

 

Odezwij się na PW jeżeli był byś zainteresowany m4400 posiadam taki sprzęt ze stacją ,a i monitor nie będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...