Skocz do zawartości
Chaos

Chłodnica 3x120 ... Jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zmienic mojego poczciwego COOLTEKa EXSTREAM 120 mm Dual na cos grubszego i wiekszego.

4x120 odpada bo nie wejdzie mi na dach chiefa (mialem zmieniac obudowe ale jednak zostanie chief na jakis czas jeszcze).

Szukałem w roznych miejscach i widac obecnie lepsze sa te chlodnice z szerzej rozłozonymi finami (ofcoz dla niskoobrotowych wiatrakow) najlepsza cene ma w tej chwili EK Water Blocks CoolStream RAD XT 360 220zl za gruba 3ke to nienajgorsza cena. A moze ktos poleci cos ciekawszego.

Ma to chłodzic to co w podpisie. 260GTX oraz dupny i5 ktory do 4ghz potrzebuje 1.43v.

 

Czekam na wasza rade. A moze jakas chłodnica 2x120 bedzie wydajniejsza od tego EKa a nie bedzie duzo droższa?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumel zmieniał COOLTEKa EXSTREAM 120 mm dual na EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240 i przy wentylach na 5vol. nie miał znacznych róznic m-dzy nimi , od 7 vol. UP EK jest juz wydajniejsza o pare C wiec nie pchaj się w 2x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zmienic mojego poczciwego COOLTEKa EXSTREAM 120 mm Dual na cos grubszego i wiekszego.

4x120 odpada bo nie wejdzie mi na dach chiefa (mialem zmieniac obudowe ale jednak zostanie chief na jakis czas jeszcze).

Szukałem w roznych miejscach i widac obecnie lepsze sa te chlodnice z szerzej rozłozonymi finami (ofcoz dla niskoobrotowych wiatrakow) najlepsza cene ma w tej chwili EK Water Blocks CoolStream RAD XT 360 220zl za gruba 3ke to nienajgorsza cena. A moze ktos poleci cos ciekawszego.

Ma to chłodzic to co w podpisie. 260GTX oraz dupny i5 ktory do 4ghz potrzebuje 1.43v.

 

Czekam na wasza rade. A moze jakas chłodnica 2x120 bedzie wydajniejsza od tego EKa a nie bedzie duzo droższa?

 

http://angela.pl/p5888,phobya-g-changer-24...-1-1-black.html

 

60mm starczy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumel zmieniał COOLTEKa EXSTREAM 120 mm dual na EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240 i przy wentylach na 5vol. nie miał znacznych róznic m-dzy nimi , od 7 vol. UP EK jest juz wydajniejsza o pare C wiec nie pchaj się w 2x120

Potwierdzam, polecam EK RAD XT pod warunkiem że zatkasz go obustronnie 5V albo z jednej 7V inaczej cienko zipie na tle konkurencji. Nie wiem czy to konstrukcja chłodnicy, nie sprawdzałem jeszcze ze shroudami. U mnie 2x zephyr led na regulatorze 5-11V i w każdej sytuacji jest i chłodno i cicho.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to zeby koniecznie byla najgrubsza :)

ale nie powiem wyglada ciekawie .. http://angela.pl/p5889,phobya-g-changer-36...-1-2-black.html nawet te bym rozwazył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to zeby koniecznie byla najgrubsza :)

ale nie powiem wyglada ciekawie .. http://angela.pl/p5889,phobya-g-changer-36...-1-2-black.html nawet te bym rozwazył

100zł więcej, a masz praktycznie Fesera Xchanger 360 za 316zł :D Widziałem, jakieś testy EKa to raczej nie wypada ciekawie, znowu dopłacisz 30zł i masz TC PA 120.3 :D Phobya sądzę, że nie masz nad czym się zastanawiać :)

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffffffffffffffffff że tak powiem

jak moze sobie nie poradzic skoro standard 5,25" to 15cm szerokości w chieftecu (szyny na bokach) wejdzie spokojnie miedzy zatoki

aczkolwiek ceny wentylatorów 140 i wybór mnie nie przekonuje do 140mm chlodnic

 

