Skocz do zawartości
Mhrok

Goodram 2x2gb Humory?

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle po kilku miesiącach użytkowania mój komputer wczoraj zastrajkował. Postanowił się nie włączyć. Wyjąłem go z obudowy, złożyłem na biurku. Po sprawdzaniu POSTERA który wyświetla ciągle "DET DRAM" postanowiłem sprawdzić pamięci. Wyniki: płyta przyjmuje jedną kość, w losowo wybranym slocie, a do tego, ten slot się co jakiś czas przemieszcza(czasem pierwszy, czasem trzeci, czasem inne). Reset biosu zrobiony, pamięci stockowo mają 1333MHz 9-9-9-24 1,5V, więc tak je ustawiłem. Z jedną kością osiągam prawie 100% sukcesów przy uruchomieniu. Wyglądało to też na niedovoltowanie NB, także dałem mu więcej papu. Nic nie dało. Zestaw to: Asus Striker II Extreme, Q9550, 2x Goodram 1333 9-9-9-24, Corsair 550W VX. Powiedzcie które testy odpalić, żeby sprawdzić czy to płyta czy pamięci. Nie mam dostępu do innego komputera z DDR3.

 

 

Mhrok

 

EDIT: Memtest na jednej kości mielił 20 minut bez błędów. W pierwszym gnieździe.

 

EDIT2: 20 minut na drugiej kości również bez błędów. Ale nie działała w pierwszym gnieździe, dopiero w trzecim.

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to po którymś przełożeniu oświeciło mnie, że jest jakiś problem ze slotami tego samego koloru. i pamięci działają dobrze w slotach różnego koloru... nawet dual jest :D Potem jeszcze poprzestawiałem dzielniki i wszystko śmiga

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...