Skocz do zawartości
Turambar

Co tak slabo.. :(( (radeon 9100)

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zakupilem wlasnie karte powercolor radeon 9100L 64mbram

procek to a1700+xp, 384mb sdram, SOLTEK 75-KAV, 40gb hdd

 

puszczam 3dmarka 2001se -> 5200 :(

3dmark2003 -> 570

zainstalowalem dx9.0, catalyst 3.44, uzywam xp+sp1

 

aha, nie wiem czemu ale win xp wykrywa tylko 32mb ramu na karcie.. nie wiem co z tym zrobic :(,

 

pozatym dziwna rzecz - radeon ma byc kompatybilny z DOSem, a tu same krzaki mi w dosie wyskakuja,a co gorsza w biosie tez ze nic zmienic nie moge :( :(

 

pomozcie. wielkie dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niezadowolony uzytkownik R8500 aka 9100.

Mam juz tego pomalutku dosc :evil:

Masz 64 bitowa, zwalona wersje karty. Marsz do sklepu, zjeb goscia (bo na pewno nie podal info, ze karta jest 64bitowa). Mozesz ja reklamowac jako, badz tez zadac zwrotu gotowki bo na paragonie pisze cos innego a karta inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrrrrrrr..... nawet na stronie sklepu pisze bykiem ze ma 128bit... pewnie dlatego taka cena :(

 

czy ta karta powercolor jest w wersji 128bit czy ty tylko 64bit..?

 

pozatym to co moze byc z tym krzakami w biosie.. za cholere nic nie moge z tym zrobic.

 

pozdro. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrrrrrrr..... nawet na stronie sklepu pisze bykiem ze ma 128bit... pewnie dlatego taka cena :(

 

czy ta karta powercolor jest w wersji 128bit czy ty tylko 64bit..?

 

pozatym to co moze byc z tym krzakami w biosie.. za cholere nic nie moge z tym zrobic.

 

pozdro. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma "powercolor radeon 9100L 64mbram" wic to jest 128 bit tylko ze amy sa taktowane na 183 Mhz (366) ,wiec to jest przyczyna.

A ile dales za tego radka ?

Ja za swojego 9100 box od Sapphire 64 mb dalem 350 zeta kupiony w sklepie z 2 letnia gwara

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach te radki okrojone dochodza jak pamietam do 7000 lub pkt w 3dmarku....

wiec mysle ze u mnie tez powinno isc troszke lepiej :)

 

 

pytanie odnosnie 64bit i zwrotu karty:

jesli super sprzedawca bedzie sie klocil ze karta jest w porzo, to moimi argumentami za wymiana bedzie:

1. slaba wydajnosc

2. 4 kostki ramu, a osiem po 128

...

czy cos jeszcze mozna dorzucic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ofercie było napisane ze to 128 bitowa karta to nie potrzebujesz żadnych arg!!! Jeszcze powinie Cie przeprosić że Ci chłam wcisnął!!!

Chociaż wątpie że to zrobi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powiedz mu gdzie pisze, ze to karta 64 bitowa.

Jezeli nie potrafi odpowiedziec na to pytanie to powiedz, ze sprzedal Ci towar niezgodny z opisem.

Zaplac w sklepie za chleb a dostaniesz pol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz rękojmie czy jakoś tak to sie zowie że masz prawo zwrócić produkt do 12-4 dni od zakupu jeśli nie ma oznak użytkowania, możesz ją zwrócić bez zadnego tłumaczrenia nawet dlatego że ci sie kolor laminatu nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz rękojmie czy jakoś tak to sie zowie że masz prawo zwrócić produkt do 12-4 dni od zakupu jeśli nie ma oznak użytkowania, możesz ją zwrócić bez zadnego tłumaczrenia nawet dlatego że ci sie kolor laminatu nie podoba

nic dodać nic ująć... tylko niektórzy sprzedawcy tego nie rozumieją... a nie każdy ma ochote sie z takimi kłucić..

Miałem kiedyś podobną sytuację z Celeronem...

Kupiłem jako BOX (wtedy sie jeszcze nie znałem na tym wszystkim) i zamiast orginalnego intelowskiego fana dostałem Spire.. jak poszedłem sie kłucić to koleś mi powiedział że oni sami Boxują procki... I co tu takiemu palantowi powiedzieć..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do skelpu

-dzien dobry

-dzien dobry

- czego pan sobie rzyczy

- chcialbym zwrocic karte kupilem ja wczoraj

- a co z nia nie w porządku

- a wie pan myslalem ze laminat bedzie ladny różnowy a tu jakis czarny :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do skelpu

-dzien dobry

-dzien dobry

- czego pan sobie rzyczy

- chcialbym zwrocic karte kupilem ja wczoraj

- a co z nia nie w porządku

-  a wie pan myslalem ze laminat bedzie ladny różnowy a tu jakis czarny :((

No nie powiem... dobre.. Ale koleś by sie zdziwił!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec czeka mnie wedrowka jutro do sklepu.

gorsza sprawa to nie bardzo jest na co wymienic, bo innych radkow 9100 nie maja... :(

 

dalem za karte 320zl.. wiec cena byla b. zachecajaca :)

 

pozdro....THX

 

ps. karta ma 64bit, jak pisal vengeance sa 4 kosci z drugiej strony karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER COLOR 9100L 64MB 128bit na D1200+256SDR wyciąga 5800 - 6000 pkt. w 3Dmaku2k1, wiem bo sam testowałem !!!!