 

po przeczytaniu tego LINK wydaje mi sie ze ta PHOBYA (fobia? :) ) jest calkiem rześka i nie warto doplacac chyba tych 30zl do Thermochilla. A te zlacza z dwóch stron jakos do mnie przemawiaja.. no i przynajmniej bede wiedzial po co mam tego bigtowera (60mm chlodnicy plus wentyle :o bedzie juz prawie 9cm)

 

ktos ma jakies jeszcze pomysly? mialem wydac co prawda 2xx zł ale te 100zl moge w sumie dołożyć ...

jakies fajne wentyle teraz sa na chlodnice? ja mam w tej chwili na swojej 2xArctic Cooling (~800rpm na low i 1450 na maxa).

Rozwazałem jeszcze przejscie na weze 10/13 i złaczki z duzym przelotem w srodku. Ale nie wiem czy gra bedzie warta świeczki. Zreszta to temat na osobny topic juz chyba.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że info o phobiach się przydało :) faty w takiej cenie to niesamowita okazja. zwłaszcza że 360 v1.2 ma też niezłą wydajność i zachowuje się jak chłodnice xspc, czyli jest najlepsza przy najniższych obrotach wentyli względem thermochilla. a o ciszę chyba walczysz Chaos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisze mam juz i tak na takim poziomie ze slysze tylko szum dyskow (który mnie nieco drazni).

Chodzi bardziej o to ze do wymagajacych gier (Crysis itp) musze podkrecac wentylatory na panelu a przeciez mogloby dzialac to na low zawsze ;]

Pudełek na dyski typu SQD nie chce kupowac bo zajmuje to sporo miejsca i podgrzewa tylko tempy w budzie (40* na dysku mnie nie urządza u siebie z 80mm wentylem na 6v mam na jednym dysku 27 a na drugim 32). W dzien szum nie przeszkadza zupełni wieczorem juz slychac troche.

 

Chłodnice zmieniam chyba własciwie dlatego ze chcialbym wieksza wydajnosc miec. no i użyc w pełni miejsce w topie chiefa.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos bierz Phobya i nie marudź :) Przy tej cenie TC wymięka :D A co do wentyli... hmm... ja będę montował NB Multiframe akurat kupiłem 6szt. (40zł szt.) :) Moje LC powoli się kompletuje i właśnie chłodnice będą Phobya 2x120 i 3x120 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany ;] kupilem TC PA 120.3 od Plastka tanio ;]

troche sladów kleju na bokach bo chlodnice ktos mocowal do budy albo czegos na gorący klej (!! :damage_wall: )

ale nic czego papier scierny i troche farby nie zalatwi ;]

 

Dołączona grafika

 

przy zwyklej 2x120 29cm grubosci wyglada jak matka z dzieckiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

tym to schłodzisz autobus miejski

;p

 

hehe .. w swoim golfie zamontuje :P

 

wstepne testy na jeszcze nie dokonca odpowietrzonej chłodnicy.

Cooltek 2x120               Temp. rdzeni  GPU  3850 2 cores / 57-56       - 52 / woda 34*   / room 24*3850 4 cores / 69-68-66-67 - 55 / woda 36.5* / room 25*TC PA120.33850 2 cores / 52-50       - 48 / woda 29,5* / room 24.5*3850 4 cores / 62-60-60-61 - 48 / woda 30.8* / room 24,5*

widac ze nizsza temperatura wody ladnie sie przeklada na temperature grafy i ogolna wydajnosc ukladu. Ogolnie jestem zadowolony .. ale chyba D-tek sie srednio nadaje na i5 .. a moja pasta termo juz chyba teraz nie modna (AC Ceramique).

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ac ceramiq vs ac mx-2 to jeden stopień mniej na kożyść mx-2.

Ale chłodnice masz chyba jeszcze w 3/4 zapowietrzoną bo tempy nie są takie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany ;] kupilem TC PA 120.3 od Plastka tanio ;]

troche sladów kleju na bokach bo chlodnice ktos mocowal do budy albo czegos na gorący klej (!! :damage_wall: )

ale nic czego papier scierny i troche farby nie zalatwi ;]

 

httpf://members.multimania.co.uk/chaosik/ppc/tcpa3.jpg

 

przy zwyklej 2x120 29cm grubosci wyglada jak matka z dzieckiem

 

Na korzyść matki :D Chaos co za ciekawy podtekst :D Czekamy na całkowite odpowietrzenie i kolejny screen z wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ac ceramiq vs ac mx-2 to jeden stopień mniej na kożyść mx-2.

