Skocz do zawartości
Lukas1918

Oc E4500 2.20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post na forum jeżeli nie ten temat to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Mój sprzęt to :

Płyta główna gigabyte ga-p35-ds3l

Procesor:e4500 2.20

Grafika:8600gt ddr3 256 mb (wymieniam na gtx260/hd4870)

Zasilacz:ocz 500w

Chłodzenie box

Ram:2x1gb patriot 800mhz

Zabrałem się za podkręcenie tego proca ludzie wyciskali na nim nawet 3.7 tyle że na dobrym chłodzeniu... ja niestety posiadam chłodzenie box.Ale i tak czytałem że wyciskali na boxie 2.9mhz i tu jest problem bo na samym początku przed o/c wszedłem w biosa i miałem 7x266 i pokazywało mi w cpu-z 1200mhz (eist wyłączone) zmieniłem to na 11x210 i mam 2300 mhz ale jak dam więcej to mi znowu pokazuje te 2200 mhz.I mam do was pytanie co zrobić żeby dać więcej niż 2300 mhz?.Jakie ustawić napięcie procesora nb/sb i ddram voltage ? oraz ile mhz w biosie mam ustawione 800 zmniejszyć na 667?.Chcę wycisnąć wyzej 2300mhz ale nie mogę zmieniałem napięcia itp ale powyżej 2200mhz nie poszło..Jedyne co mi się udało zrobić żeby było 2300mhz to 11x210...A więc proszę was o pomoc jakie ustawić napięcia żeby wycisnąć więcej niż 2300mhz oraz jakie sb/nb cpu voltage i ddram voltage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie miałeś 7x266 chyba, ze ktoś tam wcześniej grzebał. Ty na pewno grzebałeś więc zanim zrobisz coś więcej przywróć ustawienia domyślne biosu.

2.Przy odrobinie szczęścia powinno byc 3-3,2 GHz na boksie chyba, że procek jakiś selekt (albo padaka).

3.Zaznajom się z takim programikiem jak cpu-z i śledź dokładnie co on pokazuje w zakładce cpu i memory przed oc i po oc - znacznie szybciej zrozumiesz o co chodzi.

4.Jest temat o tej płycie na forum. Sugeruję poczytać parę pierwszych stron tematu, pewnie rozwiejesz większość swoich wątpliwości.

5Nie idzie wyżej bo dzielnika pamięci nie przestawiłeś (patrz pkt. 3)

6.Te patrioty to nie są przypadkiem z tych drogich cl4, ale na podniesionym napięciu? Jeżeli tak to płyta sama nie podniesie im napięcia będziesz to musiał zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Właśnie o to chodzi że nigdy nic nie zmieniałem i miałem 7x266 ;o i 1200mhz po 2 latach się zkapowałem ;o zmieniłem na domyślne i mam 11x200 (2200mhz)

2.Mam program cpu-z i śledzę temperaturę w cpu-z:

Core:speed 2310mhz

Multipiler:11x

Bus speed 210mhz

Rated fsb:840mhz

Core voltage:1.232v

tutaj macie screena jak jeszcze nic nie robiłem http://img706.imageshack.us/img706/7687/beztytuuau.png

5.Jak przestawić dzielnik pamięci? (jestem zielony w sprawach o/c)

6.Proszę o pomoc jakie fsb ustawić jakie napięcia i pamięci ?

Edytowane przez Lukas1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) zmieniłem fsb na 220 x11 core voltage na 1.3v i spd na 2.00 i mam 2400 mhz teraz kontrolować temperatury i zwiększać fsb co 10 ?

 

ps: na 2400 mhz mam w max stresie 79 a w idle 50-55 stopni.Czyli lepiej już nie zwiększać na boxie? czy może obniżyć napięcie ?

ps2:jak miałem pamięć 440 mhz po zmienieniu spd na 2.00 mam 220 mhz to coś zmienia w grach czy nie ?

Edytowane przez Lukas1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć ma marginalny wpływ na wydajność w grach - jej taktowanie i opóźnienia przynajmniej, co innego ilość.

