Skocz do zawartości
IntelDualCore

Reset Komputera I Wieszanie Się Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem, kiedy włączam komputer po raz pierwszy w danym dniu po ładowaniu systemu ekran robi się czarny wiatraczek na grafice wchodzi na obroty 100% jak przy włączaniu komputera,wciskam reset,następuje pikanie (1xdługo 2xkrótko) i tylko wyłączenie, odczekanie i ponowne włączenie powoduje to że mogę dalej używać komputera. Ram sprawdzany Memtestem 0 błędów. Jest jeszcze jeden problem gdy gram np. w NFS Undercover lub Burnout paradise i np. wyskakuję z jakiegoś podwyższenia (lub w zupełnie przypadkowym momencie) to gra się zacinapost-180347-1267005199_thumb.jpg-pomaga jedynie reset , po otworzeniu obudowy, zauważyłem że element zaznaczony na zdjęciupost-180347-1267005206_thumb.jpg (wydaje mi się, że jest to radiator mostka północnego) jest bardzo gorący ( na moje oko, gdzieś 75-80 stopni).

 

Temperatury:

CPU : Stres ~ 55 stopni Idle ~ 40

GPU: Stres ~ 60 stopni Idle ~ 46

 

Napięcia: (sprawdzane miernikiem)

12V Stres ~ 12,27-12,28 Idle ~ 12,33-12,36

5V Stres ~ 5,13-5,14 Idle ~ 5,15-5,16

3,3V Stres ~ 3,20-3,25 Idle ~ 3,26-3,27

 

Konfiguracja:

Dual Core E5300 BOX

Gigabyte EP31 DS3L rev. 2.1

GoodRam CL5 1x2gb

Gainward 9600GT 512/DDR3/256b Green Edition

Seagate 7200.12 500Gb

ModeCom MC 430W Carbon

 

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem uważnie. Jeśli temperatura na gpu była odczytywana po wyjściu z gry, to z doświadczenia wiem, że w ciągu 2-3 sekund potrafi spaść o kilkanaście stopni. Jeśli wiesz, że poprawnie sprawdzałeś temperaturę to ok.

Ponadto powyższe programu pomogłyby sprawdzić stabilność grafiki nie obciążając cpu oraz cpu nie obciążając gpu.

 

Jeśli uważasz, że mostek się grzeje zbyt mocno, daj jakiś nawiew na niego z wentylatora 80mm.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, temperatura grafiki to średnia temperatura podczas gry(w speedfanie ustawiam sobie,aby robiło wykres temperatury), testowałem furmarkiem niedawno i w zależności od czasu testu temperatury były różne grafika osiągnęła 70 stopni po ok. 40 - 45minutach, temperatura CPU również odczytywana z wykresu, przed chwilą włączyłęm na raz orthosa na 9 priorytecie i furmarka , napięcie 12,17-12,19

dzisiaj rano miałem inny dziwny przypadek: włączyłem komputer (przy ładowaniu systemu nie zresetował się -czasami się resetuje czasami nie) zalogowałem się, uruchomiło się GG i inne programy startowe , wchodzę w mozille i monitor gaśnie (a wiatrak grafiki wchodzi na 100% obroty) i co...

zresetowałem i pikanie (1długo 2xkrótko), wyłączyłem , po chwili włączyłem i chodzi aż do teraz

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć mam w 1 kości Good Ram 2Gb Cl5 800mhz włożone do pierwszego slotu, mam 4 sloty 2 żółte 2 czerwone (1zółty i 1 czerwony to jest jeden kanał a 2żółty i 2czerwony to 2 kanał, więc chyba jest ok)

 

Mogę prosić o głębsze wyjaśnienie tematu z pci-e 1.0 a 2.0 , do grafiki nie mam podłączonego dodatkowego zasilania, ponieważ ten model Gainwarda nie potrzebuje dodatkowego zasilania i nie ma gniazda na takowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beeper wskazuje na problem z grafiką. Mam identyczne objawy u siebie, tyle ze moja grafa jest po reanimacji i zarowno plyta jak i grafa maja pcie 2.0.

Zwiechy mogą byc spowodowane przegrzewaniem sie NB (o ile rzeczywiscie ma 80 stopni)

 

Roznica miedzy pcie 2.0 a 1.0 polega na tym, ze standard 1.0 jest wolniejszy i dostarcza max 75W mocy przez port a 2.0 jest szybszy i moze dostarczyc do 150W. Tu moze byc twoj problem.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że PCI-E 2.0 dostarcza tylko dwukrotnie więcej mocy, aby producenci nie musieli montować coraz wiecej gniazd zasilania na PCB, i że pci-e 1.0 może dostarczyć maksymalnie 70W , więc może w tym jest problem , że jeżeli mam pci-e 1.0 a karta 2.0 i pobór mocy karty jest max 60wat , i nie mam dodatkowego zasilania to może przez to jakoś nie wyrabia, ale mówię zawiechy są różnie, przed chwilą grałem z 3 godziny w gta4 na średnich i nie miałem ani jednej zawiechy i resetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagrałem filmik z "porannego" włączania i dzisiaj zresetował się po włączeniu mozilli , czas 1:47

 

http://www.youtube.com/watch?v=862NsQa90bc

 

przed chwilą z komputera wydobyły się 3 krótkie dźwięki, nigdy czegoś takiego nie miałem , co to może oznaczać ?

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...