Skocz do zawartości
daleth

MSI 6566E - pytanko o FSB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jak jest z taktowaniem PCI na moim mobo, czy jest staly (33 MHz) czy zmienia sie automatycznie po przekroczeniu pewnej bariery MHz. Bo mam juz moim zdaniem problem (raczej moja barracuda ma ;)) lece na FSB 118 (czyli pci bylo by 39, trocha duzo :()

Jezeli ktos ma pojecie jak z tym dzielnikiem PCI niech da znac!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakim chipsecie jest płyta.

Ja bym się dysk nie martwił, mój Seagate U6 40GB, wytrzymywał bez problemu pci 41.5Mhz, a tobie do tego jeszcze daleko. Przy okazji wydajność dysku też rośnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to chipest 845E, to można ustawić na sztywno zegar AGP/PCI (66/33), odpowiednia opcja jest w biosie (tak jest w przypadku Asus P4B533 więc z MSI powinno być tak samo) toteż można śmiało kręcić fsb, żadnych problemów z dyskiem nie powinno być :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U abita jest to w sekcji "Advanced". Poszukaj dobrze w instrukcji gdzieś musi to być, ewentualnie załaduj najnowszy bios może wtedy pojawi się odpowiednia opcja.

Druga możliwość to tak że płyta sam na sztywno ustawia AGP i PCI, sprawdź jaie są czestotliwośći szyn po podniesienu FSB, możesz skorzystać z programu SiSoft Sandra.U abita jest to w sekcji "Advanced". Poszukaj dobrze w instrukcji gdzieś musi to być, ewentualnie załaduj najnowszy bios może wtedy pojawi się odpowiednia opcja.

Druga możliwość to tak że płyta sam na sztywno ustawia AGP i PCI, sprawdź jaie są czestotliwośći szyn po podniesienu FSB, możesz skorzystać z programu SiSoft Sandra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...