Skocz do zawartości
Dylu

AMD Athlon 2100xp+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To moj pierwszy post na tym forum...

 

Mam takie pytanie...chce zmienic procesorek z Athlona 1700+ JIUHB 03 09 ( nawiasem mowiac swietnie krecoacego sie ) na Athlona 2100+ z tym ze zupelnie nie ogarniam sie w ozaczeniach 2100+ a chcialbym zakupic serie ta bardzo dobrze podkrecalna...podpowiedzcie ktore to serie 2100+ tak dobrze sie kreca.Prosil bym jak mozna o dokladne oznaczenie i wyjasnienie co oznaczaja poszczegolne wartosci...

 

Pozdrawiam spolecznosc Tweak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec, to ze 1700 sie tak kreci to nie znaczy ze 2100 tez bedzie i nie ma takiej serii ktora wykrecisz tak jak 1700, jednym slowem to bez sensu kupowac 2100, bo jezeli masz tbreda to go bardziej wykrecisz niz 2100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza seria to AIUHB.Albo lepiej SZUKAJ!!!

Lepiej mam szukac?? A sa jeszcze lepsze serie?? A jak jest z tygodniem i rokiem produkcji jezeli chodzi o 2100+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza seria to AIUHB.Albo lepiej SZUKAJ!!!

Lepiej mam szukac?? A sa jeszcze lepsze serie?? A jak jest z tygodniem i rokiem produkcji jezeli chodzi o 2100+ ??

jakikolwiek. Ale lepiej zostaw sobie tego xp 1700 bo tylko zawiedzesz sie na tym 2100+ a wykrecisz go moze o 100 Mhz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj se spokoj z wymiana zaloze sie ze ten 1700+ pojdzie wiecej niz ktorykolwiek 2100+ albo przynajmniej tyle samo a chocby nawet to gra nie warta swieczki bo pewnie bedzie to minimalna roznica

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm prawde mowiac to mam Epoxa 8RDA+ i procek chlodzony woda.Max ktory wycisnolem z 1700+ to 2.34 Ghz,na wiecej nie pozwolil mi mnoznik na plycie ktory przy prockach 1700+ zablokowany jest na x12.5 ( procek jest odblokowany bo sprawdzalem na innej MoBo ) natomiast od 2100+ w gore mnoznik na Epoxie daje sie juz regulowac w zakresie 1 - 24x do tego udalo mi sie przy procku 1700+ osiagnac stabilne 215 FSB...Slyszalem ze prze WC 2100+ z palcem w nosie kreca sie na 2.8 Ghz nawet do 3.0 Ghz ( widzialem scr ) wiec pomyslalem ze jak mam dobre chlodzenie FSB pracuje stabilnie na 215 a mnoznik bede mial regulowany az do x 24 to sobie poszaleje troszke...Dodam ze procka moge miec za 309 zl...Mowicie ze jednak nie warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm prawde mowiac to mam Epoxa 8RDA+ i procek chlodzony woda.Max ktory wycisnolem z 1700+ to 2.34 Ghz,na wiecej nie pozwolil mi mnoznik na plycie ktory przy prockach 1700+ zablokowany jest na x12.5 ( procek jest odblokowany bo sprawdzalem na innej MoBo ) natomiast od 2100+ w gore mnoznik na Epoxie daje sie juz regulowac w zakresie 1 - 24x do tego udalo mi sie przy procku 1700+ osiagnac stabilne 215 FSB...Slyszalem ze prze WC 2100+ z palcem w nosie kreca sie na 2.8 Ghz nawet do 3.0 Ghz ( widzialem scr ) wiec pomyslalem ze jak mam dobre chlodzenie FSB pracuje stabilnie na 215 a mnoznik bede mial regulowany az do x 24 to sobie poszaleje troszke...Dodam ze procka moge miec za 309 zl...Mowicie ze jednak nie warto ??

Jak najbardziej warto , 309 to taniutko , 1700+ sprzedasz za jakieś 230 i dopłacasz tylko 70zł , a na wodzie 2,5GHz powinienieś wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie bede polowal na tego 2100+ ale prawde mowiac to 2.5 Ghz to mnie nie zadowoli tak latwo mu nieodpuszcze :D bo z takim taktowaniem jak sie wysile to puszcze mojego obecnego 1700+ a od 2100+ wymagam wiecej...oby sie tylko udalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja sie przeslyszalem? Jakiego masz tego athlona 1700? DLT3C czy DUT3C- czyli dzialajacy na 1,5V czy na 1,6V?. Jak masz DLT3C to nie wymieniaj w zadnym wypadku!

Kutek, u mnie 1700 JIUHB DLT3C 0308 chodzi na 2,26 Ghz [ 2800+]na napieciu 1,6V a 3000+ mam na 1,72. Wyniki z tego testu sa naprawde kiepskie , przez to ze testowali DUT3C, czyli 1,6V a nie 1,5V.

Bardzo watpie czy podkrecisz nawet dlt3c na zwyklym wc na 3ghz. Duncan na Prometei wyciaga troche ponad 2,8Ghz, chyba ze sie cos zmienilo :-)

Takze przemysl ta wymiane! 2100+ to nie jest zadna gwarancja ze podkrecisz wyzej! Liczy sie seria, jezeli twoja 1700 to DLT3C [to oznaczenie jest po poczatkowym AXDA] to zapomnij o wymianie. Mnoznik to nie problem, masz tutaj topic "a jednak mnoznik powyzej 12,5- zobacz koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moj Athlon 1700+ to niestety DUT wiec 1.6V deafautowego napiecia.

Przejrzlem watek o mnozkiu wyzszym niz 12.5.Niestety ja lubie jak moj sprzet ma gwarancje...czesto zmieniam graty a taki z papieremi latwiej sprzedac w dobrej cenie wiec przepalanie mostkow nie jest dla mnie rozwiazaniem a jak wsadze 2100+ ktory ma domyslnie mnoznik x13 to bez zadnego modowania odblokuje na nim mnozniki w mobo w zakresie 1 - 24...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mialbym wybieram miedzy 2100 a 1700 dut3c i inne oznaczenia i znaki na niebie i ziemi by nie przemawialy na korzysc zadnego z dwoch, wzialbym tez 2100.

Co do mnoznika nie pal ani tnij ani maluj mostow bo tracisz gwarancje. Zrob DRUT MODA. sa dwie wersje, piwerwsza polega na polaczeniu odpowiednich sasiednuch pinow na procku drucikiem, to jest trudne. ale latwiej wlozyc cienki miedziany drucik w ksztalcie odwroconej litery U w odpowiadajace dziury w sockecie. doczytaj to forum do kocna- znajdziesz obrazki wyjasnienia i linki. metoda banalna, skuteczna, bezpieczna i niewykrywalna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...