Ale chłodnice masz chyba jeszcze w 3/4 zapowietrzoną bo tempy nie są takie super.

 

no bez przesady ...

ja mowie o 4 rdzeniach obciazonych PRIME95 SmallFTT a na grafie Furmark wentyle na chlodnicy to 2x AC 12025 i jeden Titan nie pamietam jaki .. ma wiecj RPM ale wieje i chałasuje tak samo ..

 

trzepalem wczoraj chlodnica .... dzis juz nie ma powietrza w ukladzie ... temperatura zmienila sie moze o 1* albo i jest taka sama jak przedtem

 

do tego moj bidny proc potrzebuje 1.35v zeby zrobic 3.85ghz na 4 rdzeniach ...

 

przy 1.425v 4ghz na 4 rdzeniach mam 66* wiec roznica jest po prostu mniejsza im wieksze obciazenie (wczesniej na 4ghz mialem chyba 82* :P)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady ...

ja mowie o 4 rdzeniach obciazonych PRIME95 SmallFTT a na grafie Furmark wentyle na chlodnicy to 2x AC 12025 i jeden Titan nie pamietam jaki .. ma wiecj RPM ale wieje i chałasuje tak samo ..

 

trzepalem wczoraj chlodnica .... dzis juz nie ma powietrza w ukladzie ... temperatura zmienila sie moze o 1* albo i jest taka sama jak przedtem

 

do tego moj bidny proc potrzebuje 1.35v zeby zrobic 3.85ghz na 4 rdzeniach ...

 

przy 1.425v 4ghz na 4 rdzeniach mam 66* wiec roznica jest po prostu mniejsza im wieksze obciazenie (wczesniej na 4ghz mialem chyba 82* :P)

 

Chaos ja ostatnio zmieniałem mojego i5 750 na inny egzemplarz. Układ nietykany (chlodnica Black Ice Stealth GT240), pasta ta sama i po montażu nowego cepa nieźle się zaskoczyłem. Wcześniej na 3.8GHz, 1.37v, 1.33 na IMC temp. w stress dobijała 78*, w idle (praca w PS, gg, net) 55 - 60*. Po zmianie CPU 4GHZ 1.375v IMC 1.32 temp. w stress to średni 63*, w idle (PS, net, gg) 43 - 47*... Wg. mnie coś z kontrolą jakości chyba nie tegez i IHSy w niektórych sztukach mogą źle siedzieć, być krzywe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos ja ostatnio zmieniałem mojego i5 750 na inny egzemplarz. Układ nietykany (chlodnica Black Ice Stealth GT240), pasta ta sama i po montażu nowego cepa nieźle się zaskoczyłem. Wcześniej na 3.8GHz, 1.37v, 1.33 na IMC temp. w stress dobijała 78*, w idle (praca w PS, gg, net) 55 - 60*. Po zmianie CPU 4GHZ 1.375v IMC 1.32 temp. w stress to średni 63*, w idle (PS, net, gg) 43 - 47*... Wg. mnie coś z kontrolą jakości chyba nie tegez i IHSy w niektórych sztukach mogą źle siedzieć, być krzywe...

 

ja mam ESa ktory na ln2 nawet nie robi 4,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok .. przeprowadzilem ostatnie testy dzis .. wywietrzylem sobie pokoj zeby miec jakies normalne temperatury .. 21-22* (nie sie dzialem w kurtce :P normalna temperatura w domu)

 

wyniki:

Dołączona grafika

 

i bez obciążonej grafiki

Dołączona grafika

 

poki chłodnica niestety lezy obok na meblach bo bez przeróbek nie wejdzie mi na dach chiefa :/

Dołączona grafika

 

to by bylo na tyle ..

temperatura powietrza widoczna na focie 22*

woda 25-26*

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...