Instalowałem DX 8.2 i stery z płytki dołączonej do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz mam metlik

na allegro jest ta karta i sprzedawca reklamuje

"INFORMUJE WSZYSTKICH, ŻE KARTA JEST 128-BITOWĄ KARTĄ NIE TAK JAK KARTY KLONY I JEST SZYBSZA OD RADAONA 9000PRO A W SZCZEGÓLNOŚCI OD 9200 !!!"

 

... juz nie wiem co o tym myslec :( ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym to co moze byc z tym krzakami w biosie.. za cholere nic nie moge z tym zrobic.

Krzeczki, w bjośe???

Takie białe plamki? A artefaktami nie sypie?

takie białe plamki w biosie, to może byc któraś pamięć szczelona...

wtedy karta jest i tak do wymiany...

 

ale enyłej ić się qcić, rze ci sprzedali chłam niezgodny z opisem.

jak masz:

4 kości = 64bit

8 kości = 128 bit

koniec. schlus. deireadh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno szukałem Radka dla siebie,wchodze wiec do sklepu i patrze na cennik.No jest :D Sapphire.Pytam się czy to jest wersia 128 bit. Wtej chwili dwóch pracowników zamilkło.Po chwili jeden mówi że mi pokaże jeśli umiem to rozpoznac bo on niewie :D :D :D .No niestety to była wersja 64 bit na dziwnych pamiatkach(jeszcze o takich nie słyszałem)Gośc sie zapytał po czym ja to poznaje wiec go uswiadomiłem.Znalazłem w ten sam dzień Sapphirka na Samsungach więc chyba dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!

Niedawno szukałem Radka dla siebie,wchodze wiec do sklepu i patrze na cennik.No jest :D Sapphire.Pytam się czy to jest wersia 128 bit. Wtej chwili dwóch pracowników zamilkło.Po chwili jeden mówi że mi pokaże jeśli umiem to rozpoznac bo on niewie :D  :D  :D .No niestety to była wersja 64 bit na dziwnych pamiatkach(jeszcze o takich nie słyszałem)Gośc sie zapytał po czym ja to poznaje wiec go uswiadomiłem.Znalazłem w ten sam dzień Sapphirka na Samsungach więc chyba dobrze.

hehe kiedyś jak chcialem kupić Gf2 Ti to zapytałem czy jest 128bitowa... to mi powiedział że nie wie... heh ja wtedy też nie wiedziałem jak to poznać więc kupiłem w innym sklepie na slepo :lol: i sie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie o 64bitowej pamiec tz szynie do pamieci ale to jest wdlog mne salby argument choc wystarczajacy ..najwaznijsze sa te krzaki w biosie i dosie to jest juz podstawa do zwrotu kasy a wynik koszmarny ja na durniu 1,2 i radku 9000 bez pro wyciagalem 6600 pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!

Niedawno szukałem Radka dla siebie,wchodze wiec do sklepu i patrze na cennik.No jest :D Sapphire.Pytam się czy to jest wersia 128 bit. Wtej chwili dwóch pracowników zamilkło.Po chwili jeden mówi że mi pokaże jeśli umiem to rozpoznac bo on niewie :D  :D  :D .No niestety to była wersja 64 bit na dziwnych pamiatkach(jeszcze o takich nie słyszałem)Gośc sie zapytał po czym ja to poznaje wiec go uswiadomiłem.Znalazłem w ten sam dzień Sapphirka na Samsungach więc chyba dobrze.

hehe kiedyś jak chcialem kupić Gf2 Ti to zapytałem czy jest 128bitowa... to mi powiedział że nie wie... heh ja wtedy też nie wiedziałem jak to poznać więc kupiłem w innym sklepie na slepo :lol: i sie udało
Gf2 Ti były tylko 128 bitowe, więc dziwne że miało ci sie nie udać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!

Niedawno szukałem Radka dla siebie,wchodze wiec do sklepu i patrze na cennik.No jest :D Sapphire.Pytam się czy to jest wersia 128 bit. Wtej chwili dwóch pracowników zamilkło.Po chwili jeden mówi że mi pokaże jeśli umiem to rozpoznac bo on niewie :D  :D  :D .No niestety to była wersja 64 bit na dziwnych pamiatkach(jeszcze o takich nie słyszałem)Gośc sie zapytał po czym ja to poznaje wiec go uswiadomiłem.Znalazłem w ten sam dzień Sapphirka na Samsungach więc chyba dobrze.

hehe kiedyś jak chcialem kupić Gf2 Ti to zapytałem czy jest 128bitowa... to mi powiedział że nie wie... heh ja wtedy też nie wiedziałem jak to poznać więc kupiłem w innym sklepie na slepo :lol: i sie udało
Gf2 Ti były tylko 128 bitowe, więc dziwne że miało ci sie nie udać :lol:
no tylko że ja wtdey byłem zielony w tych sprawach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 64 bit rozpoznawane po ilości kostek to jakaś ściema, bo niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego na moim sprzęcie (podkręconym jak poniżej) osiągam prawie 6000???

 

A niby mam 64 bit. wersję (4 kostki Samsunga) ... Przecież to jest lepszy wynik, niż ma Turambar!

 

Myślę, że jak bym miał 64bit. wersję, to bym najwyżej 4500 na moim konfigu wyciągał...

 

Poza tym, czy jest program, który mówi, jaka to wersja karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...