Coś masz zwalone jeśli idzie o budę/przepływ powietrza/pastę termoprzewodzącą/montaż chłodzenia/odczyt temperatury - nie wiem dokładnie co. Takie temperatury nie powinny występować przy takim napieciu. Sprawdź paluchem czy jesteś w stanie utrzymać go na chłodzeniu proca przy tych 50*C i przy 79 - coś będzie wiadomo.

Owszem zwiększać (abstraciach!ąc od temperatury) ale przeczytaj poradnik, zastosuj się i najpierw obniż dzielnik pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piszę że obniżyłem dzielnik pamięci bo miałem na auto i zmieniłem na 2.00 i właśnie dlatego spadło mi z 440 mhz na 220 mhz na pamięci na jednych płytach jest to 1:1 a na mojej 2.00.

 

Ps: co do temperatury to sprawdzam w prime 95 na smalt fft;s i number of torture test therads to run "2" to chyba dobrze ?.Jutro zobacze czy dobrze leży chłodzenie na procku a pasta ma 2 lata to nie wiem czy dobra *nigdy nie zmieniałem) i wentylator jeszcze przeczyszczę

Tak wygląda teraz cpu-z i core temp: http://img717.imageshack.us/img717/6913/beztytuuwg.png

Edytowane przez Lukas1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo naprawdę się przegrzewa (mało prawdopodobne - sparzysz palucha przy 80*C ), albo nie chłodzi z powodu złego docisku/złej pasty, albo piekarnik w obudowie (mało prawdopodobne bo z tym to sam zasilacz by sobie poradził), albo zły odczyt na czujnikach, albo błąd programu. Coś z tego wymienionego.

Używaj orthosa small ftt prio 7-9 godzinę-2, jak stabilne to wtedy inne programy gry, jakieś konwertery graficzne. Ale to później, najpierw trzeba ustalić gdzie jest limit a do tego small na 10 minut wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w idle mam już normalnie 43-48.Testy robiłem orthosem i nic nie wyskoczyło później jeszcze zobaczę czy dobrze leży chłodzenie a pasty nie zmieniałem 2 lata (jest boxowa) to nie wiem czy to jej wina

 

Ps: w everescie mam overlolock 10%

Mnożnik procesora 6.0x ;o

Procesor fsb 403 mhz

Edytowane przez Lukas1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w evereście też są 45-50

PS:po zmianie na 230 komputer już nie wstaje

 

Edit: przeczyściłem i teraz mam nie 45-50 tylko 33-40 temp :)

Ps:komputer nie uruchamia się od razu tylko jak włączam zapala się dioda po czym gaśnie i jeszcze raz się komputer odpala a zawsze za pierwszy razem się włączał

Edytowane przez Lukas1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie co ustawić żeby wyciągnąć więcej niż 2500 mhz jak ustawie samo fsb na 240 to nie wtsaje komp.Ustawić napięcie z 1.35 na 1.4? czy może da radę bez napięcia ?.

 

Bios u mnie wygląda tak:

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/1...89564597949.jpg

 

Tylko 11x 230 spd nie na 3.00 tylko na 2.00 wszystko na normal tylko (g)mch ustawione na 0.1v i core voltage na 1.35. A więc co teraz podnieść żeby ustawić 2600 mhz samo fsv z 230 na 240 nic nie daje bo system nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p31ds3l zostawia się pcie na auto do 333 później też a jedynym innym wyjściem (które nic nie zmienia w sumie) jest ustawienie fsb/3,33=pcie np. 380/3,3=114. Nie wiem jak jest na p35ds3l.

Co do biosu:

Ctrl+f1 w głównym oknie - pokarzą się wszystkie opcje.

Performance Enhance daj na standard - pewnie jest na turbo i to bruździ (coś od ustawień pamięci).

C.I.A.2 na Disabled (jeżeli nie jest) to jest automatyczne kręcenie z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Ale to już by było oc pamięci. 440 realne, 880 efektywne, a do tego jeszcze nie doszedłeś. Manipuluj więc dzielnikiem pamięci tak, żeby było 400 lub poniżej realnego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...