Skocz do zawartości
Scorcho

Obudowa Xigmatek Utgard

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać na forum kilka słów o tej obudowie, bo jest to w sumie jeszcze nowość i nie spotkałem się z recenzją w inernecie. Jestem pewien że kilka osób to przeczyta :)

 

Na Utgarda zdecydowałem się po przeczytaniu sporej liczby postów, recenzji innych pudeł. Do kupna skłonił mnie na pierwszym miejscu wygląd - obudowa jest cała czarna, pomarańczowe elementy i wiatraki w środku dodają jej trochę smaku.

 

 

1. Panel na górze obudowy.

 

Mamy tutaj 4 gniazda USB, 2x eSATA, standardowo audio oraz 2 pokrętła którymi można sterować łącznie 6 wentylatorami - po 3 na jedno, z tym że nie mogą przekraczać łącznie 10W.

 

Niestety tu pojawia się też pierwszy zgrzyt - pokrętła nie wyglądają tak jak na stronie Xigmateka. Nie mają zaznaczonej kreski na brzegu, więc nie wiadomo jak aktualnie są obrócone, kiedy się na nie patrzy. Poza tym nie działają jak potencjometr - jest odwrotnie, żeby zmniejszyć prędkość wiatraków trzeba przekręcić w prawo. Tak samo jak zakręcanie wody w kranie. Trochę dziwny pomysł...

Tak samo dziwny jest brak diody od dysków twardych - wprawdzie na górze są 2 diody, ale obie świecą ciągle. W środku nie ma kabla od dysków twardych do podpięcia do płyty głównej. Panel na górze nie posiada również przycisku Reset.

 

Podłączając wentyle do tych dwóch kontrolerów nie dowiemy się także jaka jest ich prędkość - szkoda, myślałem że ten panel będzie lepiej wykonany.

 

Rozczarowało mnie ogromnie mocowanie całego przodu - jest jak w mojej starej obudowie "noname" - na łamliwe plastikowe zatrzski. Takie coś nie powinno się tu zdarzyć.

 

 

2. Wnętrze obudowy.

 

W środku wszystko jest bardzo fajnie rozplanowane - są otwory na kable, dużo miejsca. W komplecie z obudową mamy 3 wentylatory - 120mm z przodu i z tyłu oraz 170mm na górze. Są ciche i podświetlane.

 

Dyski montuje się w koszyku śrubami a potem cały kosz można już bez narzędzi wsunąć i zapiąć w obudowie.

 

Pod zasilaczem jest filtr przeciw kurzowi a na tylnej ściance coś w rodzaju uszczelki, żeby zasilacz nie wprawiał obudowy w żadne wibracje.

 

Okno za procesorem dla łatwego montażu backplate'a jest już standardem.

 

Plastiki mające ułatwiać montaż kart na płycie głównej bez użycia śrub są wykonane z dość łamliwego plastiku i trzeba na nie uważać. Nie wszysko da się też nimi przymocować - na przykład mojej karty graficznej.

 

3. Cała obudowa jest generalnie wykonana w dobrej jakości, jednak momentami widać że jest to produkt chiński.

 

Wygląd to kwestia gustu, jednak sądzę że wielu osobom może się podobać.

 

Rozczarował mnie panel - z brakiem diody dysków twardych i marnym sterowaniem wentylatorami. Cieszą za to aż 4 porty USB.

 

Na plus zapiszę również to, że w wersji z oknem dostajemy w komplecie również normalny zamknięty bok obudowy - to się chwali.

 

W końcu temperatura - zanotowałem spadek temperatury GPU o 13 stopni celcjusza! Znakomity wynik świadczący przewiewności Utgarda.

 

 

 

 

 

Na pewno zapomniałem o czymś napisać, więc z chęcią odpowiem na jakiekolwiek pytania.

 

 

GALERIA:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...