Skocz do zawartości
Sebasss

Sieć Domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę. Muszę zrobić sieć w domu jednorodzinnym. Internet to neostrada, gniazdko telefoniczne jest na dole domu i nie ma możliwości poprowadzenia kabla na piętro gdzie stoi komputer stacjonarny.

Co muszę kupić żeby internet był na komputerze stacjonarnym i dodatkowo sieć wi-fi w domu?

Polećcie jakiś dobry router do ok 200zł i coś do stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak:

Na dole Router ADSL z Wifi

-PC na dole połączony kablem z routerem, a PC na górze przez wifi, tylko kartę sieciową dokupiłem.

-Teraz mam wszystko na kablach i nie widzę większej różnicy..

 

Mam Router Edimax-a i jestem zadowolony, cichy, stabilny itp..

Nie polecam Pentagram-ów(Cerberus-ów)

 

Przenieś kompa na dół, skonfiguruj router i sieć WiFi, wtedy możesz spokojnie wracać na piętro i cieszyć się bezprzewodowym internetem..

Tylko zakoduj połączenie bo sąsiedzi lubią kraść transfer :)

Edytowane przez Mar95P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale u mnie jest trochę inna sytuacja. PC stoi na górze, dodatkowo mam laptopa. Chcę żeby router stał na dole, żeby był internet na PC (bez przeciągania kabli) i na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym masz problem? Nawet najtanszy TP-LINK spełnia Twoje wymagania + jakies karty WIFI na USB np. ta > http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php...1&pl2_id=44

Testowana i mogę ją polecić z czystym sumieniem

A do PCta polecam tą > http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php...1&pl2_id=44

Tez testowana i tez polecam ;]

Edytowane przez fumfel20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie karty do PC.

A jaki inny router do neostrady? Ja używam Linksys WAG200G ale to już stary model.

Ta sieć ma być zrobiona u sąsiadki i muszę jej coś polecić tak do ok 200-250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAG2000g potrafi sie przymulić jak są zajęte wszystkie porty lan i np. dwa laptopy przez WIFI. Zmiana oprogramowania i wymiana routera na nowy nic nie pomogła, musiałem dołączyć do zestawu switch i do niego podłaćzyc komputery kablem wiec nie polecam. Juz bym wolał d-linka np. tego > klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...